Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, December 7, 2021

Time: 5:30 PM
@Thief River Falls
Roseau 57
Thief River Falls 21
Final
Time: 5:30 PM
@Washington
St. Paul Johnson 27
St. Paul Washington 55
Final
Time: 6:00 PM
@Nova Classical
Avail Academy 31
Nova Classical Academy 48
Final
Time: 6:00 PM
@West Lutheran
Liberty Classical Academy 22
West Lutheran 50
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
South St. Paul 54
Fridley 72
Final
Time: 6:00 PM
@New Life Academy
Hope Academy 29
New Life Academy 68
Final
Time: 6:00 PM
@Littlefork
Nashwauk-Keewatin 48
Littlefork-Big Falls 67
Final
Time: 6:00 PM
@Win-E-Mac
Fertile-Beltrami 64
Win-E-Mac 46
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
West Fargo 67
Moorhead 29
Final
Time: 6:30 PM
@Fond du Lac Ojibwe
Silver Bay 50
Fond du Lac Ojibwe 49
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Maple Lake 29
Royalton 63
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Cloquet 54
Duluth East 51
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Roseville 56
Cretin-Derham Hall 40
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
East Ridge 63
Woodbury 27
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Minneapolis South 25
Simley 57
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Hudson 39
Eastview 40
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Southwest 67
Minneapolis North 11
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Cambridge-Isanti 63
Buffalo 68
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Osseo 52
Andover 61
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Litchfield 48
Minnewaska Area 50
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Edina 63
Lakeville South 43
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Henry 15
Minneapolis Roosevelt 74
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Mounds View 33
White Bear Lake 54
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Chanhassen 64
Wayzata 65
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Holy Family Catholic 52
Watertown-Mayer 68
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chaska 80
Waconia 45
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Blaine 63
Totino-Grace 56
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
St. Paul Academy 31
St. Paul Harding 65
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
Princeton 48
St. Paul Como Park 86
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Burnsville 71
Rockford 51
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Eden Prairie 60
Prior Lake 22
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Rogers 56
Park Center 42
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Minneapolis Edison 24
Minnehaha Academy 94
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Southwest Christian 65
Howard Lake-Waverly-Winsted 51
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
New Prague 40
Farmington 60
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Coon Rapids 36
Elk River 58
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
St. Croix Lutheran 49
DeLaSalle 70
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Monticello 47
Delano 53
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
St. Anthony Village 70
Concordia Academy 57
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Maple Grove 61
Champlin Park 44
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Robbinsdale Armstrong 51
Centennial 69
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Shakopee 70
Bloomington Jefferson 45
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Spring Lake Park 68
Anoka 70
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Mahtomedi 60
Holy Angels 75
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Holdingford 52
Belgrade-Brooten-Elrosa 62
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Eden Valley-Watkins 59
Kimball Area 66
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Park of Cottage Grove 43
Forest Lake 50
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
North St. Paul 60
Apple Valley 38
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Mound Westonka 66
Zimmerman 77
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
PACT Charter 33
Twin Cities Academy/Great River 36
Final
Time: 7:00 PM
Randolph 45
United Christian Academy 48
F/OT
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Legacy Christian 52
St. Croix Prep 66
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Breck 42
St. Agnes 44
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Stillwater Area 97
Irondale 41
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Hutchinson 79
Richfield 45
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Willmar 64
Alexandria 56
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
New Ulm 41
Marshall 73
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Lanesboro 48
Mabel-Canton 22
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Pequot Lakes 61
Little Falls 18
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Goodhue 53
Lake City 50
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Southland 26
Grand Meadow 76
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
New Richland-H-E-G 68
Blooming Prairie 44
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Annandale 49
Big Lake 25
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Melrose 13
Albany 55
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
LeRoy-Ostrander 27
Bethlehem Academy 65
Final
Time: 7:15 PM
@Nicollet
Buffalo Lake-Hector-Stewart 76
Nicollet 46
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
LeSueur-Henderson 52
Lester Prairie 68
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
St. Francis 42
Rocori 60
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Bemidji 39
Grand Rapids 52
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Virginia 52
