High School Volleyball Scores for Tuesday, October 10, 2023

Time: 4:45 PM
@Fulda
Red Rock Central 0
Heron Lake-Okabena/Fulda 3
Final
Time: 4:45 PM
@Adrian
Hills-Beaver Creek 1
Adrian/Ellsworth 3
Final
Time: 4:45 PM
@Edgerton
Murray County Central 1
Edgerton 3
Final
Time: 5:00 PM
@International School of MN
MN Academy for the Deaf 0
International School of MN 3
Final
Time: 5:30 PM
@Avail Academy
Academy for Sciences & Agriculture 0
Avail Academy 3
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
Minneapolis North 1
Columbia Heights 3
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Sartell-St. Stephen 3
Moorhead 0
Final
Time: 6:00 PM
@Melrose Area
Minnewaska Area 2
Melrose 3
Final
Time: 6:30 PM
@Brooklyn Center
Cristo Rey Jesuit 0
Brooklyn Center 3
Final
Time: 6:30 PM
@Hill-Murray
Nova Classical Academy 3
Hill-Murray 0
Final
Time: 6:30 PM
@Lake of the Woods
Clearbrook-Gonvick 0
Lake of the Woods 3
Final
Time: 6:30 PM
@South St. Paul
Minneapolis Edison 0
South St. Paul 3
Final
Time: 6:30 PM
@Barnum
Silver Bay 0
Barnum 3
Final
Time: 6:30 PM
@Cherry
Cook County 3
Cherry 2
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
Mayer Lutheran 3
Concordia Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Willmar
Sauk Rapids-Rice 2
Willmar 3
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Cromwell-Wright 2
Two Harbors 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Martin County West 3
Mankato Loyola 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chisago Lakes
Big Lake 1
Chisago Lakes Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk-Keewatin
Northeast Range 0
Nashwauk-Keewatin 3
Final
Time: 7:00 PM
@Math and Science Academy
Eagle Ridge Academy 2
Math and Science Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Minneapolis Roosevelt 3
Richfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeview Christian
Hill City 3
Lakeview Christian 1
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Apple Valley 3
Eastview 2
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Ogilvie 2
Braham 3
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Proctor 0
Esko 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Humboldt
United Christian Academy 0
St. Paul Humboldt 3
Final
Time: 7:00 PM
@St Croix Prep
Visitation 3
St. Croix Prep 2
Final
Time: 7:00 PM
@Rock Ridge
Grand Rapids 3
Rock Ridge 0
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Osseo 3
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@Park Center
Minneapolis South 3
Park Center 2
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley-Finlayson
East Central 1
Hinckley-Finlayson 3
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Bemidji 3
Brainerd 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Northland 1
Bigfork 3
Final
Time: 7:00 PM
@Alden-Conger
Lake Crystal-Wellcome Memorial 0
Alden-Conger 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Rosemount 3
Eagan 2
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Kimball Area 3
Spectrum 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Duluth Marshall 1
Hibbing 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Duluth East 3
Duluth Denfeld 0
Final
Time: 7:00 PM
@Perham
Frazee 3
Perham 0
Final
Time: 7:00 PM
@South Ridge
Carlton/Wrenshall 0
South Ridge 3
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown-Mayer
Annandale 3
Watertown-Mayer 2
Final
Time: 7:00 PM
@Tri-City United
Bloomington Kennedy 1
Tri-City United 3
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Park of Cottage Grove 0
Stillwater Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Champlin Park 3
St. Michael-Albertville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Andover 2
Spring Lake Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Jordan 0
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Two Rivers 3
Simley 1
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Burnsville 0
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Woodbury 0
Roseville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Blaine 0
Rogers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Armstrong
Hopkins 3
Robbinsdale Armstrong 1
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Zimmerman 3
Princeton 2
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Eden Valley-Watkins 0
Paynesville Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
St. Francis 0
North Branch 3
Final
Time: 7:00 PM
@New London-Spicer
Litchfield 1
New London-Spicer 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Iron-Buhl
Ely 3
Mountain Iron-Buhl 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Irondale 0
Mounds View 3
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Becker 0
Monticello 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
St. Anthony Village 1
Mahtomedi 3
Final
Time: 7:00 PM
@Le Sueur-Henderson
Waseca 3
LeSueur-Henderson 2
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
West Lutheran 3
Lester Prairie 1
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Maranatha Christian 1
Legacy Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Prior Lake 1
Lakeville South 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Farmington 0
Lakeville North 3
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake-Waverly-Winsted
Rockford 2
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Family Catholic
Hutchinson 0
Holy Family Catholic 3
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe-Silver Lake
Dassel-Cokato 0
Glencoe-Silver Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
White Bear Lake 0
Forest Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Hawley 3
Fergus Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Pine City 0
Rush City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Buffalo 3
Elk River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Mound Westonka 0
Delano 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
East Ridge 3
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Maple Lake 3
Breck 0
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Mankato West 2
