High School Volleyball Scores for Tuesday, September 12, 2023

Time: 4:45 PM
@Westbrook
Hills-Beaver Creek 0
Westbrook-Walnut Grove 3
Final
Time: 4:45 PM
@Slayton
Adrian/Ellsworth 3
Murray County Central 2
Final
Time: 4:45 PM
@Browerville
Long Prairie-Grey Eagle 0
Browerville-Eagle Valley 3
Final
Time: 6:00 PM
@Minnewaska Area
Melrose 2
Minnewaska Area 3
Final
Time: 6:30 PM
@Lakeview Christian
Littlefork-Big Falls 0
Lakeview Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Floodwood
Barnum 0
Floodwood 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Elk River 0
St. Michael-Albertville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
St. Paul Humboldt 0
Simley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Maple Grove 1
Rogers 3
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Holy Angels 3
New Prague 2
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Maple Lake 2
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Park of Cottage Grove 3
Mahtomedi 1
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Forest Lake 3
Andover 2
Final
Time: 7:00 PM
@Alden-Conger
Martin County West 0
Alden-Conger 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hermantown
Greenway 0
Hermantown 3
Final
Time: 7:00 PM
@Alexandria
St. Cloud Tech 0
Alexandria 3
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Silver Bay 0
Two Harbors 3
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Benilde-St. Margaret's 3
Jordan 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mound Westonka
Dassel-Cokato 0
Mound Westonka 3
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Spectrum 3
PACT Charter 1
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Rock Ridge 2
Proctor 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
Legacy Christian 3
North Lakes Academy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
New Ulm Cathedral 0
Sleepy Eye 3
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Minnetonka 1
Buffalo 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
East Central 0
Rush City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Prescott
Hastings 0
Prescott 3
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Edina 0
Wayzata 3
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Champlin Park 3
Roseville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rocori
Sauk Rapids-Rice 1
Rocori 3
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Spring Lake Park 3
Irondale 0
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown-Mayer
Norwood-Young America 0
Watertown-Mayer 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Woods
South Ridge 3
North Woods 0
Final
Time: 7:00 PM
@Nashwauk-Keewatin
Northland 0
Nashwauk-Keewatin 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Centennial 3
Mounds View 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
Chaska 2
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Bloomington Jefferson 0
Lakeville North 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal-Wellcome Memorial
Cleveland 3
Lake Crystal-Wellcome Memorial 0
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe-Silver Lake
LeSueur-Henderson 1
Glencoe-Silver Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Hopkins 3
Eden Prairie 1
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Rockford 0
Delano 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Burnsville 2
Chanhassen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Kimball Area 3
Litchfield 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cass Lake-Bena
Deer River 2
Cass Lake-Bena 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Iron-Buhl
Bigfork 1
Mountain Iron-Buhl 3
Final
Time: 7:00 PM
@United Christian Academy
Heritage Christian 0
United Christian Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Zimmerman 3
Totino-Grace 1
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
St. Cloud Apollo 0
Fergus Falls 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge-Isanti
Princeton 2
Cambridge-Isanti 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Concordia Academy 3
St. Agnes 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Highland Park
Hill-Murray 2
St. Paul Highland Park 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chisago Lakes
Monticello 3
Chisago Lakes Area 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Robbinsdale Armstrong 3
St. Louis Park 2
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hibbing 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
St. Francis 2
Becker 3
Final
Time: 7:00 PM
@Atwater-Cosmos-Grove City
Lester Prairie 0
Atwater-Cosmos-Grove City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
Hinckley-Finlayson 1
Pine City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley-Watkins
New London-Spicer 3
Eden Valley-Watkins 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bagley
Blackduck 2
Bagley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Park Center 1
Coon Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Granada-Huntley-East Chain
St. Clair 3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 1
Final
Time: 7:00 PM
@Moose Lake
Cloquet 3
Moose Lake-Willow River 0
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
St. Anthony Village 0
Visitation 3
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Hutchinson 0
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
Cristo Rey Jesuit 0
Maranatha Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Brainerd
Sartell-St. Stephen 3
Brainerd 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sibley East
Tri-City United 3
Sibley East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
Springfield 1
Sleepy Eye Saint Mary's 3
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Waconia 3
Shakopee 2
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
North Branch 3
Big Lake 1
