Minnesota-Scores.Net LOADING

Dilworth-Glyndon-Felton

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 15-7
Section 2-5
Conference 0-0
Away 4-2
Neutral 6-2
Home 5-3
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Thu - Dec 02 7:00 PM gameid: 1626293 8AAA at Bemidji L 55-9 F Bemidji
Thu - Dec 02 7:00 PM gameid: 1626292 7AA Grand Rapids W 48-25 F Bemidji
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636114 6A New York Mills W 45-24 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636103 at Hillsboro ND W 51-26 F
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636115 Pembina County North ND W 42-34 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636112 8A Crookston L 42-36 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636107 Central Cass ND W 42-36 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 gameid: 1653501 B-District 2 at Hillsboro W 51.00-26.00 F Hillsboro
Sat - Dec 04 gameid: 1653507 B-District 2 Central Cass W 42.00-36.00 F TBD
Fri - Dec 10 7:00 PM gameid: 1626865 8AA at Detroit Lakes W 33-29 F Detroit Lakes
Thu - Dec 16 7:00 PM gameid: 1627058 6A at Pelican Rapids W 60-18 F Pelican Rapids
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1641414 Bismarck ND 183 ½
West Fargo Sheyenne ND 177
Jamestown ND 176
Lisbon ND 165
Valley City ND 125
Aberdeen SD 117
Dickinson ND 113
Dilworth-Glyndon-Felton 108
Wahpeton ND 79
Grand Forks Central ND 78
Williston ND 72
Badger/Greenbush-Middle River 63 ½
Fargo North ND 42
Mandan ND 29
Fargo South ND 13
F Valley City ND
Sat - Dec 18 7:30 PM gameid: 1653570 Bismarck 183 ½0
West Fargo Sheyenne 177.00
Jamestown 176.00
Lisbon 165.00
Dickinson 133.00
Valley City 125.00
Aberdeen SD 117.00
Dilworth-Glyndon-Felton 108.00
Wahpeton 79.00
Grand Forks Central 78.00
Williston 72.00
Badger/Greenbush-Middle River 63 ½0
Fargo North 42.00
Mandan 29.00
Fargo South 13.00
F Valley City
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Thu - Dec 30 7:30 PM gameid: 1653579 Jackson County Central 156 ½0
Stillwater Area 145 ½0
Bismarck 111 ½0
Waconia 110 ½0
Big Lake 107.00
Royalton/Upsala 96 ½0
New Prague 95 ½0
Rapid City Stevens SD 79 ½0
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½0
Wayzata 76 ½0
Forest Lake 75.00
Albert Lea Area 73 ½0
Prior Lake 71 ½0
St. Thomas Academy 68 ½0
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½0
Dassel-Cokato/Litchfield 68.00
Aitkin 64.00
Thief River Falls 62 ½0
St. Francis 62.00
Kimball Area 60.00
Jamestown 56.00
Mounds View 51 ½0
Perham 49.00
Minot 48 ½0
New Salem-Almont 48.00
Valley City 48.00
Woodbury 48.00
United North Central 47 ½0
Bismarck Legacy 47.00
Byron 46 ½0
Foley 46 ½0
Tri-City United 46.00
Lakeville North 44 ½0
Faribault 43 ½0
Crookston 41.00
Grand Island NE 39.00
Medford 36 ½0
Howard Lake-Waverly-Winsted 36.00
West Fargo 36.00
Bismarck Century 35.00
Dilworth-Glyndon-Felton 31.00
West Fargo Sheyenne 30.00
Sartell-St. Stephen 29.00
Carrington 28 ½0
Delano 21.00
Bishop Ryan 19.00
Bismarck St. Mary's 17.00
Kindred 17.00
Mankato West 17.00
Dickinson 15.00
Coon Rapids 14.00
Fargo Davies 12 ½0
Fargo North 11.00
Mahnomen/Waubun 10.00
Minnetonka 7.00
Rugby 7.00
