Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Aug 29 | 7:00 PM | 6AAA | at Holy Angels | W 3-1 F | Holy Angels | ||
Thu - Aug 31 | 7:00 PM | 3AAAA | at Woodbury | W 3-0 F | Woodbury | ||
Tue - Sep 05 | 7:00 PM | 5AAAA | vs Hopkins | W 3-2 F | Eastview | ||
Tournament |
|||||||
Fri - Sep 08 | 5:00 PM | 3A |
vs
Minneota |
L 2-0 F | Southwest MN State | ||
Fri - Sep 08 | 7:30 PM | 6A |
vs
Belgrade-Brooten-Elrosa |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 10:15 AM | 3A |
vs
Heron Lake-Okabena/Fulda |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 12:45 PM | 6AAA |
vs
Benilde-St. Margaret's |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Sat - Sep 09 | 3:15 PM | 6AAAA |
vs
Burnsville |
W 2-0 F | Southwest MN State | ||
Wed - Sep 13 | 7:00 PM | 3AAAA | at Eagan | L 3-0 F | Eagan | ||
Mon - Sep 18 | 7:00 PM | 3AAAA | at Woodbury | Report Score | Woodbury | ||
Tue - Sep 19 | 7:00 PM | 1AAAA | at Lakeville North | L 3-2 F | Lakeville North | ||
Thu - Sep 21 | 7:00 PM | 6AAAA | at Burnsville | W 3-2 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 2AA |
vs
Norwood-Young America |
W 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 10:00 AM | 8AAAA |
vs
Rogers |
L 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 12:00 PM | 8AAAA |
vs
Buffalo |
L 2-1 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 5AAAA |
at
Hopkins |
W 2-0 F | Hopkins | ||
Sat - Sep 23 | 3:00 PM | 8AAAA |
vs
Rogers |
L 2-0 F | Hopkins | ||
Tue - Sep 26 | 7:00 PM | 2AAAA | vs Prior Lake | L 3-0 F | Eastview | ||
Thu - Sep 28 | 7:00 PM | 3AAAA | vs Rosemount | L 3-0 F | Eastview | ||
Mon - Oct 02 | 7:00 PM | 1AAAA | vs Lakeville South | L 3-1 F | Eastview | ||
Wed - Oct 04 | 7:00 PM | 2AAAA | at Shakopee | L 3-1 F | Shakopee | ||
Fri - Oct 06 | 6:15 PM | 3AAA |
vs
Minneapolis Roosevelt |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Oct 06 | 8:15 PM | 1AA |
vs
Cannon Falls |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Oct 07 | 9:45 AM | 2AAAA |
vs
Chanhassen |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Oct 07 | 1:00 PM | 3AAAA |
vs
Rosemount |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Oct 07 | 3:00 PM | 4AAAA |
vs
White Bear Lake |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Tue - Oct 10 | 7:00 PM | 6AAAA | vs Apple Valley | L 3-2 F | Eastview | ||
Thu - Oct 12 | 7:00 PM | 3AAA | vs DeLaSalle | W 3-1 F | Eastview | ||
Mon - Oct 16 | 7:00 PM | 2AAAA | at Chanhassen | L 3-0 F | Chanhassen | ||
Tue - Oct 17 | 7:00 PM | 1AAAA | vs Farmington | W 3-1 F | Eastview |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Oct 24 | 7:00 PM | 3AAAA | at Park of Cottage Grove | L 3-1 F | Park |