Minnesota-Scores.Net LOADING

New Prague

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 16-4
Section 3-0
Conference 3-0
Away 2-0
Neutral 7-4
Home 7-0
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636120 1AAA vs Austin W 69-12 F New Prague
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636122 2AA vs St. Peter W 40-27 F New Prague
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636121 3AAA vs East Ridge W 80-0 F New Prague
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627748 St. Michael-Albertville 199 ½
Kasson-Mantorville 177 ½
Simley 172 ½
Stillwater Area 154
Kaukauna WI 134
Willmar 120
Waconia 113 ½
Wayzata 113 ½
Hastings 113
Anoka 110
Shakopee 106 ½
Luxemburg-Casco WI 101
Albert Lea Area 97
Brandon Valley SD 91
West Bend WI 88 ½
Owatonna 87 ½
St. Francis 87 ½
Farmington 84 ½
Prior Lake 74
St. Thomas Academy 74
Byron 66 ½
New Prague 63 ½
Apple Valley 62 ½
Lake City 62
Forest Lake 61
Oconto Falls WI 59
River Falls WI 58
Park of Cottage Grove 57
Rochester Mayo 56
Scott West 55
Lakeville North 50 ½
Cambridge-Isanti 47 ½
Holmen WI 35
Totino-Grace 33 ½
Minnetonka 26 ½
Plainview-Elgin-Millville 26
F Rochester Civic Center
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1628860 2AA vs Mound Westonka W 60-18 F New Prague
Tue - Dec 21 7:00 PM C gameid: 1628857 5AA vs Benilde-St. Margaret's W 72-12 F New Prague
Tue - Dec 21 7:00 PM C gameid: 1628859 5AA vs Bloomington Kennedy W 54-25 F New Prague
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1642804 5AAA Wayzata W 43-27 F La Crosse Center
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1642805 Thompson AL L 48-15 F La Crosse Center
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1642807 1AA Stewartville W 54-18 F La Crosse Center
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642865 Holmen WI L 41-26 F La Crosse Center
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642869 North Scott IA L 37-28 F La Crosse Center
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642867 1AAA Northfield L 35-33 F La Crosse Center
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1629696 2AAA vs Prior Lake W 49-24 F New Prague
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643146 8AAA Willmar W 41-23 F St. Cloud Tech
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643141 7AAA Cambridge-Isanti W 40-28 F St. Cloud Tech
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643145 6AA Sauk Rapids-Rice W 72-10 F St. Cloud Tech
Thu - Jan 20 7:00 PM C gameid: 1630601 2AA at Orono W 66-6 F Orono
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1643337 Mukwonago WI W 45-21 F Whitnall WI
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1643336 Beaver Dam WI W 70-6 F Whitnall WI
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1643335 at Stoughton WI W 57-21 F Whitnall WI
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631791 2AA at Tri-City United   Montgomery
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1631834 Annandale-Maple Lake
Becker
Benilde-St. Margaret's
Big Lake
Bloomington Kennedy
Burnsville
Chaska/Chanhassen
Dassel-Cokato/Litchfield
Delano
Eagan
East Ridge
Eden Prairie
Grand Rapids
Minneapolis Washburn
Mound Westonka
New Prague
Orono
Osseo
Park of Cottage Grove
Rocori
Roseville
Scott West
St. Cloud Tech
St. Michael-Albertville
Totino-Grace
  Orono
Fri - Jan 28 7:00 PM C gameid: 1631893 5AA at Robbinsdale Cooper   Robbinsdale Cooper
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1631959 Annandale-Maple Lake
Becker
Benilde-St. Margaret's
Big Lake
Blaine
Bloomington Kennedy
Burnsville
Chaska/Chanhassen
Dassel-Cokato/Litchfield
Delano
Eagan
East Ridge
Eden Prairie
Grand Rapids
Minneapolis Washburn
Mound Westonka
New Prague
Orono
Osseo
Park of Cottage Grove
Rocori
Roseville
Scott West
St. Cloud Tech
St. Michael-Albertville
Totino-Grace
Zumbrota-Mazeppa
  Orono
Fri - Feb 04 7:00 PM C gameid: 1632244 6AAA vs Waconia   New Prague
Sat - Feb 05 7:00 PM gameid: 1632257 Cambridge-Isanti
Mankato West
Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Washburn
Minnetonka
New Prague
  Minnetonka