Eagan 6.00
Pine Island 5.00
Watford City 5.00
Fargo South 3.00
Ellendale/Edgeley/Kulm/Montpelier 2.00
F TBD
Fri - Jan 07 gameid: 1653630 Barnesville
Bishop Ryan
Central Cass
Des Lacs-Burlington
Dilworth-Glyndon-Felton
Ellendale/Edgeley/Kulm/Montpelier
Fertile-Beltrami
Grafton/St. Thomas/Minto
Harvey/Wells County
Hillsboro
Kindred
LaMoure
Larimore
Lisbon
May-Port-C-G
Napoleon/G-S/Kidder County
New York Mills
Northern Lights
Northwood ND
Oakes
Pembina County North
Rugby
South Border
Webster SD
Report Score Casselton
Sat - Jan 08 7:00 PM gameid: 1629326 Lisbon ND 238 ½
South Border ND 226 ½
Pembina County North ND 152
New York Mills 150 ½
Northern Lights ND 131
Dilworth-Glyndon-Felton 127 ½
Bishop Ryan ND 126
Central Cass ND 106
Ellendale/Edgeley ND 101
Grafton ND 97
Hillsboro ND 96
Oakes ND 91
Fertile-Beltrami 90 ½
LaMoure ND 85
Webster SD 76 ½
Des Lacs-Burlington ND 74
Harvey ND 68
Kindred ND 67 ½
Barnesville 51 ½
Larimore ND 44
Napoleon ND 43
Britton-Hecla SD 31
Mayville-Portland ND 4
Northern Lights JV ND 4
Northwood ND 3
F Casselton
Sat - Jan 08 7:30 PM gameid: 1653633 Lisbon 238.00
South Border 226 ½0
Pembina County North 152.00
New York Mills 150 ½0
Northern Lights 131.00
Dilworth-Glyndon-Felton 127 ½0
Bishop Ryan 126.00
Central Cass 106.00
Ellendale/Edgeley/Kulm/Montpelier 101.00
Grafton/St. Thomas/Minto 97.00
Hillsboro 96.00
Oakes 91.00
Fertile-Beltrami 90 ½0
LaMoure 85.00
Webster SD 76 ½0
Des Lacs-Burlington 74.00
Harvey/Wells County 68.00
Kindred 67 ½0
Barnesville 51 ½0
Larimore 44.00
Napoleon/G-S/Kidder County 43.00
Britton-Hecla SD 31.00
May-Port-C-G 4.00
Northern Lights JV ND 4.00
Northwood ND 3.00
F Casselton
Tue - Jan 11 7:00 PM gameid: 1629560 8A vs Fosston/Bagley W 59-15 F Glyndon
Tue - Jan 11 7:00 PM gameid: 1629561 8AA vs Perham L 46-24 F Glyndon
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1629682 8AA vs Thief River Falls L 51-30 F Glyndon
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1629723 Pequot Lakes/Pine River-Backus 249 ½
United Clay-Becker 114
Osakis 103
Pelican Rapids 94
Fergus Falls 93 ½
Fertile-Beltrami 75 ½
Mahnomen/Waubun 73
Dilworth-Glyndon-Felton 68
Wadena-Deer Creek 36
F Lake Park
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1630689 Perham 143
Frazee 140
Dilworth-Glyndon-Felton 114 ½
Barnesville 74
United Clay-Becker 72
Pelican Rapids 32 ½
F Frazee
Tue - Jan 25 7:00 PM gameid: 1631659 8AAA vs Moorhead W 45-25 F Glyndon
Tue - Jan 25 7:00 PM gameid: 1631658 8AA vs Fergus Falls W 52-24 F Glyndon
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1643535 4A Minneapolis North W 58-18 F Pequot Lakes
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1643529 8AA Albany L 36-34 F Pequot Lakes
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1643528 8AA at Pequot Lakes/Pine River-Backus L 51-12 F Pequot Lakes
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632268 8A vs Crookston W 48-22 F Glyndon
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632267 8A vs Barnesville W 54-22 F Glyndon

Playoffs - Section 8AA Wrestling

Date Time Section Opponent Result Location
Tue - Feb 15 7:00 PM 8AA vs Detroit Lakes L 40-32 F Glyndon