Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, December 14, 2021

Time: 5:45 PM
@Lindstrom
Sauk Rapids-Rice 28
Chisago Lakes Area 66
Final
Time: 6:00 PM
@Fisher
Park Christian 60
Climax/Fisher 52
Final
Time: 6:00 PM
@New Life Academy
Concordia Academy 45
New Life Academy 73
Final
Time: 6:00 PM
@Win-E-Mac
Ada-Borup-West 32
Win-E-Mac 16
Final
Time: 6:00 PM
@Melrose
Holdingford 59
Melrose 56
Final
Time: 6:00 PM
@Wrenshall
Braham 67
Wrenshall 25
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
PACT Charter 24
Mounds Park Academy 62
Final
Time: 6:00 PM
@Babbitt
Eveleth-Gilbert 45
Northeast Range 17
Final
Time: 6:15 PM
@Rochester John Marshall
Rochester Mayo 33
Rochester John Marshall 51
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Ely 70
Silver Bay 29
Final
Time: 6:30 PM
@Fridley
Minnehaha Academy 88
Fridley 60
Final
Time: 6:30 PM
@Heritage Christian
North Lakes Academy 31
Heritage Christian 41
Final
Time: 7:00 PM
@Hallock
Red Lake Falls 38
Kittson County Central 63
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
St. Michael-Albertville 59
Minnetonka 64
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Hinckley-Finlayson 31
Milaca 53
Final
Time: 7:00 PM
@Worthington
Jackson County Central 66
Worthington 90
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Howard Lake-Waverly-Winsted 42
Lester Prairie 43
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Belle Plaine 48
Glencoe-Silver Lake 42
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Wayzata 51
Chaska 61
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
Forest Lake 34
White Bear Lake 55
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
St. Anthony Village 52
Two Rivers 45
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Anoka 58
Totino-Grace 71
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Edina 67
St. Louis Park 62
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Hill-Murray 35
St. Croix Lutheran 46
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Blaine 50
Spring Lake Park 47
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Benilde-St. Margaret's 67
Robbinsdale Cooper 55
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Champlin Park 77
Robbinsdale Armstrong 65
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Watertown-Mayer 48
Providence Academy 79
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Rosemount 47
Prior Lake 48
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Roseville 51
Park of Cottage Grove 48
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Centennial 69
Osseo 55
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
St. Paul Highland Park 33
North St. Paul 74
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Eden Valley-Watkins 42
New London-Spicer 54
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Irondale 49
Mounds View 60
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Columbia Heights 26
Minneapolis Roosevelt 56
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Holy Family Catholic 84
Minneapolis North 29
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
GHEC/T/ML 54
Martin County West 45
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Rogers 67
Maple Grove 83
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Tartan 29
Mahtomedi 72
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Apple Valley 21
Lakeville South 60
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
Nicollet 46
Lake Crystal-Wellcome Memorial 77
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Annandale 45
Hutchinson 67
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Duluth East 98
Hibbing 24
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Lakeville North 68
Farmington 32
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Andover 52
Elk River 47
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Burnsville 44
Eastview 50
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Cretin-Derham Hall 45
East Ridge 67
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Shakopee 54
Eagan 32
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Park Center 52
Coon Rapids 42
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Waconia 61
Chanhassen 80
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
New Prague 40
Bloomington Kennedy 55
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Orono 78
Bloomington Jefferson 40
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Northfield 43
Hastings 63
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Ortonville 44
Benson 41
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
Little Falls 40
Zimmerman 74
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Goodhue 71
Pine Island 31
Final
Time: 7:15 PM
@Westbrook
Red Rock Central 36
Westbrook-Walnut Grove 50
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Blue Earth Area 38
United South Central 26
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Lakeview 22
Canby 49
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest Christian
Mayer Lutheran 67
Southwest Christian 45
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Centre
Minnewaska Area 46
Sauk Centre 52
Final
Time: 7:15 PM
@Slayton
Mountain Lake Area/Comfrey 42
Murray County Central 32
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Edgerton 53
Southwest MN Christian 66
