Minnesota-Scores.Net LOADING

Sibley East

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 20-11
Section 9-2
Conference 5-2
Away 4-4
Neutral 9-5
Home 7-2
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Fri - Dec 03 7:00 PM gameid: 1626387 2A vs Lake Crystal-Wellcome Memorial Area W 38-36 F Arlington
Fri - Dec 03 7:00 PM gameid: 1626389 4A vs Minneapolis North W 66-12 F Arlington
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1626411 Farmington 153 ½
Lake City 151 ½
Hudson WI 149
Grand Rapids 145
Monticello 121 ½
Little Falls 113
Sibley East 98
Edina 87
Burnsville 51
Minneapolis South 48
Bloomington Kennedy 42 ½
St. Croix Lutheran 6
F Edina
Tue - Dec 07 7:00 PM C gameid: 1626722 4A at LeSueur-Henderson W 46-22 F LeSueur
Tue - Dec 07 7:00 PM gameid: 1626721 3A Wabasso W 50-18 F LeSueur
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626843 2AA at St. Peter L 48-26 F St. Peter
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626841 3A St. James Area W 48-31 F St. Peter
Tue - Dec 14 7:00 PM gameid: 1626980 4A Eden Valley-Watkins L 39-25 F Norwood
Tue - Dec 14 7:00 PM gameid: 1641259 4A St. Agnes W 48-21 F Norwood
Tue - Dec 14 7:00 PM C gameid: 1626982 4A at Norwood-Young America W 52-24 F Norwood
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627747 Atwater-Cosmos-Grove City 162 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 144 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 138 ½
Fairmont/Martin County West 121
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 115 ½
Sibley East 112
MAHACA 107 ½
Holdingford 106
St. Peter 104.4
Maple River/United South Central 104
Marshall/Lakeview 98 ½
Rocori 95
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 91
Sartell-St. Stephen 89 ½
Blue Earth Area 80 ½
New Ulm 79
Worthington 71
New Richland-H-E-G 62
New London-Spicer 60
Sauk Rapids-Rice 58
Canby 55
Maple Grove 52 ½
Redwood Valley 42 ½
Windom/Mountain Lake 42 ½
Mankato West 40 ½
Red Rock Central 32
BOLD 29 ½
Adrian Area 25
Wabasso 16 ½
Fulda/Murray County Central 14
Luverne 10
St. James Area 6
LeSueur-Henderson 4
Madelia/Truman/Martin Luther
F Redwood Falls
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1628910 1AA Waseca W 40-30 F New Ulm
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1628911 3AA at New Ulm W 40-36 F New Ulm
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642930 Fairmont/Martin County West 138
Sibley East 126 ½
Tri-City United 111 ½
Mankato East 73
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 68
LeSueur-Henderson 51
F Montgomery
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1629710 1AA Albert Lea Area L 72-9 F Mapleton
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1629711 2A at Maple River/United South Central L 57-12 F Mapleton
Fri - Jan 21 7:00 PM C gameid: 1630673 4A at LeSueur-Henderson W 51-27 F LeSueur
Fri - Jan 21 7:00 PM C gameid: 1630672 2AA Tri-City United W 38-35 F LeSueur
Fri - Jan 21 7:00 PM C gameid: 1630669 4A Norwood-Young America W 70-6 F LeSueur
Tue - Jan 25 7:00 PM gameid: 1631666 2A vs St. Clair/Mankato Loyola W 54-25 F Arlington
Tue - Jan 25 7:00 PM gameid: 1631665 3A vs Springfield W 50-24 F Arlington
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631714 5A at Atwater-Cosmos-Grove City L 46-26 F Grove City
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631712 4A Eden Valley-Watkins W 41-36 F Grove City
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631710 5A BOLD W 60-11 F Grove City
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1643626 2A vs Blue Earth Area L 43-22 F Arlington
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1643623 2A vs WEM/JWP W 54-23 F Arlington
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1643625 4A vs Trinity School W 78-3 F Arlington
Fri - Feb 04 7:00 PM C gameid: 1632226 2AA at Tri-City United L 51-19 F Montgomery
Fri - Feb 04 7:00 PM gameid: 1632223 2AA St. Peter L 50-17 F Montgomery
Fri - Feb 04 7:00 PM gameid: 1632221 3AA Marshall/Lakeview L 58-18 F Montgomery
Tue - Feb 08 7:00 PM C gameid: 1632296 2AA vs Scott West L 51-15 F Arlington
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632295 2AA vs Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie W 42-36 F Arlington

Playoffs - Section 4A Wrestling

Date Time Section Opponent Result Location
Fri - Feb 18 4:00 PM C 4A LeSueur-Henderson W 52-22 F Eden Valley
Fri - Feb 18 6:00 PM 4A Howard Lake-Waverly-Winsted L 62-17 F Eden Valley