Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, February 4, 2022

Time: 4:00 PM
@New Ulm Cathedral
Gibbon-Fairfax-Winthrop 54
New Ulm Cathedral 34
Final
Time: 5:30 PM
@Concordia Academy
St. Agnes 50
Concordia Academy 65
Final
Time: 5:45 PM
@Osakis
Benson 18
Osakis 56
Final
Time: 6:00 PM
@Kerkhoven
Renville County West 41
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 76
Final
Time: 6:00 PM
@Minnehaha Academy
Blake 35
Minnehaha Academy 86
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
St. Croix Prep 69
Brooklyn Center 16
Final
Time: 6:00 PM
@Prinsburg
Dawson-Boyd 32
Central MN Christian 76
Final
Time: 6:00 PM
@Cass Lake
Nevis 55
Cass Lake-Bena 77
Final
Time: 6:00 PM
@Marshall
Windom Area 32
Marshall 84
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
Breck 52
Mounds Park Academy 56
F/OT
Time: 6:00 PM
@Southwest MN Christian
Luverne 53
Southwest MN Christian 43
Final
Time: 6:00 PM
@Wabasso
Buffalo Lake-Hector-Stewart 73
Wabasso 42
Final
Time: 6:00 PM
@Schaeffer Academy
Houston 59
Schaeffer Academy 36
Final
Time: 6:00 PM
@North Lakes Academy
West Lutheran 50
North Lakes Academy 31
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
DeLaSalle 99
Columbia Heights 28
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
Red Rock Central 49
Hills-Beaver Creek 63
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Visitation 68
St. Anthony Village 55
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Minnewaska Area 48
Montevideo 38
Final
Time: 6:15 PM
@Henning
Wadena-Deer Creek 30
Henning 62
Final
Time: 6:30 PM
@Maranatha Christian
New Life Academy 36
Maranatha Christian 78
Final
Time: 6:30 PM
@Cromwell
Silver Bay 10
Cromwell-Wright 71
Final
Time: 6:45 PM
@Sherburn
St. Clair 67
Martin County West 33
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Roseville 52
Woodbury 48
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Mankato Loyola 27
Cleveland 42
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
GHEC/T/ML 47
Lake Crystal-Wellcome Memorial 80
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Duluth Denfeld 19
Proctor 84
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Paynesville Area 41
Eden Valley-Watkins 60
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Maple Lake 37
Belgrade-Brooten-Elrosa 62
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Atwater-Cosmos-Grove City 26
Royalton 39
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Holy Angels 82
Richfield 40
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Glencoe-Silver Lake 46
Dassel-Cokato 36
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Coon Rapids 49
Champlin Park 65
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Lakeville South 82
Apple Valley 21
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Holdingford 70
Kimball Area 62
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Chanhassen 64
Benilde-St. Margaret's 53
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Blaine 48
Centennial 57
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
Esko 36
Duluth East 44
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Hopkins 75
Edina 42
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Tartan 35
Hastings 68
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Delano 49
Holy Family Catholic 55
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Eastview 52
Burnsville 55
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Washburn 64
Minneapolis Henry 33
Final
Time: 7:00 PM
@Como Park
East Ridge 57
St. Paul Como Park 64
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Rockford 37
Watertown-Mayer 68
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Farmington 42
Lakeville North 58
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Bloomington Jefferson 67
Waconia 83
Final
Time: 7:00 PM
@Twin Cities Academy
Nova Classical Academy 39
Twin Cities Academy/Great River 49
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Osseo 57
Totino-Grace 81
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Rogers 69
Spring Lake Park 59
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Hill-Murray 71
South St. Paul 48
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Eagan 42
Shakopee 45
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Prior Lake 48
Rosemount 72
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Chaska 73
Robbinsdale Cooper 47
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Elk River 78
Park Center 38
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
New Prague 50
Orono 63
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Madelia 54
Nicollet 78
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Eden Prairie 66
Minnetonka 63
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Edison 16
Minneapolis Southwest 64
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis North 47
Minneapolis South 29
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Andover 53
Maple Grove 62
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Two Rivers 49
Mahtomedi 68
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Buffalo 48
Wayzata 70
Final
Time: 7:00 PM
@Roseau
Crookston 67
Roseau 35
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Cannon Falls 35
Byron 59
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Lanesboro 36
Spring Grove 44
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Hibbing 48
Mesabi East 54
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Fillmore Central 59
Mabel-Canton 36
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Janesville-Waldorf-Pemberton 42
Triton 68
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
New Richland-H-E-G 53
Hayfield 60
F/OT
Time: 7:15 PM
@St. Peter
St. James Area 39
St. Peter 61
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Sibley East 32
LeSueur-Henderson 35
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Bigfork 74
Littlefork-Big Falls 18
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Hinckley-Finlayson 67
East Central 40
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
LeRoy-Ostrander 31
Kingsland 68
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
United South Central 37
Bethlehem Academy 48
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 21
Browerville-Eagle Valley 58
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Zumbrota-Mazeppa 30
Rochester Lourdes 71
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Bemidji 49
St. Cloud 58
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Sartell-St. Stephen 30
Willmar 47
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Stewartville 60
Goodhue 79
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Medford 39
Randolph 54
Final
Time: 7:15 PM
@St. Francis
Becker 71
St. Francis 37
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
Norwood-Young America 55
Belle Plaine 58
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Big Lake 33
Monticello 54
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Grand Meadow 58
Lyle/Austin Pacelli 30
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Lester Prairie 48
Mayer Lutheran 69
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Maple River 52
Kenyon-Wanamingo 45
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Virginia 79
International Falls 42
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Upsala 55
Swanville 57
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Braham 56
Ogilvie 52
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
Fairmont 66
Blue Earth Area 16
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
St. Charles 25
Dover-Eyota 66
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Verndale 20
Menahga 59
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Jackson County Central 84
Pipestone Area 86
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
La Crescent-Hokah 45
Caledonia 42
Final
Time: 7:30 PM
@Kelliher
Lake of the Woods 51
Kelliher/Northome 83
Final
Time: 7:30 PM
@Avail Academy
PACT Charter 49
Avail Academy 26
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush
Red Lake Falls 42
Badger/Greenbush-Middle River 64
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Clearbrook-Gonvick 67
Blackduck 31
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Park Christian 37
Lake Park-Audubon 58
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Minneota 63
Russell-Tyler-Ruthton 52
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Wheaton/Herman-Norcross 63
West Central Area 70
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Northern Freeze 37
Goodridge/Grygla 50
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
New York Mills 58
Pillager 55
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Lac qui Parle Valley 52
MACCRAY 43
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Pine River-Backus 48
Walker-Hackensack-Akeley 55
Final
Time: 7:30 PM
@Isle
Rush City 46
Mille Lacs 25
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Ada-Borup-West 53
NCE/U-H 64
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Rothsay 27
Dilworth-Glyndon-Felton 51
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Tracy-Milroy-Balaton 76
Yellow Medicine East 48
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Westbrook-Walnut Grove 62
Cedar Mountain 27
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Rushford-Peterson 29
Winona Cotter 69
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
Bagley 57
Warroad 42
Final
Time: 7:30 PM
@Annandale
Litchfield 53
Annandale 45
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Sebeka 62
Bertha-Hewitt 46
Final