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Pillager 52
Crosby-Ironton 57
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
South Ridge 104
Nashwauk-Keewatin 39
Final
Time: 7:15 PM
@Dawson
Central MN Christian 87
Dawson-Boyd 23
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Heron Lake-Okabena/Fulda 56
Adrian/Ellsworth 82
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Pierz 59
Pine City 48
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Warroad 63
Littlefork-Big Falls 21
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Hillcrest Lutheran Academy 33
Parkers Prairie 47
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Zumbrota-Mazeppa 36
Kasson-Mantorville 55
Final
Time: 7:15 PM
@Cromwell
Cloquet 61
Cromwell-Wright 47
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Browerville-Eagle Valley 66
Upsala 52
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Superior 45
Proctor 59
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Battle Lake 56
Brandon/Evansville 40
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
North Branch 48
Rush City 40
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Kimball Area 56
Swanville 52
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Spectrum 34
St. Cloud Cathedral 63
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Mille Lacs 47
Aitkin 69
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Grand Rapids 72
Virginia 42
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Ashby 25
Underwood 70
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Waterville-Elysian-Morristown 73
Triton 58
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Rochester Lourdes 39
Stewartville 56
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
LeRoy-Ostrander 40
Southland 61
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Monticello 26
Sartell-St. Stephen 71
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
Esko 61
Princeton 53
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Bethlehem Academy 61
Lyle/Austin Pacelli 33
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
LeSueur-Henderson 48
New Richland-H-E-G 78
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Lake City 53
Cannon Falls 23
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Grand Meadow 31
Kingsland 42
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Falls
Marshall 65
Redwood Valley 20
Final
Time: 7:15 PM
@Cleveland
Janesville-Waldorf-Pemberton 62
Cleveland 53
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Lewiston-Altura 61
St. Charles 34
Final
Time: 7:30 PM
@Fosston
Mahnomen/Waubun 38
Fosston 71
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Lake Park-Audubon 51
Fertile-Beltrami 56
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Faribault 31
Albert Lea 59
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Osakis 62
Staples-Motley 33
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Bagley 37
Sacred Heart 57
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Blackduck 17
Goodridge/Grygla 44
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
NCE/U-H 34
Thief River Falls 57
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Russell-Tyler-Ruthton 38
Minneota 73
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Roseau 66
Northern Freeze 49
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Long Prairie-Grey Eagle 32
Verndale 36
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Wabasso 33
Tracy-Milroy-Balaton 63
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Pelican Rapids 47
Dilworth-Glyndon-Felton 36
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
BOLD 70
Springfield 33
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Bemidji 69
Detroit Lakes 62
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Pine River-Backus 42
Wadena-Deer Creek 36
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Red Lake 47
Nevis 100
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Atwater-Cosmos-Grove City 45
Yellow Medicine East 69
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Frazee 35
Hawley 54
Final
Time: 7:30 PM
@St. Agnes
St. Croix Prep 54
St. Agnes 46
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Cedar Mountain 38
Sleepy Eye 91
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Owatonna 42
Rochester Century 51
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 52
Renville County West 51
Final
Time: 7:30 PM
@Fergus Falls
Perham 67
Fergus Falls 55
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Sibley East 42
New Ulm 76
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Winona Cotter 76
Caledonia 71
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Hills-Beaver Creek 41
Luverne 74
Final
Time: 7:30 PM
@La Crescent
Fillmore Central 45
La Crescent-Hokah 66
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Sebeka 45
Henning 67
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Tri-City United 26
Fairmont 60
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Plainview-Elgin-Millville 46
Dover-Eyota 54
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Breckenridge 40
Barnesville 69
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Red Wing 59
Austin 79
Final
Time: 6:00 PM
@Community of Peace
St. Paul Washington 0
Community of Peace Academy 0
PPD
Time: 7:00 PM
@Orono
Dassel-Cokato 0
Orono 0
PPD
Time: 7:15 PM
@Foley
Royalton 0
Foley 0
PPD