Minnesota-Scores.Net LOADING

Sauk Rapids-Rice

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 5-15
Section 1-7
Conference 0-5
Away 1-5
Neutral 3-7
Home 1-3
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Thu - Dec 02 7:00 PM gameid: 1626343 6AA at Big Lake L 77-6 F Big Lake
Thu - Dec 02 7:00 PM gameid: 1626341 6AA Princeton L 51-23 F Big Lake
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1635992 Stillwater Area 219 ½
Owatonna 186 ½
Northfield 151 ½
St. Thomas Academy 141 ½
Tri-City United 137 ½
Faribault 135
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 81
Sauk Rapids-Rice 49
Kasson-Mantorville JV 26
F Faribault
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626809 6AA at Spectrum W 54-15 F Spectrum
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626807 4A St. Agnes W 53-18 F Spectrum
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1641125 Wayzata 188
Owatonna 187 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 139 ½
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 113
Osseo 99 ½
Irondale/Spring Lake Park 82
Minnetonka 73
Mankato West 69
Buffalo 62
Elk River 58
Eden Prairie 56
Chaska/Chanhassen 55
Rosemount 55
Woodbury 53
Sauk Rapids-Rice 44
East Ridge 28
Hopkins 8
F Chaska
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627747 Atwater-Cosmos-Grove City 162 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 144 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 138 ½
Fairmont/Martin County West 121
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 115 ½
Sibley East 112
MAHACA 107 ½
Holdingford 106
St. Peter 104.4
Maple River/United South Central 104
Marshall/Lakeview 98 ½
Rocori 95
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 91
Sartell-St. Stephen 89 ½
Blue Earth Area 80 ½
New Ulm 79
Worthington 71
New Richland-H-E-G 62
New London-Spicer 60
Sauk Rapids-Rice 58
Canby 55
Maple Grove 52 ½
Redwood Valley 42 ½
Windom/Mountain Lake 42 ½
Mankato West 40 ½
Red Rock Central 32
BOLD 29 ½
Adrian Area 25
Wabasso 16 ½
Fulda/Murray County Central 14
Luverne 10
St. James Area 6
LeSueur-Henderson 4
Madelia/Truman/Martin Luther
F Redwood Falls
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1641447 8AA vs Detroit Lakes L 42-36 F Sauk Rapids
Tue - Dec 21 7:00 PM C gameid: 1628870 6AA vs Rocori L 60-19 F Sauk Rapids
Tue - Dec 21 7:00 PM C gameid: 1628869 8AAA vs Brainerd/Pillager L 50-21 F Sauk Rapids
Thu - Jan 06 7:00 PM C gameid: 1629273 8AAA at St. Cloud Tech L 51-24 F St. Cloud Tech
Thu - Jan 06 7:00 PM C gameid: 1629271 8AAA Sartell-St. Stephen L 56-27 F St. Cloud Tech
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642906 Dassel-Cokato/Litchfield 176
Princeton 168
Foley 166
Totino-Grace 126 ½
St. Cloud Tech 118
Detroit Lakes 114
Forest Lake 93
Milaca/Faith Christian 93
Canby 92
Sauk Rapids-Rice 70
Rogers 66
F Foley
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1629651 8AA vs Park Rapids Area W 46-32 F Sauk Rapids
Fri - Jan 14 7:00 PM gameid: 1629745 6AA at Becker L 81-0 F Becker
Fri - Jan 14 7:00 PM gameid: 1629743 4AA Chisago Lakes Area W 40-39 F Becker
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643145 2AA New Prague L 72-10 F St. Cloud Tech
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643140 7AAA Cambridge-Isanti L 69-9 F St. Cloud Tech
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643142 6AA Foley L 60-14 F St. Cloud Tech
Thu - Jan 20 7:00 PM C gameid: 1629905 8AA at Fergus Falls L 48-33 F Fergus Falls
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1629903 8AAA Little Falls L 71-6 F Fergus Falls
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1630686 Wayzata 190
Scott West 158
Farmington 147
Faribault 141 ½
Eastview 104 ½
Woodbury 90 ½
Rosemount 83 ½
Coon Rapids 63
St. Thomas Academy 62
Two Rivers 49 ½
Sauk Rapids-Rice 39
Winona/Winona Cotter 24
Roseville 12
F Eastview
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631797 6AA at Monticello L 50-30 F Monticello
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631795 4AA North Branch W 57-18 F Monticello

Playoffs - Section 6AA Wrestling

Date Time Section Opponent Result Location
Thu - Feb 17 6:00 PM 6AA St. Francis L 68-8 F Annandale