Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, January 11, 2022

Time: 5:30 PM
@Hinckley
McGregor 40
Hinckley-Finlayson 61
Final
Time: 5:30 PM
@Holy Angels
Richfield 40
Holy Angels 72
Final
Time: 5:30 PM
@St. Croix Lutheran
Cristo Rey Jesuit 25
St. Croix Lutheran 78
Final
Time: 5:45 PM
@Osakis
Browerville-Eagle Valley 41
Osakis 65
Final
Time: 6:00 PM
@Dawson
Lac qui Parle Valley 65
Dawson-Boyd 30
Final
Time: 6:00 PM
@Mounds Park Academy
Heritage Christian 59
Mounds Park Academy 61
Final
Time: 6:00 PM
@Waubun
Lake Park-Audubon 64
Mahnomen/Waubun 39
Final
Time: 6:00 PM
@Comfrey
Madelia 14
Mountain Lake Area/Comfrey 75
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
West Lyon 71
Hills-Beaver Creek 34
Final
Time: 6:00 PM
@Litchfield
Annandale 39
Litchfield 31
Final
Time: 6:00 PM
@Mankato West
Mankato East 50
Mankato West 49
Final
Time: 6:00 PM
@Morris
Montevideo 61
Morris Area/Chokio-Alberta 45
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Benson 38
BOLD 57
Final
Time: 6:00 PM
@St. Agnes
Maranatha Christian 89
St. Agnes 40
Final
Time: 6:15 PM
@Fisher
Warroad 39
Climax/Fisher 48
F/OT
Time: 6:15 PM
@Rochester Mayo
Rochester Century 66
Rochester Mayo 44
Final
Time: 6:45 PM
@Moorhead
Bagley 34
Park Christian 74
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Rosemount 43
Eastview 25
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
Tartan 21
Simley 53
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Waconia 82
New Prague 77
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Dassel-Cokato 30
Glencoe-Silver Lake 47
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Watertown-Mayer 61
Rockford 47
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
St. Anthony Village 44
Visitation 47
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Hutchinson 73
Mound Westonka 42
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Eagle Ridge Academy 38
West Lutheran 58
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Shakopee 47
Lakeville South 26
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
River Falls 51
Woodbury 45
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Robbinsdale Armstrong 48
Totino-Grace 72
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minnehaha Academy 72
Minneapolis Washburn 19
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
St. Louis Park 69
Orono 70
F/OT
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Jordan 63
Southwest Christian 57
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
St. Paul Academy 44
Nova Classical Academy 32
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
United Christian Academy 54
North Lakes Academy 20
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Farmington 48
Prior Lake 73
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Maple Grove 63
Andover 51
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Benilde-St. Margaret's 40
Chaska 73
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Robbinsdale Cooper 34
Bloomington Kennedy 43
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Holy Family Catholic 55
Delano 51
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Apple Valley 50
Eagan 78
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
North St. Paul 32
Hastings 76
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Two Rivers 25
Hill-Murray 85
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
South St. Paul 45
Mahtomedi 82
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Howard Lake-Waverly-Winsted 33
New London-Spicer 78
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Rogers 63
Osseo 61
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Royalton 32
Providence Academy 69
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Coon Rapids 43
Spring Lake Park 62
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Centennial 61
Blaine 56
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Anoka 58
Champlin Park 69
Final
Time: 7:00 PM
@Rothsay
Ashby 43
Rothsay 52
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Park Center 43
Elk River 59
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Princeton 61
St. Francis 49
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
PACT Charter 13
Spectrum 77
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Burnsville 43
Lakeville North 58
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Buffalo 45
Hopkins 66
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Chanhassen 71
Bloomington Jefferson 59
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
New Richland-H-E-G 68
Medford 74
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Hayfield 53
Kenyon-Wanamingo 31
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Pierz 55
Mora 24
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Moorhead 49
Brainerd 37
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Eveleth-Gilbert 43
Moose Lake-Willow River 62
