Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, November 30, 2021

Time: 6:00 PM
@Thief River Falls
Ada-Borup-West 43
Thief River Falls 47
Final
Time: 6:00 PM
@Duluth Denfeld
Silver Bay 46
Duluth Denfeld 57
Final
Time: 6:30 PM
@Liberty Classical Academy
New Life Academy 68
Liberty Classical Academy 27
Final
Time: 6:45 PM
@Ulen
Hawley 72
NCE/U-H 30
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
Hmong Academy/Sciences and Ag 6
Nova Classical Academy 53
Final
Time: 7:00 PM
@St. John's University
PACT Charter 42
St. John's Prep 43
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Rogers 65
St. Michael-Albertville 80
Final
Time: 7:00 PM
@Ashby
Battle Lake 51
Ashby 9
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis Washburn 50
Richfield 71
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Park Center 36
Eden Prairie 93
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Maranatha Christian 82
Cretin-Derham Hall 72
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Bloomington Jefferson 75
South St. Paul 36
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
Fridley 89
Concordia Academy 51
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Hutchinson 59
Litchfield 41
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids
Rockford 60
Sauk Rapids-Rice 45
Final
Time: 7:00 PM
@Slayton
Jackson County Central 77
Murray County Central 35
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Westbrook-Walnut Grove 71
Madelia 10
Final
Time: 7:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
Minneapolis Roosevelt 57
Cristo Rey Jesuit 21
Final
Time: 7:00 PM
Mankato Loyola 53
Immanuel Lutheran 17
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
White Bear Lake 49
Elk River 43
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Irondale 47
Osseo 66
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Anoka 56
Mounds View 63
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
East Ridge 56
Minnetonka 67
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Blaine 66
Apple Valley 9
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
Hopkins 91
St. Paul Como Park 44
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
St. Francis 37
Milaca 45
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Braham 56
Spectrum 57
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Norwood-Young America 43
Holy Family Catholic 79
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Tartan 34
Minneapolis Southwest 66
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Willmar 44
Orono 46
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Maple Grove 66
Wayzata 79
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
Southwest Christian 57
Visitation 67
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
St. Croix Lutheran 69
Two Rivers 29
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Benilde-St. Margaret's 53
Totino-Grace 60
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
St. Paul Central 27
Robbinsdale Armstrong 59
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Eagan 61
Park of Cottage Grove 46
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Owatonna 58
New Prague 45
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Monticello 51
Mound Westonka 45
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Minneapolis North 22
Minnehaha Academy 105
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Centennial 58
Lakeville North 70
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Columbia Heights 33
Hastings 77
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Andover 63
Forest Lake 53
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Alexandria 58
Delano 46
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Cambridge-Isanti 81
Coon Rapids 39
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Alden-Conger/Glenville-Emmons 25
Cleveland 48
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Shakopee 57
Chaska 59
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Edina 64
Champlin Park 50
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Providence Academy 63
Annandale 21
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Burnsville 26
Holy Angels 78
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Spring Lake Park 57
Woodbury 26
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Austin 70
Kasson-Mantorville 46
Final
Time: 7:00 PM
@New London
West Central Area 39
New London-Spicer 54
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Blackduck 57
Warroad 36
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Nicollet 75
St. Clair 63
Final
Time: 7:00 PM
@Glyndon
Walker-Hackensack-Akeley 62
Dilworth-Glyndon-Felton 42
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Chisago Lakes Area 76
Zimmerman 57
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Brooklyn Center 16
Legacy Christian 64
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Eden Valley-Watkins 55
Howard Lake-Waverly-Winsted 32
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Hinckley-Finlayson 46
Ogilvie 83
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Proctor 61
Crosby-Ironton 57
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Hermantown 48
North Branch 45
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Mesabi East 26
Mountain Iron-Buhl 96
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
St. James Area 51
Maple River 50
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Southland 54
Lyle/Austin Pacelli 43
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
La Crescent-Hokah 46
Lake City 67
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Pine Island 47
Kenyon-Wanamingo 36
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Deer River 75
Hill City/Northland 50
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Faribault 23
Byron 77
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Buffalo 45
Brainerd 48
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Royalton 52
Albany 64
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Pine River-Backus 42
