Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Wrestling Scores for Saturday, January 8, 2022

Time: 7:00 PM
@Harding
Goodhue 84
St. Paul Harding 0
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Minneapolis Edison 18
St. Paul Harding 45
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Lakeville South 48
St. Paul Harding 17
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Lakeville South 42
Minneapolis Edison 27
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Goodhue 66
Lakeville South 6
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
South St. Paul 66
Minneapolis Edison 18
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
South St. Paul 75
St. Paul Harding 6
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
South St. Paul 69
Lakeville South 12
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Goodhue 59
South St. Paul 12
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Hastings 72
Minneapolis Edison 6
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Hastings 69
St. Paul Harding 10
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Hastings 38
Goodhue 31
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Hastings 73
Lakeville South 4
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Little Falls 51
Fosston/Bagley 15
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
LP-GE/Browerville 58
Minnetonka 13
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
LP-GE/Browerville 72
Fosston/Bagley 6
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
LP-GE/Browerville 31
Royalton/Upsala 41
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Fosston/Bagley 6
r 71
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Little Falls 46
Minnetonka 31
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Minnetonka 16
Royalton/Upsala 60
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Little Falls 15
Royalton/Upsala 65
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Kimball Area 50
Little Falls 19
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Kimball Area 60
Minnetonka 12
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
LP-GE/Browerville 34
Kimball Area 28
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Kimball Area 74
Fosston/Bagley 0
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Zumbrota-Mazeppa 72
Wabasso 6
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Adrian Area 51
Wabasso 27
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Zumbrota-Mazeppa 37
Minneota 24
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Minneota 53
Adrian Area 18
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Atwater-Cosmos-Grove City 42
Minneota 31
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Zumbrota-Mazeppa 37
Atwater-Cosmos-Grove City 33
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Atwater-Cosmos-Grove City 48
Adrian Area 18
Final
Time: 7:00 PM
@Wabasso
Atwater-Cosmos-Grove City 57
Wabasso 18
Final
Time: 7:00 PM
@Sheldon IA
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 72
Sioux Central IA 12
Final
Time: 7:00 PM
@Sheldon IA
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 60
Estherville IA 21
Final
Time: 7:00 PM
@Sheldon IA
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 56
Sioux Center IA 21
Final
Time: 7:00 PM
@Sheldon IA
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 69
Western Christian IA 11
Final
Time: 7:00 PM
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 63
Sheldon IA 18
Final
Time: 7:00 PM
@Superior WI
Grand Rapids 167
Northwestern WI 140
Virginia Area 111
Ashland WI 73
Luck WI 67
Eau Claire Memorial WI 63
Proctor/Hermantown 55
Chetek-Weyerhaeuser WI 49
Ladysmith WI 46
Superior WI 40
Chequamegon WI 32
East Ridge 32
Shell Lake WI 29
Cloquet/Esko 21
Final
Time: 7:00 PM
@New Richmond WI
New Richmond WI 276
Spooner WI 231
Burnsville 224
Osceola WI 192 ½
Somerset WI 168 ½
Spring Valley WI 147
Rice Lake WI 129
Clear Lake WI 86 ½
Athens WI 55
Trinity School 0
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
MAHACA 66
Sioux Falls Washington SD 18
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 65
Sioux Falls Washington SD 12
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Benson 51
Sioux Falls Washington SD 23
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Border West 49
Sioux Falls Washington SD 30
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Border West 38
Sioux Falls Jefferson SD 36
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 60
Sioux Falls Jefferson SD 18
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Benson 60
Sioux Falls Jefferson SD 23
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
MAHACA 63
Sioux Falls Jefferson SD 18
Final
Time: 7:00 PM
Border West 44
Milbank SD 34
Final
Time: 7:00 PM
MAHACA 57
Milbank SD 24
Final
Time: 7:00 PM
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 54
Milbank SD 21
Final
Time: 7:00 PM
Benson 36
Milbank SD 39
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Harrisburg SD 63
Benson 15
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Harrisburg SD 61
Border West 15
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Harrisburg SD 41
MAHACA 28
Final
Time: 7:00 PM
@Milbank
Harrisburg SD 48
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 22
Final
Time: 7:00 PM
@Kaukauna WI
Simley 642 ½
Southeast Polk IA 600
Millard South NE 527
Lockport IL 523 ½
Kasson-Mantorville 505
Kaukauna WI 454
Stoughton WI 276 ½
Wisconsin Rapids WI 276
Edwardsville IL 232 ½
Hudson WI 220
Final
Time: 7:00 PM
@Garretson SD
Chamberlain SD 153
Elk Point-Jefferson SD 129
Tri-Valley SD 128
Beresford SD 105
Groton SD 101
Flandreau SD 94
Lennox SD 75
Garretson SD 67
Marion-Freeman SD 56
Luverne 32
Viborg-Hurley SD 5
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Blue Earth Area 43
Osseo 33
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Waconia 56
Blue Earth Area 15
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Waconia 52
Osseo 6
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Scott West 58
Blue Earth Area 16
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Scott West 60
Osseo 18
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Waconia 43
Scott West 33
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Blue Earth Area 72
Eden Prairie 10
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Lake City 36
