Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, January 25, 2022

Time: 2:30 PM
@Grand Forks Red River
Moorhead 36
Grand Forks Red River 63
Final
Time: 5:30 PM
@St. Croix Lutheran
St. Agnes 31
St. Croix Lutheran 94
Final
Time: 5:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
Brooklyn Center 28
Cristo Rey Jesuit 59
Final
Time: 5:45 PM
@Aurora
Cook County 35
Mesabi East 69
Final
Time: 5:45 PM
@Janesville
New Richland-H-E-G 70
Janesville-Waldorf-Pemberton 38
Final
Time: 6:00 PM
@Morris
BOLD 57
Morris Area/Chokio-Alberta 45
Final
Time: 6:00 PM
@Okabena
Southwest MN Christian 75
Heron Lake-Okabena/Fulda 42
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Edgerton 45
Red Rock Central 43
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
Adrian/Ellsworth 39
Hills-Beaver Creek 66
Final
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Breck 38
Minneapolis Roosevelt 53
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
Sauk Centre 60
Minnewaska Area 47
Final
Time: 6:00 PM
@Laporte
Cass Lake-Bena 89
Laporte 20
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
DeLaSalle 77
St. Anthony Village 54
Final
Time: 6:00 PM
@Henning
Battle Lake 25
Henning 47
Final
Time: 6:00 PM
@Slayton
Westbrook-Walnut Grove 53
Murray County Central 37
Final
Time: 6:00 PM
@New Ulm Cathedral
Wabasso 43
New Ulm Cathedral 31
Final
Time: 6:30 PM
@Liberty Classical Academy
North Lakes Academy 31
Liberty Classical Academy 26
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Northeast Range 50
Silver Bay 35
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Chaska 66
Orono 56
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Glencoe-Silver Lake 41
Rockford 35
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Andover 47
Blaine 51
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Alden-Conger/Glenville-Emmons 32
Mankato Loyola 33
F/OT
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
North St. Paul 45
South St. Paul 53
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eastview 42
Farmington 36
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Central MN Christian 66
Atwater-Cosmos-Grove City 37
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Eagan 62
Lakeville South 45
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Champlin Park 63
Maple Grove 71
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Elk River 57
Robbinsdale Armstrong 31
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Spring Lake Park 66
Park Center 42
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
St. Francis 30
Chisago Lakes Area 39
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Hastings 52
Hill-Murray 75
Final
Time: 7:00 PM
@East Chain
Fairmont 83
GHEC/T/ML 38
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
St. Paul Humboldt 0
St. Paul Como Park 2
Forfeit
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville North 45
Rosemount 60
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
MN Academy for the Deaf 17
Twin Cities Academy/Great River 58
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Fridley 65
Richfield 38
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
Maranatha Christian 77
Concordia Academy 40
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Minneapolis North 64
Blake 56
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Spectrum 51
West Lutheran 25
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Annandale 44
Watertown-Mayer 52
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Robbinsdale Cooper 31
Waconia 62
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Two Rivers 57
Tartan 46
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Hope Academy 25
St. Croix Prep 63
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Apple Valley 21
Shakopee 62
Final
Time: 7:00 PM
@Roseau
East Grand Forks 46
Roseau 72
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
St. Peter 53
Providence Academy 64
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Burnsville 47
Prior Lake 72
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Totino-Grace 59
Osseo 48
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Bloomington Jefferson 69
New Prague 66
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Litchfield 37
New London-Spicer 25
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Simley 45
Mahtomedi 74
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Jordan 58
Holy Family Catholic 73
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Minnetonka 73
Edina 40
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Wayzata 65
Eden Prairie 43
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Mound Westonka 49
Delano 54
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Centennial 55
Coon Rapids 46
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
St. Michael-Albertville 73
Buffalo 65
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Rogers 71
Anoka 51
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
St. Paul Highland Park 45
St. Paul Harding 42
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Eagle Ridge Academy 34
Legacy Christian 52
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Hayfield 40
Blooming Prairie 38
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Randolph 45
Triton 60
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Ogilvie 69
Hinckley-Finlayson 60
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Lyle/Austin Pacelli 41
