Minnesota-Scores.Net LOADING

Waconia

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 11-1
Section 2-0
Conference 3-0
Away 2-0
Neutral 6-1
Home 3-0
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1635735 St. Michael-Albertville 238 ½
Waconia 227
Forest Lake 133
St. Cloud Tech 129
Perham 126 ½
St. Croix Falls WI 119 ½
Elk River 87
Centennial 53
Orono 44
Rockford 13
F St. Michael-Albertville
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626793 3AA Hutchinson W 54-16 F Montgomery
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626795 2AA at Tri-City United W 49-15 F Montgomery
Thu - Dec 16 7:00 PM C gameid: 1627549 2AA vs Orono W 76-6 F Waconia
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627748 St. Michael-Albertville 199 ½
Kasson-Mantorville 177 ½
Simley 172 ½
Stillwater Area 154
Kaukauna WI 134
Willmar 120
Waconia 113 ½
Wayzata 113 ½
Hastings 113
Anoka 110
Shakopee 106 ½
Luxemburg-Casco WI 101
Albert Lea Area 97
Brandon Valley SD 91
West Bend WI 88 ½
Owatonna 87 ½
St. Francis 87 ½
Farmington 84 ½
Prior Lake 74
St. Thomas Academy 74
Byron 66 ½
New Prague 63 ½
Apple Valley 62 ½
Lake City 62
Forest Lake 61
Oconto Falls WI 59
River Falls WI 58
Park of Cottage Grove 57
Rochester Mayo 56
Scott West 55
Lakeville North 50 ½
Cambridge-Isanti 47 ½
Holmen WI 35
Totino-Grace 33 ½
Minnetonka 26 ½
Plainview-Elgin-Millville 26
F Rochester Civic Center
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Thu - Jan 06 7:00 PM C gameid: 1629221 5AA at Robbinsdale Cooper W 72-12 F Robbinsdale Cooper
Thu - Jan 06 7:00 PM gameid: 1629219 6AAA Edina W 66-12 F Robbinsdale Cooper
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642900 2AA Scott West W 43-33 F Eden Prairie
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642891 1AA Albert Lea Area W 40-29 F Eden Prairie
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642877 6AA Big Lake L 39-30 F Eden Prairie
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642904 2A Blue Earth Area W 56-15 F Eden Prairie
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1642903 5AAA Osseo W 52-6 F Eden Prairie
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1643042 8AAA vs Willmar W 34-31 F Waconia
Thu - Jan 13 7:00 PM C gameid: 1629608 6AAA vs Chaska/Chanhassen W 61-15 F Waconia
Fri - Jan 21 7:00 PM C gameid: 1630625 5AA at Bloomington Kennedy   Bloomington Kennedy
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1630685 Anoka
Apple Valley
Baldwin-Woodville WI
Blaine
Buffalo
Chaska/Chanhassen
Eagan
East Ridge
Ellsworth WI
Mahtomedi
Menomonie WI
Minneapolis Southwest
Orono
Osseo
Rochester John Marshall
St. Francis
St. Thomas Academy
Waconia
  East Ridge
Thu - Jan 27 7:00 PM C gameid: 1631706 5AA vs Benilde-St. Margaret's   Waconia
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1631958 Austin
Chaska/Chanhassen
Fairmont/Martin County West
LeSueur-Henderson
Madelia/Truman/Martin Luther
Mankato East
Mankato West
Pine Island
Sibley East
St. Thomas Academy
Waconia
Watertown Mayer/ Mayer Luth.
  Mankato East
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632125 2AAA Rosemount   Shakopee
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632127 6AAA at Shakopee   Shakopee
Fri - Feb 04 7:00 PM C gameid: 1632244 2AA at New Prague   New Prague
Fri - Feb 11 7:00 PM gameid: 1632474 Brainerd/Pillager
Buffalo
Eastview
Hopkins
Little Falls
Maple Grove
Monticello
Mound Westonka
Orono
Prior Lake
Waconia
Wayzata
  Mound