Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Thu - Aug 24 | 7:15 PM | 2A | vs New Ulm Cathedral | W 3-0 F | Cleveland | ||
Tue - Aug 29 | 7:15 PM | 2AA | at Janesville-Waldorf-Pemberton | W 3-0 F | Janesville-Waldorf-Pemberton | ||
Tue - Sep 05 | 7:15 PM | 2A | vs Mountain Lake Area/Comfrey | W 3-0 F | Cleveland | ||
Thu - Sep 07 | 7:00 PM | 2A | at Madelia | W 3-0 F | Madelia | ||
Tournament |
|||||||
Sat - Sep 09 | 9:00 AM | 2AA |
vs
Tri-City United |
W 2-1 F | Waterville-Elysian-Morristown | ||
Sat - Sep 09 | 11:00 AM | 2AA |
vs
Minnesota Valley Lutheran |
W 2-0 F | Waterville-Elysian-Morristown | ||
Sat - Sep 09 | 12:00 PM | 2AA |
vs
Waterville-Elysian-Morristown |
W 2-1 F | Waterville-Elysian-Morristown | ||
Sat - Sep 09 | 2:00 PM | 2A |
vs
New Ulm Cathedral |
W 2-0 F | Waterville-Elysian-Morristown | ||
Sat - Sep 09 | 4:00 PM | 4AA |
vs
Nova Classical Academy |
W 2-0 F | Waterville-Elysian-Morristown | ||
Tue - Sep 12 | 7:00 PM | 2AA | at Lake Crystal-Wellcome Memorial | W 3-0 F | Lake Crystal-Wellcome Memorial | ||
Thu - Sep 14 | 7:00 PM | 2A | vs Nicollet | W 3-0 F | Cleveland | ||
Tue - Sep 19 | 7:00 PM | 2AA | at Sibley East | W 3-0 F | Sibley East | ||
Thu - Sep 21 | 7:00 PM | 2AA | at St. Clair | W 3-0 F | St. Clair | ||
Fri - Sep 22 | 4:30 PM | 4A |
vs
New Life Academy |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Fri - Sep 22 | 6:30 PM | 3A |
vs
MACCRAY |
L 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 9:00 AM | 1A |
vs
Mabel-Canton |
L 2-0 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 11:00 AM | 3A |
vs
Heron Lake-Okabena/Fulda |
W 2-1 F | Burnsville | ||
Sat - Sep 23 | 1:00 PM | 1A |
vs
Spring Grove |
W 2-0 F | Burnsville | ||
Tue - Sep 26 | 7:00 PM | 2A | vs Martin County West | W 3-0 F | Cleveland | ||
Thu - Sep 28 | 7:00 PM | 2A | at Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T | W 3-0 F | Martin Luther | ||
Tue - Oct 03 | 7:00 PM | 2A | vs Mankato Loyola | W 3-0 F | Cleveland | ||
Fri - Oct 06 | 5:30 PM | 3AA |
vs
Windom Area |
W 2-0 F | SMSU | ||
Fri - Oct 06 | 7:30 PM | 3A |
vs
Murray County Central |
W 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 9:00 AM | 2A |
vs
Cedar Mountain |
L 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 11:30 AM | 3A |
vs
Westbrook-Walnut Grove |
L 2-0 F | SMSU | ||
Sat - Oct 07 | 2:00 PM | 3A |
vs
Renville County West |
L 2-0 F | SMSU | ||
Mon - Oct 09 | 7:00 PM | 2AA | vs LeSueur-Henderson | W 3-0 F | Cleveland | ||
Fri - Oct 13 | 7:00 PM | 1A | vs Alden-Conger | L 3-1 F | Cleveland | ||
Tue - Oct 17 | 6:30 PM | 3A | vs Wabasso | W 3-0 F | Cleveland |
Date | Time | Section | Opponent | Result | Location | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mon - Oct 23 | 7:00 PM | 2A | vs New Ulm Cathedral | W 3-0 F | Cleveland | ||
Thu - Oct 26 | 7:45 PM | 2A | BOLD | L 3-2 F | Sibley East |