Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Aug 26 | 4:00 PM | 2AA | Tri-City United | W 3-0 F | Fairmont | ||
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 3AA | vs Eden Valley-Watkins | W 3-0 F | Redwood Valley | ||
Tue - Sep 05 | 7:16 PM | 3AA | vs Jackson County Central | W 3-2 F | Redwood Valley | ||
Thu - Sep 07 | 7:15 PM | 3A | vs Minneota | L 3-1 F | Redwood Valley | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 09 | 8:30 AM | 2A |
vs
Martin County West |
W 2-0 F | Maple River | ||
Sat - Sep 09 | 9:30 AM | 1AAA |
vs
Austin |
W 2-0 F | Maple River | ||
Sat - Sep 09 | 10:30 AM | 2AA |
vs
Maple River |
W 2-0 F | Maple River | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 1AA |
vs
St. Charles |
W 2-0 F | Maple River | ||
Sat - Sep 09 | 1:00 PM | 2AA |
vs
Sibley East |
W 2-0 F | Maple River | ||
Tue - Sep 12 | 7:15 PM | 2AAA | vs Worthington | W 3-0 F | Redwood Valley | ||
Sat - Sep 16 | 9:00 AM | 3A |
at
Wabasso |
W 2-0 F | Wabasso | ||
Sat - Sep 16 | 11:30 AM | 3A |
vs
MACCRAY |
W 1-1 F | Wabasso | ||
Sat - Sep 16 | 12:15 PM | 3A |
vs
Southwest MN Christian |
W 2-0 F | Wabasso | ||
Sat - Sep 16 | 2:00 PM | 3A |
vs
Central MN Christian |
W 2-0 F | Wabasso | ||
Sat - Sep 16 | 4:00 PM | 3A |
at
Wabasso |
W 2-0 F | Wabasso | ||
Tue - Sep 19 | 7:15 PM | 3AA | at Luverne | W 3-0 F | Luverne | ||
Tue - Sep 26 | 7:15 PM | 3AA | at Pipestone Area | W 3-0 F | Pipestone | ||
Thu - Sep 28 | 7:15 PM | 3AA | vs Windom Area | W 3-1 F | Redwood Valley | ||
Tue - Oct 03 | 7:30 PM | 3AA | at Montevideo | W 3-0 F | Montevideo | ||
Thu - Oct 05 | 7:00 PM | 2A | at Springfield | W 3-0 F | Springfield | ||
Fri - Oct 06 | 5:30 PM | 4A |
vs
West Lutheran |
W 2-0 F | SMSU | ||
Fri - Oct 06 | 7:30 PM | 3A |
vs
Red Rock Central |
W 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 10:15 AM | 3A |
vs
Westbrook-Walnut Grove |
W 2-1 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 12:45 PM | 2A |
vs
Cedar Mountain |
W 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 3:15 PM |
vs
Watertown |
W 2-0 F | SMSU | |||
Tue - Oct 10 | 7:15 PM | 2AAA | at Marshall | L 3-0 F | Marshall | ||
Thu - Oct 12 | 12:30 PM | 3A | at Wabasso | W 3-2 F | Wabasso | ||
Mon - Oct 16 | 7:15 PM | 3AA | at Paynesville Area | W 3-1 F | Paynesville | ||
Mon - Oct 23 | 7:15 PM | 2AAA | at New Ulm | W 3-0 F | New Ulm |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Oct 31 | 7:00 PM | 3AA | vs Luverne | W 3-0 F | Redwood Valley | ||
Thu - Nov 02 | 7:00 PM | 3AA | Windom Area | W 3-0 F | Springfield | ||
Sat - Nov 04 | 5:00 PM | 3AA | Paynesville Area | W 3-1 F | SMSU |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Nov 09 | 3:00 PM | 6AA | Pequot Lakes | L 3-2 F | Xcel Energy Center | ||
Fri - Nov 10 | 7:00 PM | 4AA | Concordia Academy | W 3-1 F | Xcel Energy Center | ||
Sat - Nov 11 | 10:30 AM | 5AA | Annandale | L 3-2 F | Xcel Energy Center |