Minnesota-Scores.Net LOADING

Dassel-Cokato/Litchfield

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 4-4
Section 1-1
Conference 1-1
Away 1-3
Neutral 3-1
Home 0-0
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626773 6AA Zimmerman W 52-27 F Albany
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626774 8AA at Albany W 43-27 F Albany
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1641125 Wayzata 188
Owatonna 187 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 139 ½
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 113
Osseo 99 ½
Irondale/Spring Lake Park 82
Minnetonka 73
Mankato West 69
Buffalo 62
Elk River 58
Eden Prairie 56
Chaska/Chanhassen 55
Rosemount 55
Woodbury 53
Sauk Rapids-Rice 44
East Ridge 28
Hopkins 8
F Chaska
Thu - Dec 16 7:00 PM C gameid: 1627052 2AA at Watertown Mayer/ Mayer Luth. L 42-27 F Watertown
Thu - Dec 16 7:00 PM C gameid: 1627051 2AA Delano W 60-24 F Watertown
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627747 Atwater-Cosmos-Grove City 162 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 144 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 138 ½
Fairmont/Martin County West 121
Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove 115 ½
Sibley East 112
MAHACA 107 ½
Holdingford 106
St. Peter 104.4
Maple River/United South Central 104
Marshall/Lakeview 98 ½
Rocori 95
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 91
Sartell-St. Stephen 89 ½
Blue Earth Area 80 ½
New Ulm 79
Worthington 71
New Richland-H-E-G 62
New London-Spicer 60
Sauk Rapids-Rice 58
Canby 55
Maple Grove 52 ½
Redwood Valley 42 ½
Windom/Mountain Lake 42 ½
Mankato West 40 ½
Red Rock Central 32
BOLD 29 ½
Adrian Area 25
Wabasso 16 ½
Fulda/Murray County Central 14
Luverne 10
St. James Area 6
LeSueur-Henderson 4
Madelia/Truman/Martin Luther
F Redwood Falls
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642906 Dassel-Cokato/Litchfield 176
Princeton 168
Foley 166
Totino-Grace 126 ½
St. Cloud Tech 118
Detroit Lakes 114
Forest Lake 93
Milaca/Faith Christian 93
Canby 92
Sauk Rapids-Rice 70
Rogers 66
F Foley
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1629938 6AA at Big Lake L 38-28 F Big Lake
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1629937 4AA Chisago Lakes Area W 72-12 F Big Lake
Fri - Jan 21 7:00 PM gameid: 1630644 5AAA at St. Michael-Albertville L 63-9 F St. Michael-Albertville
Fri - Jan 21 7:00 PM gameid: 1630643 1AAA Northfield L 51-18 F St. Michael-Albertville
Thu - Jan 27 7:00 PM C gameid: 1631789 3AA vs New London-Spicer   Cokato
Thu - Jan 27 7:00 PM C gameid: 1631790 2AA vs Rockford   Cokato
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1631834 Annandale-Maple Lake
Becker
Benilde-St. Margaret's
Big Lake
Bloomington Kennedy
Burnsville
Chaska/Chanhassen
Dassel-Cokato/Litchfield
Delano
Eagan
East Ridge
Eden Prairie
Grand Rapids
Minneapolis Washburn
Mound Westonka
New Prague
Orono
Osseo
Park of Cottage Grove
Rocori
Roseville
Scott West
St. Cloud Tech
St. Michael-Albertville
Totino-Grace
  Orono
Fri - Jan 28 7:00 PM C gameid: 1629748 2AA at Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie   Glencoe
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1631959 Annandale-Maple Lake
Becker
Benilde-St. Margaret's
Big Lake
Blaine
Bloomington Kennedy
Burnsville
Chaska/Chanhassen
Dassel-Cokato/Litchfield
Delano
Eagan
East Ridge
Eden Prairie
Grand Rapids
Minneapolis Washburn
Mound Westonka
New Prague
Orono
Osseo
Park of Cottage Grove
Rocori
Roseville
Scott West
St. Cloud Tech
St. Michael-Albertville
Totino-Grace
Zumbrota-Mazeppa
  Orono
Thu - Feb 03 7:00 PM C gameid: 1629181 4A vs Howard Lake-Waverly-Winsted   Cokato
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632073 3AA Worthington   Minneota
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632074 5A at Minneota   Minneota
Fri - Feb 04 7:00 PM gameid: 1632207 6AA vs Princeton   Cokato
Fri - Feb 04 7:00 PM C gameid: 1632206 3AA vs Hutchinson   Cokato
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632282 4A at Kimball Area   Kimball
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632281 4A Eden Valley-Watkins   Kimball
Thu - Feb 10 7:00 PM C gameid: 1632398 2AA Mound Westonka   Annandale
Thu - Feb 10 7:00 PM C gameid: 1632399 6AA at Annandale-Maple Lake   Annandale