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Osseo 3
Blaine 0
Final
Time: 7:00 PM
@Nevis
Laporte 0
Nevis 3
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
River Falls 3
Woodbury 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Zumbrota-Mazeppa 3
Rochester Lourdes 0
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Valley
Worthington 0
Redwood Valley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Roseau
Goodridge/Grygla 0
Roseau 3
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Triton 1
Randolph 3
Final
Time: 7:15 PM
@Wheaton
Underwood 3
Wheaton/Herman-Norcross 0
Final
Time: 7:15 PM
@Warroad
Lake of the Woods 3
Warroad 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mountain Lake
Edgerton 3
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Final
Time: 7:15 PM
@La Crescent
Lewiston-Altura 1
La Crescent-Hokah 3
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville-Waldorf-Pemberton
Medford 3
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Hancock
Clinton-Graceville-Beardsley 1
Hancock 3
Final
Time: 7:15 PM
@Dover Eyota
Plainview-Elgin-Millville 3
Dover-Eyota 1
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Owatonna 1
Byron 3
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Maple River 3
Blooming Prairie 2
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Duluth Denfeld 1
Aitkin 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
New Ulm 0
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Ashby 0
Rothsay 3
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Battle Lake 0
Parkers Prairie 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hillcrest Lutheran Academy
Brandon/Evansville 3
Hillcrest Lutheran Academy 1
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
St. Cloud Cathedral 3
Foley 0
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Southland 3
Houston 0
Final
Time: 7:15 PM
@Winona Cotter
Rushford-Peterson 1
Winona Cotter 3
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
Pipestone Area 0
Windom Area 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Wabasha-Kellogg 3
St. Charles 1
Final
Time: 7:15 PM
@Pine River-Backus
Verndale 3
Pine River-Backus 2
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Goodhue 0
Pine Island 3
Final
Time: 7:15 PM
@NRHEG
United South Central 2
New Richland-H-E-G 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cottonwood
Dawson-Boyd 0
Lakeview 3
Final
Time: 7:15 PM
@Stephen-Argyle
Fosston 3
Stephen-Argyle 2
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Mille Lacs 3
Ogilvie 1
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Upsala 0
Swanville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Holdingford 3
Osakis 2
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Royalton 3
Pierz 1
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Central MN Christian 0
Canby 3
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasso
Cedar Mountain 1
Wabasso 3
Final
Time: 7:15 PM
@Winona
Eau Claire Memorial 3
Winona 0
Final
Time: 7:15 PM
@Warren-Alvarado-Oslo
Kittson County Central 3
Warren-Alvarado-Oslo 0
Final
Time: 7:15 PM
@Tracy
MACCRAY 3
Tracy-Milroy-Balaton 1
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Glenville-Emmons 3
Schaeffer Academy 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mankato East
Belle Plaine 3
Mankato East 0
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Stewartville 3
Lake City 0
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson-Mantorville
Cannon Falls 0
Kasson-Mantorville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Jackson County Central
Marshall 3
Jackson County Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Bethlehem Academy 3
Hayfield 1
Final
Time: 7:15 PM
@Fillmore Central
Chatfield 3
Fillmore Central 1
Final
Time: 7:15 PM
@Ortonville
Lac qui Parle Valley 3
Ortonville 2
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon-Wanamingo
Waterville-Elysian-Morristown 0
Kenyon-Wanamingo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lamberton
Russell-Tyler-Ruthton 3
Red Rock Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Grand Meadow 0
Spring Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Northeast Range
International Falls 3
Northeast Range 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel-Canton
Kingsland 0
Mabel-Canton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Lyle/Austin Pacelli 1
Lanesboro 3
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Wahpeton 0
Breckenridge 3
Final
Time: 7:30 PM
@Detroit Lakes
Pequot Lakes 3
Detroit Lakes 0
Final
Time: 7:30 PM
@Benson
West Central Area 3
Benson 0
Final
Time: 7:30 PM
@Yellow Medicine East
Renville County West 3
Yellow Medicine East 0
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Crookston 0
Thief River Falls 3
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0
Minneota 3
Final
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Clearbrook-Gonvick 3
Mahnomen/Waubun 2
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Pelican Rapids 3
Menahga 1
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Northern Freeze 3
Red Lake Falls 1
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Staples-Motley 3
Frazee 2
Final
Time: 7:30 PM
@Park Rapids
Sebeka 2
Park Rapids Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Barnesville 1
East Grand Forks 3
Final
Time: 7:30 PM
@St. James
Waseca 3
St. James Area 0
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile-Beltrami
Sacred Heart 3
Fertile-Beltrami 1
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Montevideo 0
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
BOLD 3
Sauk Centre 1
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth Area
Fairmont 2
Blue Earth Area 3
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
Perham 1
Hawley 3
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
St. Anthony Village 0
Visitation 0