Blue Earth Area 35
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Lake City 45
Blaine 34
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Blaine 54
Osseo 24
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Mound Westonka 42
Eden Prairie 33
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Lake City 60
Eden Prairie 12
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Scott West 37
Willmar 29
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Mound Westonka 34
Osseo 25
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Waconia 40
Albert Lea Area 29
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Albert Lea Area 37
Willmar 27
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Albert Lea Area 51
Mound Westonka 25
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Albert Lea Area 45
Blaine 25
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Lake City 39
Perham 36
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Big Lake 50
Perham 30
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Perham 59
Eden Prairie 15
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Scott West 49
Perham 20
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Albert Lea Area 44
Perham 31
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Willmar 60
Mound Westonka 17
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Mound Westonka 39
Blaine 36
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Big Lake 54
Lake City 27
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Big Lake 66
Eden Prairie 9
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Big Lake 43
Willmar 25
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Big Lake 39
Waconia 30
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Willmar 55
Blaine 12
Final
Time: 7:00 PM
Creston IA 214
Crestwood IA 203 ½
Chatfield 159
Caledonia 138
Decorah IA 91 ½
Mason City IA 86
North Fayette Valley IA 74
Waukon IA 45 ½
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Wayzata 39
Glenbard North IL 33
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Dover-Eyota 43
Bolivar MO 29
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Wayzata 35
Bolivar MO 24
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Glenbard North IL 51
Dover-Eyota 30
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Wayzata 37
Dover-Eyota 28
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
North Scott IA 37
New Prague 28
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Northfield 36
Holmen WI 24
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Northfield 35
New Prague 33
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Northfield 41
North Scott IA 29
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Holmen WI 41
New Prague 26
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
St. Michael-Albertville 35
Vacaville CA 30
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Waverly-Shell Rock IA 35
Jackson County Central 28
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Vacaville CA 39
Jackson County Central 22
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
St. Michael-Albertville 34
Waverly-Shell Rock IA 23
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
St. Michael-Albertville 45
Jackson County Central 18
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Shakopee 53
Owatonna 24
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Marshfield WI 40
Shakopee 34
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Owatonna 31
Hersey IL 36
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Marshfield WI 43
Owatonna 23
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Shakopee 45
Hersey IL 27
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Bettendorf IA 41
Anoka 30
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Apple Valley 31
Staley MO 30
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Anoka 42
Apple Valley 26
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Staley MO 39
Anoka 31
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Bettendorf IA 37
Apple Valley 34
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Gale-Ettrick-Tremp WI 51
Stewartville 23
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Huntley IL 36
Rochester Mayo 34
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Rochester Mayo 36
Klein TX 30
Final
Time: 7:00 PM
@La Crosse Center
Huntley IL 44
Stewartville 28
Final
Time: 7:00 PM
@Casselton
Lisbon ND 238 ½
South Border ND 226 ½
Pembina County North ND 152
New York Mills 150 ½
Northern Lights ND 131
Dilworth-Glyndon-Felton 127 ½
Bishop Ryan ND 126
Central Cass ND 106
Ellendale/Edgeley ND 101
Grafton ND 97
Hillsboro ND 96
Oakes ND 91
Fertile-Beltrami 90 ½
LaMoure ND 85
Webster SD 76 ½
Des Lacs-Burlington ND 74
Harvey ND 68
Kindred ND 67 ½
Barnesville 51 ½
Larimore ND 44
Napoleon ND 43
Britton-Hecla SD 31
Mayville-Portland ND 4
Northern Lights JV ND 4
Northwood ND 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
St. Peter 157
Brainerd/Pillager 125 ½
Cambridge-Isanti 123 ½
St. Francis 116
Elk River 103
Two Rivers 63
Mahtomedi 58
Cameron WI 49
Final
Time: 7:00 PM
@Bismarck Civic Center
Watertown SD 205 ½
Rapid City Stevens SD 203 ½
Sidney MT 187
Bismarck ND 172 ½
Minot ND 152
Bismarck Century ND 135
Valley City ND 133
West Fargo Sheyenne ND 120
Aberdeen SD 109
Glasgow MT 107
Bismarck St. Mary's ND 106
Bismarck Legacy ND 105
Fargo Davies ND 91
Rapid City Central SD 83 ½
Dickinson ND 80
Williston ND 71
Carrington ND 70
Fargo North ND 57
Grand Forks Central ND 57
West Fargo ND 51
Devils Lake ND 43
Mandan ND 43
Wahpeton ND 40
Watford City ND 26 ½
Moorhead 22
Grand Forks Red River ND 16
Beulah/Hazen ND 13
Fargo South ND 6
Turtle Mountain ND 1
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Annandale-Maple Lake 39
Hutchinson 40
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Irondale/Spring Lake Park 42
Tartan 31
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Lakeville North 42
Irondale/Spring Lake Park 30
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Lakeville North 33
Tartan 24
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Prior Lake 24
Farmington 40
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Prior Lake 43
Westfield 15
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Westfield 26
Farmington 51
Final