Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, February 15, 2022

Time: 4:15 PM
@Greenbush
Goodridge/Grygla 43
Badger/Greenbush-Middle River 54
Final
Time: 5:30 PM
@New London
Glencoe-Silver Lake 52
New London-Spicer 46
Final
Time: 5:30 PM
@PACT Charter
Legacy Christian 58
PACT Charter 10
Final
Time: 6:00 PM
@Annandale
Howard Lake-Waverly-Winsted 44
Annandale 70
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
St. Paul Humboldt 68
Brooklyn Center 28
Final
Time: 6:00 PM
@Park Rapids
Crosby-Ironton 67
Park Rapids Area 48
Final
Time: 6:00 PM
@Chisholm
Northeast Range 9
Chisholm 55
Final
Time: 6:00 PM
@Spring Valley
Schaeffer Academy 44
Kingsland 67
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Visitation 60
Fridley 56
Final
Time: 6:00 PM
@Perham
Breckenridge 46
Perham 58
Final
Time: 6:00 PM
@Spectrum
North Lakes Academy 33
Spectrum 78
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Columbia Heights 48
St. Anthony Village 88
Final
Time: 6:00 PM
@Madison
Morris Area/Chokio-Alberta 54
Lac qui Parle Valley 47
Final
Time: 6:30 PM
@West Lutheran
Heritage Christian 54
West Lutheran 39
Final
Time: 6:30 PM
@Madelia
Mankato Loyola 36
Madelia 29
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Duluth Denfeld 40
Silver Bay 36
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Watertown-Mayer 41
Litchfield 36
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Roseville 36
White Bear Lake 43
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
Minnehaha Academy 76
St. Paul Como Park 77
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Benilde-St. Margaret's 65
St. Louis Park 79
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Buffalo 56
Rogers 76
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Lakeville South 59
Prior Lake 68
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
DeLaSalle 71
Richfield 54
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Breck 39
Blake 65
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Atwater-Cosmos-Grove City 46
Eden Valley-Watkins 64
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Stillwater Area 81
Mounds View 52
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Park Center 42
Blaine 62
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Irondale 43
Cretin-Derham Hall 55
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Chanhassen 71
Bloomington Kennedy 27
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Park of Cottage Grove 56
Woodbury 30
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
St. Paul Washington 47
Nova Classical Academy 36
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
East Ridge 58
Forest Lake 45
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Kimball Area 54
Royalton 48
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Paynesville Area 52
Belgrade-Brooten-Elrosa 54
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
St. Michael-Albertville 46
Eden Prairie 78
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Providence Academy 57
Holy Family Catholic 43
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eagan 38
Lakeville North 62
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Dassel-Cokato 56
Rockford 60
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Edina 47
Wayzata 60
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Sauk Centre 57
Milaca 46
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Farmington 37
Rosemount 52
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Holdingford 53
Maple Lake 42
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Southwest Christian 57
Hutchinson 59
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Southwest 78
Minneapolis Henry 21
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn 15
Minneapolis Roosevelt 70
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Robbinsdale Cooper 55
New Prague 58
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Shakopee 66
Burnsville 27
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Chaska 55
Bloomington Jefferson 46
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Waconia 66
Orono 59
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Apple Valley 33
Eastview 57
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Big Lake 34
Chisago Lakes Area 43
Final
Time: 7:15 PM
@Clearbrook
Pine River-Backus 54
Clearbrook-Gonvick 57
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Norwood-Young America 63
LeSueur-Henderson 24
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Parkers Prairie 56
Browerville-Eagle Valley 61
Final
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Hermantown 51
Hibbing 53
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Warroad 31
International Falls 51
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Windom Area 46
Redwood Valley 50
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Cannon Falls 53
Medford 61
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Rush City 58
Hinckley-Finlayson 47
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Alexandria 77
Rocori 61
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Zumbrota-Mazeppa 17
Goodhue 61
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Blue Earth Area 21
St. James Area 58
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
North Woods 70
Greenway 62
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
St. Cloud Cathedral 44
Pequot Lakes 62
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Lester Prairie 67
Belle Plaine 60
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Mesabi East 46
Proctor 79
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Pierz 44
Osakis 49
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Brainerd 48
Fergus Falls 61
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Luverne 64
Adrian/Ellsworth 27
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Delano 50
St. Cloud 45
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
St. Peter 36
Marshall 60
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Kasson-Mantorville 39
Byron 31
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Stewartville 86
Pine Island 46
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Grand Rapids 61
Bemidji 56
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Mayer Lutheran 43
Tri-City United 19
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Princeton 46
North Branch 60
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Rushford-Peterson 63
LeRoy-Ostrander 50
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Rochester Lourdes 65
Lake City 44
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Duluth East 58
Cloquet 49
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Cambridge-Isanti 64
Becker 78
Final
Time: 7:15 PM
@Glenwood
West Central Area 63
Minnewaska Area 37
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Swanville 43
Braham 61
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
East Central 30
South Ridge 77
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Lyle/Austin Pacelli 37
Triton 68
Final
Time: 7:15 PM
@Nicollet
Sibley East 40
Nicollet 55
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Mabel-Canton 24
Grand Meadow 56
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
St. Francis 46
Monticello 61
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
Win-E-Mac 44
Red Lake County Central 62
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Dilworth-Glyndon-Felton 28
Detroit Lakes 42
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Blackduck 38
Walker-Hackensack-Akeley 55
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Melrose 34
Montevideo 72
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
East Grand Forks 36
Hawley 64
Final
Time: 7:30 PM
@Fosston
Stephen-Argyle 48
Fosston 43
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Roseau 62
Warren-Alvarado-Oslo 39
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Northfield 29
Austin 53
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Mahnomen/Waubun 58
Park Christian 46
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake
Cass Lake-Bena 85
Red Lake 53
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Kelliher/Northome 100
Laporte 29
Final
Time: 7:30 PM
@Cleveland
New Ulm Cathedral 46
Cleveland 62
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
Brandon/Evansville 22
Wheaton/Herman-Norcross 60
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Henning 77
Verndale 29
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
New York Mills 62
Bertha-Hewitt 50
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Dover-Eyota 64
Plainview-Elgin-Millville 54
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Frazee 52
Ada-Borup-West 44
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Lake of the Woods 33
Nevis 66
Final
Time: 7:30 PM
@UM-Crookston
Crookston 68
Pelican Rapids 48
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 63
Benson 38
Final
Time: 7:30 PM
@Isle
Long Prairie-Grey Eagle 55
Mille Lacs 34
Final
Time: 7:30 PM
@Moose Lake
McGregor 38
Moose Lake-Willow River 65
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Hancock 82
Dawson-Boyd 31
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
NCE/U-H 38
Lake Park-Audubon 52
Final
Time: 7:30 PM
@Fisher
Fertile-Beltrami 89
Climax/Fisher 42
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Caledonia 57
Winona Cotter 74
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Upsala 50
Staples-Motley 52
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Faribault 29
Red Wing 65
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Tracy-Milroy-Balaton 55
Murray County Central 21
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Sebeka 36
Pillager 76
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Rochester John Marshall 51
Mankato East 44
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Winona 24
Rochester Century 51
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Rochester Mayo 73
Owatonna 55
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Menahga 52
Wadena-Deer Creek 42
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Blooming Prairie 40
Waseca 32
Final
Time: 8:00 PM
@Lewiston
St. Charles 42
Lewiston-Altura 54
Final
Time: 8:00 PM
@Sauk Rapids
Sartell-St. Stephen 54
Sauk Rapids-Rice 59
Final