Pequot Lakes 60
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Cloquet 68
Esko 54
Final
Time: 7:15 PM
@Oklee
Climax/Fisher 28
Red Lake County Central 63
Final
Time: 7:15 PM
@Cherry
Bigfork 42
Cherry 75
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Rocori 48
Sartell-St. Stephen 60
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Greenway 42
Virginia 79
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Underwood 85
Rothsay 20
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Randolph 41
Cannon Falls 43
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Kingsland 63
Blooming Prairie 56
F/OT
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
United Christian Academy 48
Bethlehem Academy 35
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Watertown-Mayer 60
Belle Plaine 48
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Mabel-Canton 27
Houston 56
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Little Falls 29
St. Cloud 53
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
New Ulm 73
Tri-City United 38
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Mora 48
Pine City 80
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
North Woods 22
Chisholm 59
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
LeSueur-Henderson 33
Medford 59
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Triton 42
Zumbrota-Mazeppa 60
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Brandon/Evansville 65
Hillcrest Lutheran Academy 61
Final
Time: 7:15 PM
@Graceville
Canby 59
Clinton-Graceville-Beardsley 46
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Eveleth-Gilbert 27
International Falls 58
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Rush City 23
Foley 66
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Dover-Eyota 52
Goodhue 71
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Hayfield 63
Lanesboro 38
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
LeRoy-Ostrander 12
Grand Meadow 64
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Pillager 69
Aitkin 32
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Pipestone Area 60
Southwest MN Christian 70
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
Becker 73
Princeton 35
Final
Time: 7:15 PM
@Kimball
Upsala 45
Kimball Area 55
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Staples-Motley 49
Browerville-Eagle Valley 64
Final
Time: 7:30 PM
Worthington 49
Spirit Lake 44
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Sleepy Eye Saint Mary's 66
Wabasso 34
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Fosston 52
Northern Freeze 40
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Win-E-Mac 27
Clearbrook-Gonvick 59
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Luverne 78
Mountain Lake Area/Comfrey 40
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
La Crosse Logan 63
Winona 47
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Henning 35
Perham 70
Final
Time: 7:30 PM
@Parkers Prairie
Bertha-Hewitt 37
Parkers Prairie 50
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
Paynesville Area 36
Osakis 62
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Sleepy Eye 79
New Ulm Cathedral 20
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Verndale 47
Nevis 48
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Belgrade-Brooten-Elrosa 70
Melrose 45
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Rushford-Peterson 30
Caledonia 68
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Ortonville 19
Minneota 85
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
St. Charles 23
Chatfield 71
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Lake Park-Audubon 33
Frazee 44
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Bagley 29
East Grand Forks 59
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Dawson-Boyd 28
Benson 55
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Heron Lake-Okabena/Fulda 57
Lakeview 49
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Lewiston-Altura 62
Plainview-Elgin-Millville 67
Final
Time: 7:30 PM
@Grove City
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48
Atwater-Cosmos-Grove City 55
Final
Time: 7:30 PM
@Highland Park
St. Anthony Village 70
St. Paul Highland Park 30
Final
Time: 7:30 PM
@Olivia
Yellow Medicine East 48
BOLD 66
Final
Time: 7:30 PM
@Arlington
Minnesota Valley Lutheran 79
Sibley East 47
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Springfield 40
Red Rock Central 55
Final
Time: 7:30 PM
@Schaeffer Academy
Spring Grove 60
Schaeffer Academy 27
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Park Christian 38
New York Mills 51
Final
Time: 7:30 PM
@Waubun
Red Lake Falls 66
Mahnomen/Waubun 76
Final
Time: 7:30 PM
@Washington
Avail Academy 35
St. Paul Washington 31
Final
Time: 7:30 PM
@Mayer Lutheran
Waterville-Elysian-Morristown 24
Mayer Lutheran 54
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Windom Area 45
Fairmont 62
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Lake of the Woods 23
Roseau 78
Final
Time: 7:30 PM
@Mounds Park Academy
North Lakes Academy 20
Mounds Park Academy 57
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Stewartville 74
Albert Lea 50
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Wheaton/Herman-Norcross 41
Hancock 62
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Fillmore Central 41
Winona Cotter 70
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Minnewaska Area 55
Lac qui Parle Valley 59
F/OT
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Menahga 37
Pelican Rapids 20
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Kelliher/Northome 63
Fertile-Beltrami 74
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Gibbon-Fairfax-Winthrop 67
Cedar Mountain 47
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Breckenridge 43
Morris Area/Chokio-Alberta 50
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Montevideo 66
MACCRAY 46
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Glencoe-Silver Lake 0
Lester Prairie 0
PPD