Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, December 21, 2021

Time: 1:00 PM
@North Lakes Academy
PACT Charter 28
North Lakes Academy 38
Final
Time: 4:45 PM
@Grand Marais
Ely 56
Cook County 38
Final
Time: 5:30 PM
@Eden Valley
Morris Area/Chokio-Alberta 54
Eden Valley-Watkins 64
Final
Time: 5:30 PM
@Lakeville South
Lakeville North 48
Lakeville South 53
Final
Time: 5:45 PM
@Paynesville
Long Prairie-Grey Eagle 23
Paynesville Area 41
Final
Time: 6:00 PM
@Pillager
Pine River-Backus 54
Verndale 33
Final
Time: 6:00 PM
@St. Louis Park
Minnehaha Academy 86
St. Louis Park 73
Final
Time: 6:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
DeLaSalle 51
Benilde-St. Margaret's 54
Final
Time: 6:00 PM
@West Lutheran
New Life Academy 54
West Lutheran 33
Final
Time: 6:00 PM
@Barnesville
Frazee 39
Barnesville 59
Final
Time: 6:00 PM
@Pillager
Nevis 35
Pillager 60
Final
Time: 6:30 PM
@Ortonville
Ashby 34
Ortonville 71
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Wayzata 41
Elk River 39
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Eastview 26
Eagan 36
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Dassel-Cokato 45
Delano 58
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Edina 43
Chaska 70
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Eden Prairie 81
Centennial 43
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
GHEC/T/ML 60
Cleveland 21
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Farmington 57
Burnsville 62
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Holy Angels 82
Bloomington Jefferson 64
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Prior Lake 73
Apple Valley 25
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Holy Family Catholic 63
Annandale 31
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Watertown-Mayer 71
Southwest Christian 59
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Hill-Murray 32
Totino-Grace 72
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
United Christian Academy 32
Spectrum 41
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Pipestone Area 65
Jackson County Central 86
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Academy
Hope Academy 31
St. Paul Academy 53
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Mahtomedi 42
White Bear Lake 55
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Silver Bay 29
Two Harbors 72
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Maple Grove 55
St. Michael-Albertville 65
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Thief River Falls 64
Warroad 33
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Montevideo 71
Atwater-Cosmos-Grove City 28
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Hopkins 80
East Ridge 48
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
St. Cloud 61
Richfield 55
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Maple Lake 63
Howard Lake-Waverly-Winsted 59
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
East Central 12
Rush City 50
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Buffalo 49
Blaine 51
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
Two Rivers 37
Visitation 52
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
St. Paul Como Park 77
Stillwater Area 81
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
St. Anthony Village 56
South St. Paul 50
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Shakopee 40
Rosemount 62
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Moorhead 37
Rogers 74
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Coon Rapids 46
Forest Lake 65
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Park Center 33
Minnetonka 62
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Cannon Falls 59
Pine Island 22
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
United South Central 19
Waterville-Elysian-Morristown 55
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Lyle/Austin Pacelli 25
Grand Meadow 57
Final
Time: 7:15 PM
@Royalton
Pequot Lakes 64
Royalton 52
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
McGregor 33
Braham 67
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Pierz 41
Foley 38
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Triton 64
Randolph 62
F/OT
Time: 7:15 PM
@Ada
Underwood 66
Ada-Borup-West 34
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Blooming Prairie 66
Southland 41
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Stewartville 51
Byron 46
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
New Richland-H-E-G 76
Janesville-Waldorf-Pemberton 22
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Milaca 47
Little Falls 44
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
Sauk Centre 50
Holdingford 25
Final
Time: 7:15 PM
@Nicollet
Sleepy Eye 63
Nicollet 40
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Dover-Eyota 66
Rochester Lourdes 57
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Yellow Medicine East 54
Canby 47
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Monticello 47
Becker 91
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Fergus Falls 62
Brainerd 63
Final
Time: 7:15 PM
@Jordan
Belle Plaine 46
Jordan 62
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
St. Francis 47
North Branch 48
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Crosby-Ironton 77
Moose Lake-Willow River 65
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Medford 44
Maple River 60
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
St. Charles 33
Mabel-Canton 36
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Mayer Lutheran 74
Osakis 55
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Zumbrota-Mazeppa 44
Lake City 61
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Princeton 62
Big Lake 17
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Albany 82
Mora 28
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Kingsland 70
LeRoy-Ostrander 28
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Spring Grove 35
Lanesboro 58
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Greenway 27
Mesabi East 64
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Hermantown 57
Cloquet 64
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
International Falls 59
Bigfork 35
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Chisago Lakes Area 65
Cambridge-Isanti 71
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
St. Peter 80
St. James Area 45
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Rocori 53
Alexandria 64
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Swanville 43
Browerville-Eagle Valley 50
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Aitkin 48
Ogilvie 74
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Bethlehem Academy 36
Kenyon-Wanamingo 44
Final
Time: 7:30 PM
@Houston
Schaeffer Academy 39
Houston 70
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Sacred Heart 26
East Grand Forks 57
Final
Time: 7:30 PM
@Rothsay
Staples-Motley 43
Rothsay 61
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Blue Earth Area 37
Fairmont 83
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Caledonia 51
Chatfield 56
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Tracy-Milroy-Balaton 41
Minneota 58
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 81
Dawson-Boyd 46
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Lac qui Parle Valley 85
Renville County West 44
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Mankato East 72
Rochester Mayo 53
Final
Time: 7:30 PM
@Battle Lake
Bertha-Hewitt 43
Battle Lake 70
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Mankato West 65
Faribault 25
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Lake Crystal-Wellcome Memorial 56
Waseca 47
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Hawley 65
Wadena-Deer Creek 41
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Litchfield 49
Melrose 41
Final
Time: 7:30 PM
@Hallock
Stephen-Argyle 69
Kittson County Central 32
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Redwood Valley 31
Gibbon-Fairfax-Winthrop 48
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Owatonna 71
Northfield 53
Final
Time: 7:30 PM
@Windom
Marshall 71
Windom Area 51
Final
Time: 7:30 PM
@Willmar
Hutchinson 40
Willmar 67
Final
Time: 7:30 PM
@Glencoe
Tri-City United 16
Glencoe-Silver Lake 49
Final
Time: 7:30 PM
@Arlington
Sleepy Eye Saint Mary's 67
Sibley East 35
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Henning 59
Brandon/Evansville 35
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Bagley 9
Clearbrook-Gonvick 52
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Hills-Beaver Creek 46
Red Rock Central 59
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Red Wing 68
Winona 40
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Detroit Lakes 52
Perham 64
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Walker-Hackensack-Akeley 74
Sebeka 59
Final
Time: 7:30 PM
@Mound
St. Croix Lutheran 72
New Ulm 56
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Park Rapids Area 44
Menahga 74
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Rochester Century 42
Austin 58
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Goodridge/Grygla 53
Warren-Alvarado-Oslo 51
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Rochester John Marshall 66
Albert Lea 58
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Luverne 45
Worthington 50
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Parkers Prairie 46
New York Mills 56
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Park Christian 68
Clinton-Graceville-Beardsley 61
Final
Time: 7:30 PM
@Upsala
Belgrade-Brooten-Elrosa 53
Upsala 35
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Mahnomen/Waubun 63
Win-E-Mac 27
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Cedar Mountain 54
Heron Lake-Okabena/Fulda 61
Final
Time: 7:30 PM
@Sartell
Sauk Rapids-Rice 28
Sartell-St. Stephen 76
Final