Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, February 8, 2022

Time: 5:30 PM
@Prior Lake
Shakopee 49
Prior Lake 28
Final
Time: 5:45 PM
@Becker
Chisago Lakes Area 56
Becker 85
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Heron Lake-Okabena/Fulda 43
Red Rock Central 57
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis South
Woodbury 60
Minneapolis South 33
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
Melrose 55
Minnewaska Area 70
Final
Time: 6:00 PM
@Mountain Lake
Westbrook-Walnut Grove 45
Mountain Lake Area/Comfrey 55
Final
Time: 6:00 PM
@Humboldt
Minneapolis Edison 20
St. Paul Humboldt 55
Final
Time: 6:00 PM
@Red Lake Falls
Stephen-Argyle 70
Red Lake Falls 45
Final
Time: 6:00 PM
@Bagley
Lake Park-Audubon 62
Bagley 24
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Columbia Heights 21
Fridley 68
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Montevideo 43
Sauk Centre 36
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Holy Angels 88
St. Anthony Village 48
Final
Time: 6:00 PM
@Fisher
Mahnomen/Waubun 76
Climax/Fisher 49
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Paul Harding 45
Mounds Park Academy 50
Final
Time: 6:00 PM
@Benson
Morris Area/Chokio-Alberta 62
Benson 26
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
Southwest MN Christian 66
Hills-Beaver Creek 55
Final
Time: 6:00 PM
@Sebeka
Nevis 69
Sebeka 57
Final
Time: 6:00 PM
@Mankato Loyola
New Ulm Cathedral 43
Mankato Loyola 36
Final
Time: 6:00 PM
@Windom
Adrian/Ellsworth 54
Windom Area 73
Final
Time: 6:00 PM
@Slayton
Edgerton 52
Murray County Central 35
Final
Time: 6:15 PM
@Hill City
Floodwood 51
Hill City/Northland 29
Final
Time: 6:15 PM
@Hermantown
Bemidji 75
Hermantown 47
Final
Time: 6:30 PM
@Madelia
Immanuel Lutheran 43
Madelia 50
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
Silver Bay 40
Cook County 59
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
St. Michael-Albertville 80
Wayzata 76
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Nova Classical Academy 11
St. Croix Prep 69
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Eden Prairie 58
Hopkins 76
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Waconia 69
Bloomington Kennedy 48
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Robbinsdale Cooper 75
Bloomington Jefferson 70
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Providence Academy 58
Edina 56
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Simley 58
Tartan 24
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Farmington 63
Apple Valley 28
Final
Time: 7:00 PM
@TBD
Cass Lake-Bena 64
Royalton 43
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Watertown-Mayer 45
Glencoe-Silver Lake 46
Final
Time: 7:00 PM
West Lutheran 59
Eagle Ridge Academy 45
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Howard Lake-Waverly-Winsted 42
Rockford 70
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
DeLaSalle 86
Visitation 54
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Centennial 72
Andover 64
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Jordan 51
Mound Westonka 40
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Annandale 34
New London-Spicer 57
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Blaine 41
Rogers 77
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Spectrum 74
PACT Charter 22
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Hastings 86
North St. Paul 61
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
St. Louis Park 66
New Prague 52
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Burnsville 40
Eagan 52
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis Roosevelt 53
Richfield 57
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Mahtomedi 81
South St. Paul 63
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
St. Paul Como Park 83
Cretin-Derham Hall 71
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Hutchinson 46
Delano 35
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Fosston 63
Park Christian 52
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Rosemount 72
Lakeville South 45
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
Minneapolis Washburn 27
Minnehaha Academy 91
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Dassel-Cokato 36
Litchfield 38
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Park of Cottage Grove 25
Stillwater Area 61
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Chanhassen 58
Chaska 69
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Lakeville North 48
Eastview 40
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Hill-Murray 65
Two Rivers 43
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
St. Croix Lutheran 74
Concordia Academy 35
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Benilde-St. Margaret's 60
Orono 48
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Buffalo 45
Minnetonka 57
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Holy Family Catholic 80
Southwest Christian 44
Final
Time: 7:00 PM
@Clearbrook
Lake of the Woods 36
Clearbrook-Gonvick 87
Final
Time: 7:00 PM
@Washington
Hope Academy 32
St. Paul Washington 24
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Willmar 53
St. Cloud 44
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Goodhue 57
Kasson-Mantorville 64
F/OT
Time: 7:15 PM
@Hibbing
Eveleth-Gilbert 46
Hibbing 48
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Fond du Lac Ojibwe 29
Carlton 56
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Bigfork 43
Ely 70
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Crosby-Ironton 69