Deer River 34
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Blue Earth Area 27
St. Peter 68
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Waseca 52
St. James Area 54
Final
Time: 7:15 PM
@Red Lake
Mountain Iron-Buhl 105
Red Lake 40
Final
Time: 7:15 PM
@Luverne
Jackson County Central 58
Luverne 76
Final
Time: 7:15 PM
@Lindstrom
Benilde-St. Margaret's 61
Chisago Lakes Area 38
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Battle Lake 64
Rothsay 41
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Hayfield 83
Schaeffer Academy 18
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Windom Area 53
Worthington 93
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
St. Cloud 61
Sauk Rapids-Rice 53
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Lake
Adrian/Ellsworth 44
Mountain Lake Area/Comfrey 59
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Lyle/Austin Pacelli 52
Kingsland 81
Final
Time: 7:15 PM
@Babbitt
Cook County 55
Northeast Range 40
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Hinckley-Finlayson 39
Braham 59
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Pipestone Area 53
Redwood Valley 32
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Pine Island 36
Zumbrota-Mazeppa 55
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Byron 61
Rochester Lourdes 66
Final
Time: 7:15 PM
@Tyler
Canby 45
Russell-Tyler-Ruthton 34
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
United South Central 24
Janesville-Waldorf-Pemberton 61
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Pine River-Backus 46
Crosby-Ironton 59
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Ely 39
Greenway 38
Final
Time: 7:15 PM
@St. Clair
Waterville-Elysian-Morristown 63
St. Clair 39
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Ogilvie 61
Rush City 45
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Sartell-St. Stephen 48
Fergus Falls 71
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Spring Grove 38
Triton 70
Final
Time: 7:15 PM
@Staples
West Central Area 72
Staples-Motley 39
Final
Time: 7:15 PM
@St. Michael-Albertville
St. Louis Park 48
St. Michael-Albertville 83
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Norwood-Young America 63
Sibley East 21
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Long Prairie-Grey Eagle 29
Parkers Prairie 37
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Hermantown 56
Superior 59
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Swanville 73
Ashby 46
Final
Time: 7:15 PM
@Prinsburg
Lac qui Parle Valley 49
Central MN Christian 63
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
International Falls 53
Chisholm 35
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Park
Climax/Fisher 26
Lake Park-Audubon 63
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Two Harbors 28
Proctor 97
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Mille Lacs 45
East Central 40
F/OT
Time: 7:30 PM
@Graceville
Breckenridge 73
Clinton-Graceville-Beardsley 35
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Austin 66
Mankato West 44
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Dover-Eyota 50
Chatfield 47
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
Warren-Alvarado-Oslo 57
Warroad 35
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
St. Charles 27
Plainview-Elgin-Millville 59
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Red Lake Falls 24
Crookston 71
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Mahnomen/Waubun 52
NCE/U-H 49
Final
Time: 7:30 PM
@Argyle
East Grand Forks 29
Stephen-Argyle 53
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Lakeview 16
Tracy-Milroy-Balaton 66
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Minneota 83
Yellow Medicine East 56
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Sleepy Eye 73
Springfield 45
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Gibbon-Fairfax-Winthrop 56
Sleepy Eye Saint Mary's 69
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Sebeka 33
New York Mills 44
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Northfield 44
Rochester John Marshall 60
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Ada-Borup-West 54
Park Christian 53
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Albert Lea 52
Rochester Mayo 45
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Renville County West 52
Dawson-Boyd 28
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Walker-Hackensack-Akeley 82
Laporte 8
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Nevis 37
Park Rapids Area 63
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
New London-Spicer 84
Morris Area/Chokio-Alberta 55
Final
Time: 7:30 PM
@Fosston
Bagley 9
Fosston 73
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 38
MACCRAY 51
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Rushford-Peterson 56
Fillmore Central 53
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Browerville-Eagle Valley 56
Brandon/Evansville 33
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Winona 54
Faribault 45
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Lake of the Woods 47
Blackduck 50
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Henning 25
Menahga 59
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Wadena-Deer Creek 39
Verndale 23
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Medford 37
Fairmont 55
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Cass Lake-Bena 93
Clearbrook-Gonvick 72
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Bertha-Hewitt 35
Pillager 84
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Cedar Mountain 55
New Ulm Cathedral 33
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
La Crescent-Hokah 47
Winona Cotter 70
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Minnesota Valley Lutheran 77
Wabasso 39
Final