High School Volleyball Scores for Thursday, September 7, 2023

Time: 5:45 PM
@Hmong Academy
St. Agnes 3
Hmong Academy 0
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
Visitation 3
Columbia Heights 0
Final
Time: 6:00 PM
@Clearbrook-Gonvick
Pine River-Backus 3
Clearbrook-Gonvick 0
Final
Time: 6:30 PM
@Simley
South St. Paul 2
Simley 3
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
Nova Classical Academy 3
Concordia Academy 2
Final
Time: 6:30 PM
@Two Rivers
Tartan 0
Two Rivers 3
Final
Time: 6:30 PM
@Hill-Murray
Mahtomedi 1
Hill-Murray 3
Final
Time: 6:30 PM
@South Ridge
Cook County 0
South Ridge 3
Final
Time: 6:30 PM
@North St. Paul
Hastings 3
North St. Paul 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell-Wright
McGregor 0
Cromwell-Wright 3
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
St. Anthony Village 3
Robbinsdale Cooper 1
Final
Time: 7:00 PM
@Dawson
Murray County Central 1
Dawson-Boyd 3
Final
Time: 7:00 PM
@Silver Bay
Lakeview Christian 0
Silver Bay 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hill City
Northland 0
Hill City 3
Final
Time: 7:00 PM
@United Christian Academy
Eagle Ridge Academy 0
United Christian Academy 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Apollo
Alexandria 3
St. Cloud Apollo 0
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth East
St. Francis 0
Duluth East 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chisago Lakes
St. Paul Johnson 0
Chisago Lakes Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Waconia 1
Chaska 3
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Annandale 3
Becker 0
Final
Time: 7:00 PM
@Park
Rosemount 1
Park of Cottage Grove 3
Final
Time: 7:00 PM
@Heritage Christian
West Lutheran 3
Heritage Christian 0
Final
Time: 7:00 PM
@Rocori
Fergus Falls 0
Rocori 3
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Eden Valley-Watkins 0
Royalton 3
Final
Time: 7:00 PM
@North Woods
Mesabi East 0
North Woods 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
North Branch 0
Cloquet 3
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Eagan 3
Farmington 0
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Henry 0
Minneapolis South 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Central
White Bear Lake 3
St. Paul Central 2
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Edison 0
Minneapolis Washburn 3
Final
Time: 7:00 PM
@Le Sueur-Henderson
Belle Plaine 3
LeSueur-Henderson 0
Final
Time: 7:00 PM
@Two Harbors
Barnum 0
Two Harbors 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sauk Rapids-Rice
Willmar 0
Sauk Rapids-Rice 3
Final
Time: 7:00 PM
@Dassel-Cokato
Delano 3
Dassel-Cokato 0
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Zimmerman 0
Buffalo 3
Final
Time: 7:00 PM
@Red Lake Falls
Warren-Alvarado-Oslo 3
Red Lake Falls 1
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
Spectrum 0
Maranatha Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
St. Michael-Albertville 0
Rogers 3
Final
Time: 7:00 PM
@Esko
Moose Lake-Willow River 0
Esko 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Washington
St. Paul Harding 3
St. Paul Washington 0
Final
Time: 7:00 PM
@St Croix Prep
St. Croix Lutheran 3
St. Croix Prep 0
Final
Time: 7:00 PM
@Proctor
Hermantown 3
Proctor 0
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Maple Lake 0
Paynesville Area 3
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 3
Nicollet 0
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Eden Prairie 0
Southwest Christian 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Alden-Conger 3
St. Clair 0
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa
Holdingford 0
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:00 PM
@Breck
Mounds Park Academy 3
Breck 0
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown-Mayer
Mound Westonka 3
Watertown-Mayer 1
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Brainerd 3
St. Cloud Tech 2
Final
Time: 7:00 PM
@Isle
Braham 3
Mille Lacs 0
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie-Grey Eagle
Upsala 3
Long Prairie-Grey Eagle 1
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Cleveland 3
Madelia 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hinckley-Finlayson
Rush City 3
Hinckley-Finlayson 0
Final
Time: 7:00 PM
@East Central
Pine City 3
East Central 1
Final
Time: 7:00 PM
@Deer River
Nashwauk-Keewatin 2
Deer River 3
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Duluth Denfeld 0
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Orono 0
New Prague 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Littlefork-Big Falls 0