Aitkin 35
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Byron 59
Stewartville 66
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Alexandria 49
Sartell-St. Stephen 63
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Northeast Range 40
Littlefork-Big Falls 64
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Virginia 51
Duluth Marshall 61
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Braham 45
Pine City 57
Final
Time: 7:15 PM
@East Grand Forks
Red Lake County Central 37
East Grand Forks 61
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Duluth East 46
Grand Rapids 55
Final
Time: 7:15 PM
@St. Francis
Cambridge-Isanti 62
St. Francis 33
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Lake City 56
Zumbrota-Mazeppa 44
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Chatfield 63
Kingsland 53
Final
Time: 7:15 PM
@Maple Lake
Minneapolis Henry 17
Maple Lake 79
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Battle Lake 55
Underwood 69
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Triton 42
Bethlehem Academy 39
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Mora 52
Hinckley-Finlayson 53
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Crystal
Belle Plaine 48
Lake Crystal-Wellcome Memorial 60
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Maple River 67
United South Central 36
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Medford 49
New Richland-H-E-G 63
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Jackson County Central 52
Marshall 80
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
St. Cloud Cathedral 31
Pierz 53
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Randolph 37
Blooming Prairie 51
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Kimball Area 51
Osakis 74
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Brainerd 53
Rocori 43
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Ashby 26
Parkers Prairie 60
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Princeton 50
Monticello 65
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Little Falls 31
Foley 54
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Duluth Denfeld 10
Cloquet 86
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Sauk Rapids-Rice 30
Fergus Falls 72
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Milaca 30
Albany 69
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
LeRoy-Ostrander 64
Lyle/Austin Pacelli 67
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Pine Island 41
Cannon Falls 44
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
North Branch 55
Big Lake 45
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Staples-Motley 57
Park Rapids Area 82
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Austin 75
Rochester Century 55
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Albert Lea 27
Rochester John Marshall 54
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Buffalo Lake-Hector-Stewart 47
Sleepy Eye Saint Mary's 73
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Hawley 55
Pelican Rapids 54
F/OT
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Luverne 61
Pipestone Area 35
Final
Time: 7:30 PM
@St. Agnes
Cristo Rey Jesuit 45
St. Agnes 51
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Hillcrest Lutheran Academy 22
Hancock 74
Final
Time: 7:30 PM
@Spring Grove
Fillmore Central 78
Spring Grove 36
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Gibbon-Fairfax-Winthrop 39
Sleepy Eye 49
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Russell-Tyler-Ruthton 59
Tracy-Milroy-Balaton 94
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Wheaton/Herman-Norcross 60
Barnesville 42
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Sacred Heart 28
Thief River Falls 53
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
Legacy Christian 19
Heritage Christian 26
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Winona 47
Red Wing 63
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Rochester Mayo 46
Mankato East 60
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
St. Peter 60
New Ulm 57
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Northfield 51
Owatonna 63
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Long Prairie-Grey Eagle 33
Wadena-Deer Creek 56
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Moorhead 51
Detroit Lakes 45
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Grand Meadow 51
Lewiston-Altura 60
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Nicollet 53
Minnesota Valley Lutheran 81
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Rochester Lourdes 56
Waseca 30
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Browerville-Eagle Valley 53
Henning 67
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Faribault 32
Mankato West 81
Final
Time: 7:30 PM
@Maranatha Christian
Minneapolis North 73
Maranatha Christian 106
Final
Time: 7:30 PM
@Cook
Cherry 72
North Woods 63
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Northern Freeze 36
Win-E-Mac 21
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Mille Lacs 39
Bertha-Hewitt 48
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Kelliher/Northome 53
Pine River-Backus 58
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
West Central Area 72
Clinton-Graceville-Beardsley 30
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Walker-Hackensack-Akeley 31
Menahga 65
Final
Time: 7:45 PM
@Kenyon
Hayfield 59
Kenyon-Wanamingo 46
Final
Time: 7:45 PM
@Perham
Dilworth-Glyndon-Felton 26
Perham 63
Final