Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Monday, January 31, 2022

Time: 4:30 PM
@Ada
Mahnomen/Waubun 48
Ada-Borup-West 59
Final
Time: 4:30 PM
@Lighthouse Academy of Nations
Brooklyn Center 39
Metro Schools College Prep 19
Final
Time: 6:00 PM
@Nova Classical
Mounds Park Academy 61
Nova Classical Academy 57
Final
Time: 6:00 PM
@Morris
Sauk Centre 46
Morris Area/Chokio-Alberta 39
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
Visitation 74
Columbia Heights 40
Final
Time: 6:00 PM
@Prinsburg
Russell-Tyler-Ruthton 51
Central MN Christian 72
Final
Time: 6:00 PM
@Chisholm
Fond du Lac Ojibwe 29
Chisholm 89
Final
Time: 6:00 PM
@Fosston
Climax/Fisher 23
Fosston 65
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Holy Angels 87
Fridley 64
Final
Time: 6:00 PM
@Newfolden
Sacred Heart 35
Northern Freeze 55
Final
Time: 6:00 PM
@Blackduck
Littlefork-Big Falls 52
Blackduck 60
Final
Time: 6:15 PM
@La Crescent
Rochester Lourdes 51
La Crescent-Hokah 41
Final
Time: 6:15 PM
@Eyota
Cannon Falls 44
Dover-Eyota 61
Final
Time: 6:30 PM
@Rushford
Houston 49
Rushford-Peterson 59
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Holdingford 68
Milaca 56
Final
Time: 7:00 PM
@East Chain
Madelia 23
GHEC/T/ML 68
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Kimball Area 40
Paynesville Area 34
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
St. Louis Park 85
Bloomington Jefferson 55
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Belgrade-Brooten-Elrosa 75
Atwater-Cosmos-Grove City 47
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
New London-Spicer 57
Rockford 41
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Zimmerman 73
Princeton 75
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Southwest 51
Minneapolis Washburn 33
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Benilde-St. Margaret's 63
New Prague 51
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Mounds View 43
Coon Rapids 38
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Litchfield 50
Howard Lake-Waverly-Winsted 24
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Burnsville 36
Farmington 53
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Minneapolis Edison 21
St. Paul Harding 59
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Heritage Christian 33
Southwest Christian 67
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Ortonville 47
Milbank 67
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Orono 60
Bloomington Kennedy 54
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
St. Paul Como Park 64
Eden Prairie 80
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Waconia 47
Chaska 80
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Eagan 58
Eastview 41
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Rosemount 33
Shakopee 47
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Willmar 60
Monticello 34
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Apple Valley 35
Prior Lake 73
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Glencoe-Silver Lake 33
Annandale 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
St. Croix Prep 35
St. Croix Lutheran 66
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Maple Lake 33
Eden Valley-Watkins 43
Final
Time: 7:00 PM
@Crookston
Roseau 46
Crookston 63
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Irondale 29
Park of Cottage Grove 40
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Maple Grove 62
Robbinsdale Armstrong 34
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
Hope Academy 24
St. Paul Humboldt 56
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Dassel-Cokato 43
Watertown-Mayer 58
Final
Time: 7:00 PM
@Glenwood
Barnesville 46
Minnewaska Area 55
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Becker 76
Roseville 60
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Robbinsdale Cooper 56
Chanhassen 66
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Sibley East 29
Mayer Lutheran 69
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Norwood-Young America 60
Lester Prairie 39
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Royalton 53
St. Cloud Cathedral 45
Final
Time: 7:15 PM
@Sebeka
Laporte 4
Sebeka 89
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Duluth Denfeld 22
South Ridge 68
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Hinckley-Finlayson 35
Swanville 69
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Moose Lake-Willow River 61
Mora 32
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Barnum 63
North Woods 57
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Wrenshall 52
Mille Lacs 71
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Esko 47
Cromwell-Wright 46
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
McGregor 22
Ogilvie 62
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Virginia 72
Hermantown 65
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Southland 51
Kingsland 59
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Tri-City United 65
LeSueur-Henderson 45
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Duluth East 41
Superior 43
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
St. James Area 67
Windom Area 59
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
Martin County West 41
Blue Earth Area 40
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Melrose 44
Pierz 55
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Nashwauk-Keewatin 29
Ely 82
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Detroit Lakes 58
Bemidji 46
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Sartell-St. Stephen 47
Brainerd 48
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Medford 44
Waterville-Elysian-Morristown 58
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Faribault 39
Kasson-Mantorville 60
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
St. Cloud 63
Rocori 70
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Proctor 42
Cloquet 56
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
New Richland-H-E-G 64
Maple River 52
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Moorhead 37
Fergus Falls 71
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Pine Island 31
Byron 62
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Lewiston-Altura 62
Spring Grove 38
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Triton 52
Hayfield 66
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Iron
Eveleth-Gilbert 19
Mountain Iron-Buhl 87
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Lansing Kee 51
Mabel-Canton 33
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Upsala 60
Braham 54
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Blooming Prairie 50
Kenyon-Wanamingo 57
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Bethlehem Academy 60
Randolph 52
Final
Time: 7:15 PM
@Pine River
Staples-Motley 54
Pine River-Backus 72
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Wheaton/Herman-Norcross 55
Underwood 43
Final
Time: 7:15 PM
@Red Lake
Nevis 58
Red Lake 45
Final
Time: 7:15 PM
@Nicollet
Janesville-Waldorf-Pemberton 68
Nicollet 92
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Sauk Rapids-Rice 59
Big Lake 51
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Pillager 53
Osakis 58
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Carlton 25
Mesabi East 59
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Bigfork 50
Deer River 65
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Frazee 58
Park Christian 47
Final
Time: 7:30 PM
@Wabasso
Sleepy Eye 55
Wabasso 28
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Lakeview 18
Minneota 68
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Perham 62
East Grand Forks 49
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Rothsay 21
Hancock 79
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Canby 30
Tracy-Milroy-Balaton 54
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
St. Peter 67
Worthington 71
F/OT
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Lake City 69
Chatfield 51
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Ashby 38
Verndale 52
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Win-E-Mac 29
Bagley 48
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Badger/Greenbush-Middle River 75
Fertile-Beltrami 66
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Hutchinson 80
New Ulm 70
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Bertha-Hewitt 32
Wadena-Deer Creek 60
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Minnesota Valley Lutheran 57
Springfield 46
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Dawson-Boyd 50
Heron Lake-Okabena/Fulda 72
Final
Time: 7:30 PM
@Hector
Cedar Mountain 41
Buffalo Lake-Hector-Stewart 68
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Red Wing 42
Mankato East 56
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Thief River Falls 42
Clearbrook-Gonvick 51
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Montevideo 56
West Central Area 52
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Owatonna 54
Albert Lea 43
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
Belle Plaine 54
Waseca 35
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Stewartville 77
Plainview-Elgin-Millville 42
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
Cristo Rey Jesuit 46
New Life Academy 75
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Battle Lake 43
Lake Park-Audubon 48
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Kittson County Central 53
Warren-Alvarado-Oslo 54
Final