Belle Plaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Minnetonka 3
Chanhassen 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge-Isanti
Centennial 3
Cambridge-Isanti 0
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
St. Paul Central 0
Tartan 3
Final
Time: 7:00 PM
@Martin Luther
Madelia 3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 0
Final
Time: 7:15 PM
@Park Christian
Ada-Borup-West 3
Park Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
St. Cloud Cathedral 3
Mora 0
Final
Time: 7:15 PM
@Minneota
Ortonville 0
Minneota 3
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Redwood Valley 0
Marshall 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cottonwood
Canby 3
Lakeview 0
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Kasson-Mantorville 3
Lake City 0
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon-Wanamingo
New Richland-H-E-G 0
Kenyon-Wanamingo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville-Waldorf-Pemberton
Randolph 0
Janesville-Waldorf-Pemberton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Greenway
International Falls 3
Greenway 1
Final
Time: 7:15 PM
@Fillmore Central
Winona Cotter 0
Fillmore Central 3
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha-Kellogg
Rushford-Peterson 3
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 7:15 PM
@Dawson Boyd
Central MN Christian 3
Dawson-Boyd 0
Final
Time: 7:15 PM
@Chatfield
Lewiston-Altura 1
Chatfield 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
United South Central 3
Blooming Prairie 1
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Waterville-Elysian-Morristown 2
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bagley
NCE/U-H 3
Bagley 0
Final
Time: 7:15 PM
@Austin
Winona 2
Austin 3
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Little Falls 0
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Sleepy Eye
Buffalo Lake-Hector-Stewart 3
Sleepy Eye 0
Final
Time: 7:15 PM
@Red Wing
Goodhue 1
Red Wing 3
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Maple River 0
Medford 3
Final
Time: 7:15 PM
@New Ulm Cathedral
Cedar Mountain 3
New Ulm Cathedral 1
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth Area
St. James Area 0
Blue Earth Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Crookston
Warren-Alvarado-Oslo 3
Crookston 0
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
LeRoy-Ostrander 3
Grand Meadow 1
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Milaca 3
Foley 2
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Upsala 1
Osakis 3
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Brandon/Evansville 3
Ashby 0
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Rothsay 0
Parkers Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hillcrest Lutheran Academy
Underwood 3
Hillcrest Lutheran Academy 1
Final
Time: 7:15 PM
@Plainview-Elgin-Millville
Caledonia 3
Plainview-Elgin-Millville 2
Final
Time: 7:15 PM
@Nevis
Verndale 1
Nevis 3
Final
Time: 7:15 PM
@Yellow Medicine East
Tracy-Milroy-Balaton 3
Yellow Medicine East 1
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Jackson County Central 0
Worthington 3
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
Luverne 0
Windom Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@Triton
Zumbrota-Mazeppa 3
Triton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Russell-Tyler-Ruthton 3
Southwest MN Christian 0
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Mayo
Rochester John Marshall 1
Rochester Mayo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Rochester Lourdes 0
Pine Island 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Pierz 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Lake
Westbrook-Walnut Grove 3
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Final
Time: 7:15 PM
@Owatonna
Northfield 3
Owatonna 0
Final
Time: 7:15 PM
@Pacelli
Kingsland 0
Lyle/Austin Pacelli 3
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Schaeffer Academy 2
Houston 3
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Cannon Falls 3
Stewartville 2
Final
Time: 7:15 PM
@Hancock
Wheaton/Herman-Norcross 0
Hancock 3
Final
Time: 7:15 PM
@Faribault
Albert Lea 0
Faribault 3
Final
Time: 7:15 PM
@Dover Eyota
La Crescent-Hokah 2
Dover-Eyota 1
Final
Time: 7:15 PM
@Clinton-Graceville-Beardsley
Battle Lake 1
Clinton-Graceville-Beardsley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Pillager 3
Aitkin 0
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Floodwood 3
Moose Lake-Willow River 1
Final
Time: 7:15 PM
@Browerville
Swanville 0
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 7:30 PM
@B.O.L.D.
Sauk Centre 3
BOLD 0
Final
Time: 7:30 PM
@Renville County West
MACCRAY 3
Renville County West 2
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Sacred Heart 1
East Grand Forks 3
Final
Time: 7:30 PM
@Climax
Fertile-Beltrami 3
Climax/Fisher 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Pine River-Backus 3
Sebeka 2
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Park Rapids Area 3
Barnesville 2
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Springfield 1
Minnesota Valley Lutheran 3
Final
Time: 7:30 PM
@Staples-Motley
Pelican Rapids 0
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:30 PM
@West Central Area
Benson 0
West Central Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Oklee
Goodridge/Grygla 3
Red Lake County Central 0
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Montevideo 0
Final
Time: 7:30 PM
@Alexandria
Wadena-Deer Creek 2
Alexandria 3
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush-Middle River
Kittson County Central 3
Badger/Greenbush-Middle River 2
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Menahga 1
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Mahnomen/Waubun 0
Win-E-Mac 3
Final
Time: 7:45 PM
@Lake Park-Audubon
Fosston 3
Lake Park-Audubon 0
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
St. Agnes 0
PACT Charter 0
Time: 7:00 PM
@Red Lake
Cass Lake-Bena 0
Red Lake 0
Time: 7:00 PM
@Hmong Academy
Hiawatha Collegiate 0
Hmong Academy 0
Time: 7:15 PM
@Glenville-Emmons
Southland 0
Glenville-Emmons 0