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Bethlehem Academy 47
Triton 55
Final
Time: 7:15 PM
@DeLaSalle
Columbia Heights 25
DeLaSalle 111
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Blooming Prairie 59
Randolph 48
Final
Time: 7:15 PM
@Minneapolis North
Rush City 35
Minneapolis North 43
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Duluth Marshall 62
Superior 88
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Crosby-Ironton 67
Upsala 46
Final
Time: 7:15 PM
@Kelliher
Laporte 21
Kelliher/Northome 72
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Pine Island 39
Stewartville 80
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Aitkin 19
Braham 49
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Zimmerman 48
Albany 85
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Big Lake 32
Cambridge-Isanti 75
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Monticello 53
Eden Valley-Watkins 54
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Hibbing 26
Grand Rapids 65
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson
Marshall 80
Jackson County Central 38
Final
Time: 7:15 PM
@Milaca
Foley 61
Milaca 44
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Brandon/Evansville 23
Parkers Prairie 38
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Lake City 60
Rochester Lourdes 43
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Houston 55
Southland 31
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Little Falls 40
St. Cloud Cathedral 47
Final
Time: 7:15 PM
@Underwood
Hillcrest Lutheran Academy 26
Underwood 55
Final
Time: 7:15 PM
@Babbitt
Floodwood 38
Northeast Range 18
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Fergus Falls 67
St. Cloud 51
Final
Time: 7:15 PM
@Oklee
Red Lake Falls 50
Red Lake County Central 61
Final
Time: 7:15 PM
@Nevis
Greenway 42
Nevis 52
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
St. Clair 71
Tri-City United 33
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
Redwood Valley 62
Windom Area 64
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
North Branch 24
Becker 82
Final
Time: 7:15 PM
@Belgrade
Minnewaska Area 57
Belgrade-Brooten-Elrosa 33
Final
Time: 7:15 PM
@Northrop
Blue Earth Area 31
GHEC/T/ML 67
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
St. Charles 14
Cannon Falls 61
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Sacred Heart 28
Warren-Alvarado-Oslo 84
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Melrose 29
Sauk Centre 59
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Luverne 47
Tracy-Milroy-Balaton 39
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Dilworth-Glyndon-Felton 36
Hawley 63
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Minnesota Valley Lutheran 59
Sleepy Eye 48
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Pine River-Backus 38
Pillager 53
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Rochester John Marshall 48
Red Wing 38
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
Hankinson 40
Wheaton/Herman-Norcross 71
Final
Time: 7:30 PM
@Battle Lake
New York Mills 46
Battle Lake 54
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Winona 25
Austin 63
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Thief River Falls 42
Roseau 53
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Walker-Hackensack-Akeley 62
Verndale 42
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Kingsland 62
Rushford-Peterson 42
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Perham 74
Breckenridge 53
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Atwater-Cosmos-Grove City 19
MACCRAY 53
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
New Ulm 60
Waseca 51
Final
Time: 7:30 PM
@Swanville
Long Prairie-Grey Eagle 30
Swanville 62
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Caledonia 67
Lewiston-Altura 45
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Fosston 67
East Grand Forks 50
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Barnesville 47
Pelican Rapids 57
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Sleepy Eye Saint Mary's 86
Cedar Mountain 34
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Albert Lea 47
Northfield 34
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Pipestone Area 49
Minneota 73
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
New Ulm Cathedral 55
Renville County West 44
Final
Time: 5:30 PM
@Humboldt
Hope Academy 0
St. Paul Humboldt 0
PPD
Time: 6:00 PM
@New Life Academy
CHOF 0
New Life Academy 0
PPD
Time: 6:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
St. Paul Academy 0
Minneapolis Roosevelt 0
PPD
Time: 7:00 PM
@Blake
Minneapolis Henry 0
Blake 0
PPD
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Nashwauk-Keewatin 0
Duluth Denfeld 0
PPD
Time: 7:15 PM
@Cass Lake
Deer River 0
Cass Lake-Bena 0
PPD
Time: 7:30 PM
@Littlefork
Lake of the Woods 0
Littlefork-Big Falls 0
PPD
Time: 7:30 PM
La Crescent-Hokah 0
Waukon 0
PPD