Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri - Dec 01 | 7:00 PM | 5AA | Brooklyn Center/Concordia Acad | W 46-24 F | Champlin Park | ||
Fri - Dec 01 | 7:00 PM | 7AAA | at Champlin Park | W 36-33 F | Champlin Park | ||
Sat - Dec 02 | 7:00 PM |
Little Falls
244
Grand Rapids 195 Farmington 165 Monticello 87 Edina 84 ½ Lake City 78 Minneapolis Washburn 65 Sibley East 63 Burnsville 46 St. Croix Lutheran 41 Bloomington Kennedy 31 Minneapolis South 17 |
F | Edina | |||
Thu - Dec 07 | 7:00 PM | 4A | at Norwood-Young America | L 64-6 F | Norwood | ||
Thu - Dec 07 | 7:00 PM | 2AA | Rockford | L 43-30 F | Norwood | ||
Sat - Dec 09 | 7:00 PM |
South St. Paul
158
Eastview 148 ½ Big Lake 110 ½ Eagan 109 ½ Bismarck Legacy 100 ½ Blaine 96 St. Thomas Academy 88 ½ MAHACA 84 ½ St. Paul Highland Park 75 Maple Grove 71 Hopkins 68 Lake City 61 ½ Champlin Park 46 North Branch 37 ½ Tartan 32 St. Croix Lutheran 17 Benilde-St. Margaret's 12 |
F | Maple Grove | |||
Thu - Dec 14 | 7:00 PM | 7AA | at North Branch | L 57-15 F | North Branch | ||
Thu - Dec 14 | 7:00 PM | 4AA | Mahtomedi | L 54-18 F | North Branch | ||
Fri - Dec 22 | 7:00 PM | 4AA | St. Paul Como Park | W 33-18 F | South St. Paul | ||
Fri - Dec 22 | 7:00 PM | 4AA | at South St. Paul | L 66-12 F | South St. Paul | ||
Sat - Jan 06 | 7:00 PM |
Winnebago Lutheran WI
201 ½
Shoreland Lutheran WI 169 ½ Wisconsin Lutheran WI 147 Kettle Moraine Lutheran WI 124 Milwaukee Lutheran WI 121 Catholic Memorial WI 115 ½ Fox Valley Lutheran WI 115 Watertown Luther Prep WI 105 Lakeside Lutheran WI 104 Kenosha Christian Life WI 83 St. Croix Lutheran 71 Kingdom Prep Lutheran WI 30 Manitowoc Lutheran WI 20 Pius X WI 18 |
F | ||||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 5AA | vs Fridley | L 58-12 F | St. Croix Lutheran | ||
Thu - Jan 11 | 7:00 PM | 4AA | vs St. Paul Harding | L 45-21 F | St. Croix Lutheran | ||
Sat - Jan 13 | 7:00 PM |
Ogilvie
192 ½
Chisago Lakes Area 153 WEM/JWP 140 Hopkins 127 ½ North Branch 116 ½ Roseville 116 St. Paul Humboldt 87 ½ Benilde-St. Margaret's 85 Brooklyn Center/Concordia Acad 72 St. Paul Highland Park 66 Cretin-Derham Hall 65 ½ St. Paul Johnson 52 St. Croix Lutheran 51 Columbia Heights 10 St. Paul Como Park 8 |
F | St. Croix Lutheran | |||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 4AA | Cretin-Derham Hall | L 45-21 F | Richfield | ||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 6AAA | at Richfield | W 34-28 F | Richfield | ||
Thu - Jan 18 | 7:00 PM | 6AA | Spectrum | L 60-18 F | Richfield | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM | 4A | LeSueur-Henderson | L 71-6 F | St. Agnes | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM | 4A | at St. Agnes | L 58-12 F | St. Agnes | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM | Kingdom Prep Lutheran WI | W 55-12 F | St. Agnes | |||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM | 7A | Mille Lacs | L 60-15 F | St. Agnes | ||
Sat - Jan 20 | 7:00 PM | 8AA | Alexandria | L 64-6 F | St. Agnes | ||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | 5AA | vs Robbinsdale Cooper | W 60-18 F | St. Croix Lutheran | ||
Thu - Jan 25 | 7:00 PM | vs North St. Paul | L 42-36 F | St. Croix Lutheran | |||
Sat - Jan 27 | 7:00 PM |
Prior Lake
179
Roseville 117 Bloomington Kennedy 106 Two Rivers 92 St. Paul Highland Park 82 ½ Minneapolis Edison 71 Benilde-St. Margaret's 70 ½ Brooklyn Center/Concordia Acad 69 Minneapolis South 28 St. Croix Lutheran 28 Robbinsdale Cooper 7 |
F | Roseville | |||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 5AA | vs Minneapolis Edison | L 48-30 F | St. Croix Lutheran | ||
Thu - Feb 01 | 7:00 PM | 3AAA | vs East Ridge | L 53-24 F | St. Croix Lutheran |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Feb 17 | 9:00 AM | 4AA | St. Paul Harding | L 45-30 F | South St. Paul |