Woodbury

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 7-11
Section 3-3
Conference 4-5
Away 2-1
Neutral 2-3
Home 3-7
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Thu - Dec 01 7:00 PM gameid: 1667390 7AAA vs Coon Rapids L 42-36 F Woodbury
Thu - Dec 01 7:00 PM C gameid: 1667392 4AAA vs Irondale/Spring Lake Park W 50-28 F Woodbury
Thu - Dec 01 7:00 PM gameid: 1667393 2AAA vs Rosemount L 64-18 F Woodbury
Sat - Dec 03 7:00 PM gameid: 1683619 3AAA vs Two Rivers W 48-33 F Woodbury
Sat - Dec 03 7:00 PM gameid: 1683620 7AAA vs Anoka L 56-18 F Woodbury
Sat - Dec 03 7:00 PM gameid: 1683617 1A vs GMLOS L 64-11 F Woodbury
Thu - Dec 08 7:00 PM C gameid: 1667680 3AAA vs Park of Cottage Grove L 40-39 F Woodbury
Thu - Dec 08 7:00 PM gameid: 1667677 3AAA vs Eagan L 53-29 F Woodbury
Thu - Dec 08 7:00 PM C gameid: 1667679 3AAA vs East Ridge W 54-24 F Woodbury
Sat - Dec 10 7:00 PM gameid: 1667866 Wayzata 242 ½
Eden Prairie 139 ½
Owatonna 139
Chaska/Chanhassen 119 ½
Rosemount 115
Ellsworth WI 104 ½
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 101
Irondale/Spring Lake Park 53
Elk River 47 ½
Sauk Rapids-Rice 46
Woodbury 46
Osseo 28
Minnetonka 26 ½
Mankato West 17
East Ridge 13
Hopkins 3
Dassel-Cokato/Litchfield
F Chaska
Wed - Dec 14 7:00 PM C gameid: 1668050 4AAA Mounds View L 52-15 F White Bear Lake
Wed - Dec 14 7:00 PM C gameid: 1668052 4AAA at White Bear Lake L 30-27 F White Bear Lake
Fri - Dec 16 7:00 PM gameid: 1668105 Champlin Park
Chisago Lakes Area
Goodhue
North Branch
North St. Paul
Pierz
Proctor/Hermantown
Robbinsdale Armstrong
Rogers
Rush City/Braham
St. Croix Central WI
St. Croix Falls WI
Stewartville
Woodbury
F Lindstrom
Fri - Dec 30 7:00 PM gameid: 1684768 New Prague 193 ½
Stillwater Area 146
Jackson County Central 135 ½
Waconia 115
Bemidji 113 ½
Mounds View 113
Albert Lea Area 106
Forest Lake 89 ½
Bismarck 83
Bismarck Legacy 82
Mora 81 ½
West Fargo 78
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 75
Crookston 73 ½
Tri-City United 68
Valley City 62 ½
Big Lake 62
Northfield 60
St. Francis 57
Woodbury 56
Bismarck Century 54 ½
Medford 49 ½
Rapid City Stevens SD 48
Staples-Motley 47
West Fargo Sheyenne 47
Bishop Ryan 44
Minot 43
Howard Lake-Waverly-Winsted 42 ½
Dilworth-Glyndon-Felton 40
Perham 39
Byron 37 ½
Fargo Davies 35
Jamestown 34
Aitkin 33
Ellendale/Edgeley/Kulm/Montpelier 31 ½
Lisbon 30
Canby 27
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 27
United North Central 25
Dassel-Cokato/Litchfield 22
Moorhead 22
Pelican Rapids 22
Rock Ridge 22
Minnetonka 21 ½
Delano 19
Grand Rapids 19
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 13 ½
Pine Island 13
Bismarck St. Mary's 12
Fargo North 10
Carrington 7
Ottertail Central 7
Watford City 6
Oakes 5
Mahnomen/Waubun 4
Mandan 4
Velva/Max 4
Turtle Mountain 3
F Fargodome
Thu - Jan 05 7:00 PM C gameid: 1668478 7AAA Forest Lake L 46-36 F Roseville
Thu - Jan 05 7:00 PM C gameid: 1668480 4AAA at Roseville W 57-15 F Roseville
Sat - Jan 07 7:00 PM gameid: 1668610 Cannon Falls 188 ½
Pine Island 156
Rosemount 154 ½
Ellswoerth WI 149
Byron 148 ½
Woodbury 134 ½
St. Charles 93
St. Agnes 83
Rochester Century 68
Austin 61
Rochester John Marshall 52
Winona/Winona Cotter 52
Wabasha-Kellogg 50
Triton 44
St. Croix Lutheran 12
St. Paul Johnson
F Cannon Falls
Thu - Jan 12 7:00 PM C gameid: 1668848 4AAA vs Stillwater Area L 55-22 F Woodbury
Thu - Jan 19 7:00 PM C gameid: 1669209 4AA at Cretin-Derham Hall W 72-9 F Cretin-Derham Hall
Thu - Jan 19 7:00 PM gameid: 1669207 6AAA Minneapolis Southwest W 84-0 F Cretin-Derham Hall
Sat - Jan 21 7:00 PM gameid: 1685774 Scott West 199
Wayzata 179
Farmington 125 ½
Little Falls 119 ½
Faribault 107 ½
Woodbury 101 ½
St. Thomas Academy 98
Eastview 95
Rosemount 74
Austin 48
Winona/Winona Cotter 46 ½
Roseville 41
Sauk Rapids-Rice 40
Coon Rapids 34 ½
Two Rivers 25 ½
F Eastview
Sat - Jan 28 7:00 PM gameid: 1686029 St. Michael-Albertville 271
New Prague 181 ½
Scott West 165
Eden Prairie 150
Zumbrota-Mazeppa 136
Totino-Grace 76
Lakeville North 72 ½
Mound Westonka 68 ½
Woodbury 60
Rocori 52
Dassel-Cokato/Litchfield 51 ½
Eagan 44 ½
Orono 33 ½
Blaine 25
Bloomington Kennedy 10 ½
Minneapolis Washburn 9 ½
Osseo 5
Columbia Heights
F Orono
Fri - Feb 03 7:00 PM gameid: 1686257 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 144
Chaska/Chanhassen 137
White Bear Lake 132 ½
Maple Grove 108
Woodbury 104 ½
Lakeville North 100
Dassel-Cokato/Litchfield 66 ½
Andover 66
Lakeville South 57
Minnetonka 52
F Maple Grove

Playoffs - Class AAA SECTIONS

Date Time Section Opponent Result Location
Fri - Feb 17 4:00 PM 3AAA Eagan W 42-33 F Park
Fri - Feb 17 6:00 PM 3AAA Hastings L 62-18 F Park