Lanesboro 51
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Luverne 74
St. James Area 34
Final
Time: 7:15 PM
@Royalton
Osakis 51
Royalton 46
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Chisholm 62
Virginia 84
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Sartell-St. Stephen 81
Rocori 46
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Parkers Prairie 37
Underwood 67
Final
Time: 7:15 PM
@Detroit Lakes
Aitkin 19
Detroit Lakes 59
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Goodhue 69
Cannon Falls 29
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Rush City 54
East Central 37
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Little Falls 48
Mora 35
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
South Ridge 66
Deer River 32
Final
Time: 7:15 PM
@Cherry
International Falls 64
Cherry 54
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Pine City 49
Braham 48
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Lewiston-Altura 50
Zumbrota-Mazeppa 31
Final
Time: 7:15 PM
@Remer
Nashwauk-Keewatin 53
Hill City/Northland 73
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Milaca 59
Zimmerman 73
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Maple River 52
Medford 44
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Willmar 30
Brainerd 48
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Hillcrest Lutheran Academy 92
Ashby 20
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Redwood Valley 34
Marshall 74
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Dassel-Cokato 70
Lester Prairie 56
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Southland 43
Mabel-Canton 35
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Alexandria 78
Sauk Rapids-Rice 44
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Eveleth-Gilbert 54
Two Harbors 53
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Lake City 67
Stewartville 72
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Kingsland 63
Spring Grove 34
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Duluth Marshall 62
Proctor 67
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
Cambridge-Isanti 60
Princeton 37
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Minnehaha Academy 64
Mayer Lutheran 39
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Rochester Lourdes 41
Kasson-Mantorville 49
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Hibbing 46
Hermantown 73
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
St. Cloud Cathedral 42
Foley 49
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Albany 43
Eden Valley-Watkins 22
Final
Time: 7:30 PM
@Kelliher
Red Lake 69
Kelliher/Northome 103
Final
Time: 7:30 PM
@Pequot Lakes
Staples-Motley 31
Pequot Lakes 93
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Blackduck 51
Lake of the Woods 58
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Warroad 37
Northern Freeze 56
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Gibbon-Fairfax-Winthrop 52
Springfield 58
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Nevis 47
Pine River-Backus 59
Final
Time: 7:30 PM
Cedar Mountain 73
Immanuel Lutheran 18
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Rochester Mayo 63
Albert Lea 60
Final
Time: 7:30 PM
@Evansville
Upsala 43
Brandon/Evansville 51
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Pelican Rapids 54
Wadena-Deer Creek 29
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Dilworth-Glyndon-Felton 43
Barnesville 41
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Red Lake County Central 64
Win-E-Mac 27
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Faribault 32
Winona 41
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Mankato East 46
Rochester Century 35
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Windom Area 59
Pipestone Area 46
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Rochester John Marshall 54
Northfield 20
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Sleepy Eye Saint Mary's 82
Minnesota Valley Lutheran 60
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Montevideo 70
Melrose 57
Final
Time: 7:30 PM
@Hector
Sleepy Eye 60
Buffalo Lake-Hector-Stewart 75
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Crookston 64
Ada-Borup-West 24
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Verndale 51
Sebeka 42
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
Ortonville 9
Wheaton/Herman-Norcross 57
Final
Time: 7:30 PM
@Swanville
Bertha-Hewitt 26
Swanville 62
Final
Time: 7:30 PM
@Waubun
Clearbrook-Gonvick 63
Mahnomen/Waubun 58
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Winona Cotter 68
Chatfield 41
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
West Central Area 73
Hancock 64
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Rushford-Peterson 50
St. Charles 46
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Caledonia 47
Plainview-Elgin-Millville 63
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
United Christian Academy 68
Heritage Christian 60
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Dawson-Boyd 29
Tracy-Milroy-Balaton 68
Final
Time: 7:30 PM
@Browerville
Pillager 55
Browerville-Eagle Valley 47
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Perham 59
Frazee 38
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Breckenridge 45
Hawley 61
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
La Crescent-Hokah 47
Dover-Eyota 61
Final