Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tue - Aug 29 | 6:30 PM | 3AAAA | vs Woodbury | W 3-0 F | Concordia Academy | ||
Thu - Aug 31 | 4:00 PM | 4AAAA | at Roseville | L 3-1 F | Roseville | ||
Tue - Sep 05 | 6:30 PM | 4AAA | at Hill-Murray | W 3-1 F | Hill-Murray | ||
Thu - Sep 07 | 6:30 PM | 4AA | vs Nova Classical Academy | L 3-2 F | Concordia Academy | ||
Tournament |
|||||||
Fri - Sep 08 | 5:00 PM | 2AAAA |
vs
Eden Prairie |
W 2-0 F | Apple Valley | ||
Fri - Sep 08 | 7:30 PM | 1A |
vs
Fillmore Central |
W 2-0 F | Apple Valley | ||
Sat - Sep 09 | 10:15 AM | 4AAAA |
vs
Roseville |
W 2-0 F | Apple Valley | ||
Sat - Sep 09 | 12:45 PM | 1AA |
vs
Caledonia |
L 2-1 F | Apple Valley | ||
Tue - Sep 12 | 7:00 PM | 4AA | at St. Agnes | W 3-0 F | St. Agnes | ||
Wed - Sep 13 | 7:00 PM | 3AAA | at Cretin-Derham Hall | W 3-0 F | Cretin-Derham Hall | ||
Thu - Sep 14 | 7:00 PM | 6AAAA | at Apple Valley | W 3-1 F | Apple Valley | ||
Tue - Sep 19 | 6:30 PM | 5AA | vs Maranatha Christian | W 3-2 F | Concordia Academy | ||
Fri - Sep 22 | 5:30 PM | 6AA |
vs
Albany |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 7:30 PM | 1AA |
vs
Chatfield |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 10:00 AM | 2AA |
vs
Waterville-Elysian-Morristown |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 11:00 AM | 1AA |
vs
Cannon Falls |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 3AA |
vs
Jackson County Central |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Tue - Sep 26 | 6:30 PM | 6AAAA | vs Bloomington Jefferson | W 3-0 F | Concordia Academy | ||
Tue - Oct 03 | 6:30 PM | 4A | vs Trinity School | W 3-0 F | Concordia Academy | ||
Thu - Oct 05 | 7:00 PM | 4AA | at St. Croix Prep | W 3-1 F | St Croix Prep | ||
Tue - Oct 10 | 6:30 PM | 2A | vs Mayer Lutheran | L 3-0 F | Concordia Academy | ||
Thu - Oct 12 | 6:30 PM | 4AA | vs St. Croix Lutheran | W 3-1 F | Concordia Academy | ||
Tue - Oct 17 | 6:30 PM | 4A | at New Life Academy | W 3-0 F | New Life Academy | ||
Sat - Oct 21 | 9:00 AM | 1AAA |
vs
Winona |
W 2-0 F | Chaska | ||
Sat - Oct 21 | 11:00 AM | 4AAAA |
vs
Stillwater Area |
L 2-1 F | Chaska | ||
Sat - Oct 21 | 12:30 PM | 2AAAA |
vs
Shakopee |
L 2-1 F | Chaska | ||
Sat - Oct 21 | 2:30 PM | 1A |
vs
Bethlehem Academy |
W 2-0 F | Chaska |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sat - Oct 28 | 4:00 PM | 4AA | vs St. Agnes | W 3-0 F | Concordia Academy | ||
Thu - Nov 02 | 7:00 PM | 4AA | vs St. Croix Lutheran | W 3-1 F | Concordia Academy | ||
Sat - Nov 04 | 3:30 PM | 4AA | Nova Classical Academy | W 3-1 F | Anoka-Ramsey CC |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Nov 09 | 3:00 PM | 1AA | Caledonia | L 3-0 F | Xcel Energy Center | ||
Fri - Nov 10 | 7:00 PM | 3AA | Redwood Valley | L 3-1 F | Xcel Energy Center |