Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Dec 02 | 7:00 PM |
Hastings
173 ½
Quincy IL 158 Cumberland WI 155 ½ Menomonie WI 132 Royalton/Upsala 126 ½ Coon Rapids 95 Minnetonka 84 ½ Eden Prairie 82 ½ Maple Grove 71 ½ White Bear Lake 58 Mankato East 45 Centennial 44 Mahtomedi 42 ½ Spectrum 41 ½ |
F | Coon Rapids | |||
Thu - Dec 07 | 7:00 PM | 4AA | at South St. Paul | L 65-10 F | South St. Paul | ||
Thu - Dec 07 | 7:00 PM | 3AAA | Hastings | L 64-11 F | South St. Paul | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM | 1AA | Zumbrota-Mazeppa | L 68-9 F | Cottage Grove | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM | 3AAA | at Park of Cottage Grove | L 53-18 F | Cottage Grove | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM | 7AAA | Anoka | L 60-12 F | Cottage Grove | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM | River Falls WI | L 60-19 F | Cottage Grove | |||
Thu - Dec 14 | 7:00 PM | 7AA | at North Branch | L 63-9 F | North Branch | ||
Thu - Dec 14 | 7:00 PM | 4AA | St. Croix Lutheran | W 54-18 F | North Branch | ||
Sat - Dec 16 | 7:00 PM |
Mounds View
300 ½
Simley 275 ½ St. Michael-Albertville 260 Kasson-Mantorville 228 ½ Shakopee 224 Watertown Mayer/ Mayer Luth. 192 ½ Scott West 185 ½ Stillwater Area 172 Albert Lea Area 171 ½ Hastings 168 ½ Becker 159 Wayzata 152 ½ Farmington 131 Forest Lake 124 ½ Brandon Valley SD 117 ½ Willmar 112 ½ Mound Westonka 110 Apple Valley 105 Prior Lake 104 ½ Eden Prairie 104 St. Francis 103 New Prague 102 Amery WI 101 Woodbury 101 Anoka 97 Homestead MO 97 Eastview 91 Menomonie WI 86 Waconia 85 Coon Rapids 71 Park of Cottage Grove 71 Rochester Mayo 69 Holmen WI 64 Cambridge-Isanti 60 Minnetonka 58 St. Thomas Academy 45 West Bend West WI 42 ½ Mahtomedi 42 Plainview-Elgin-Millville 31 Byron 13 |
F | Rochester Civic Center | |||
Wed - Dec 20 | 7:00 PM | vs North St. Paul | W 51-21 F | Mahtomedi | |||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | Mondovi WI | W 45-30 F | Eau Claire Memorial WI | |||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | Superior WI | W 53-30 F | Eau Claire Memorial WI | |||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | 7AAA | Coon Rapids | L 54-24 F | Eau Claire Memorial WI | ||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | Eau Claire North WI | L 54-27 F | Eau Claire Memorial WI | |||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | 1A | Kenyon-Wanamingo | L 75-5 F | Eau Claire Memorial WI | ||
Thu - Dec 28 | 7:00 PM | 7AAA | Anoka | L 58-11 F | Eau Claire Memorial WI | ||
Thu - Jan 04 | 7:00 PM | 3AAA | vs Two Rivers | L 46-21 F | Mahtomedi | ||
Thu - Jan 04 | 7:00 PM | 4AA | vs Simley | L 71-6 F | Mahtomedi | ||
Sat - Jan 06 | 7:00 PM |
Cambridge-Isanti
223
Elk River 203 St. Francis 154 ½ Park of Cottage Grove 150 ½ Two Rivers 79 Mahtomedi 58 ½ Cameron WI 39 |
F | Cambridge | |||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 4AAA | Tartan | L 42-36 F | St. Thomas Academy | ||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 3AAA | at St. Thomas Academy | L 53-21 F | St. Thomas Academy | ||
Fri - Jan 19 | 7:00 PM | 4AAA | Roseville | L 42-24 F | White Bear Lake | ||
Fri - Jan 19 | 7:00 PM | 4AAA | at White Bear Lake | L 51-12 F | White Bear Lake | ||
Fri - Jan 19 | 7:00 PM | North St. Paul | W 42-29 F | White Bear Lake | |||
Fri - Jan 26 | 7:00 PM | 6AAA | vs Minneapolis Southwest | W 45-21 F | Mahtomedi | ||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM |
Simley
262 ½
Forest Lake 197 Stewartville 124 ½ Rochester Century 80 Mount Horeb/Baneveld WI 79 ½ Ellsworth WI 71 ½ FCLMC 56 Mahtomedi 47 Holmen WI 34 ½ Burnsville 31 |
F | Rochester Century | |||
Wed - Jan 31 | 7:00 PM | 4AA | St. Paul Harding | W 40-28 F | Highland Park | ||
Wed - Jan 31 | 7:00 PM | 4AA | at St. Paul Highland Park | L 40-30 F | Highland Park | ||
Thu - Feb 08 | 7:00 PM | 6AA | vs Sauk Rapids-Rice | W 45-27 F | Mahtomedi | ||
Thu - Feb 08 | 7:00 PM | 3AAA | vs East Ridge | W 48-28 F | Mahtomedi |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Feb 17 | 10:00 AM | 4AA | St. Paul Harding | W 41-30 F | South St. Paul | ||
Sat - Feb 17 | 11:00 AM | 4AA | Simley | L 66-12 F | South St. Paul |