Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tournament |
|||||||
Sat - Aug 26 | 10:00 AM | 3A |
at
Adrian/Ellsworth |
L 2-0 F | Adrian | ||
Sat - Aug 26 | 11:00 AM | 2A |
vs
Martin County West |
L 2-0 F | Adrian | ||
Sat - Aug 26 | 2:00 PM | 3A |
vs
Central MN Christian |
L 2-1 F | Adrian | ||
Tue - Aug 29 | 5:00 PM | at Viborg | W 3-2 F | Viborg | |||
Tue - Sep 05 | 4:45 PM | 3A | vs Edgerton | L 3-0 F | Hills | ||
Sat - Sep 09 | 9:00 AM | 3A |
vs
Edgerton |
W 2-1 F | Luverne | ||
Sat - Sep 09 | 10:00 AM | 3A |
vs
Adrian/Ellsworth |
L 2-0 F | Luverne | ||
Sat - Sep 09 | 11:00 AM | 3AA |
vs
Windom Area |
L 2-0 F | Luverne | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 3AA |
at
Luverne |
L 2-0 F | Luverne | ||
Tue - Sep 12 | 4:45 PM | 3A | at Westbrook-Walnut Grove | L 3-0 F | Westbrook | ||
Thu - Sep 14 | 7:15 PM | 2A | at Mountain Lake Area/Comfrey | W 3-1 F | Mountain Lake | ||
Tue - Sep 19 | 4:45 PM | 3A | at Red Rock Central | L 3-1 F | Lamberton | ||
Fri - Sep 22 | 12:00 PM | 3A | at Edgerton | L 3-1 F | Edgerton | ||
Tue - Sep 26 | 4:45 PM | 3A | vs Murray County Central | L 3-0 F | Hills | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3A | at Russell-Tyler-Ruthton | L 3-0 F | Tyler | ||
Tue - Oct 03 | 4:45 PM | 3A | vs Heron Lake-Okabena/Fulda | L 3-0 F | Hills | ||
Fri - Oct 06 | 5:30 PM | 3A |
vs
MACCRAY |
L 2-0 F | SMSU | ||
Fri - Oct 06 | 6:30 PM | 2AAA |
vs
Worthington |
L 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 9:00 AM | 3AA |
vs
Pipestone Area |
L 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 11:30 AM | 2A |
vs
Springfield |
W 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 2:00 PM | 3A |
vs
Yellow Medicine East |
L 2-1 F | SMSU | ||
Tue - Oct 10 | 4:45 PM | 3A | at Adrian/Ellsworth | L 3-1 F | Adrian | ||
Mon - Oct 16 | 4:45 PM | 3A | vs Southwest MN Christian | L 3-0 F | Hills | ||
Tue - Oct 17 | 7:15 PM | 3AA | vs Luverne | L 3-0 F | Hills |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mon - Oct 23 | 7:00 PM | 3A | at Tracy-Milroy-Balaton | L 3-0 F | Tracy-Milroy-Balaton |