Bigfork 3
Final
Time: 7:00 PM
@Atwater-Cosmos-Grove City
Kimball Area 3
Atwater-Cosmos-Grove City 1
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Monticello 1
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Mankato East 0
Northfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Benilde-St. Margaret's 2
Bloomington Jefferson 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Wayzata 3
Lakeville South 1
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake-Waverly-Winsted
Norwood-Young America 1
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northeast Range
Mountain Iron-Buhl 3
Northeast Range 0
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Minnetonka 2
Shakopee 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
St. Louis Park 1
Chanhassen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Sibley East
Mayer Lutheran 3
Sibley East 0
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
Wabasso 3
Sleepy Eye Saint Mary's 1
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Elk River 1
Osseo 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Laporte 0
Blackduck 3
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Centennial 0
Maple Grove 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Cedar Mountain 3
Red Rock Central 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chisholm
Rock Ridge 2
Chisholm 3
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
Ely 3
Cherry 0
Final
Time: 7:00 PM
@Floodwood
Carlton/Wrenshall 1
Floodwood 3
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Prairie Seeds Academy 1
Minneapolis North 3
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Family Catholic
Blake 0
Holy Family Catholic 3
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
St. Croix Falls 3
Woodbury 1
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Foley 3
Princeton 1
Final
Time: 7:15 PM
@Buffalo Lake-Hector-Stewart
Gibbon-Fairfax-Winthrop 0
Buffalo Lake-Hector-Stewart 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
St. James Area 0
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@United South Central
Kenyon-Wanamingo 3
United South Central 0
Final
Time: 7:15 PM
@Clinton-Graceville-Beardsley
Wheaton/Herman-Norcross 0
Clinton-Graceville-Beardsley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cass Lake-Bena
Nevis 3
Cass Lake-Bena 0
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Swanville 3
Osakis 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester John Marshall
Austin 1
Rochester John Marshall 3
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Hayfield 3
Medford 2
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Milaca 3
Little Falls 1
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby-Ironton
Detroit Lakes 3
Crosby-Ironton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Triton
New Richland-H-E-G 3
Triton 2
Final
Time: 7:15 PM
@Norman County East
Ada-Borup-West 3
NCE/U-H 2
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Pine Island 1
Byron 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Edgerton 2
Southwest MN Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Lyle/Austin Pacelli 0
Southland 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Century
Winona 0
Rochester Century 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
St. Cloud Cathedral 3
Pierz 2
Final
Time: 7:15 PM
@Leroy-Ostrander
Kingsland 0
LeRoy-Ostrander 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lewiston-Altura
Winona Cotter 3
Lewiston-Altura 1
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville-Elysian-Morristown
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Waterville-Elysian-Morristown 3
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
New London-Spicer 1
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Caledonia
La Crescent-Hokah 0
Caledonia 3
Final
Time: 7:15 PM
@Roseau
Warroad 1
Roseau 3
Final
Time: 7:15 PM
@Walker
Northome/Kelliher 0
Walker-Hackensack-Akeley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota-Mazeppa
Lake City 0
Zumbrota-Mazeppa 3
Final
Time: 7:15 PM
@Worthington
Windom Area 3
Worthington 1
Final
Time: 7:15 PM
@Westbrook
Luverne 1
Westbrook-Walnut Grove 3
Final
Time: 7:15 PM
@Rushford-Peterson
St. Charles 0
Rushford-Peterson 3
Final
Time: 7:15 PM
@Redwood Valley
Minneota 3
Redwood Valley 1
Final
Time: 7:15 PM
@Ortonville
Lakeview 3
Ortonville 1
Final
Time: 7:15 PM
@Hancock
Hillcrest Lutheran Academy 3
Hancock 0
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel-Canton
Spring Grove 1
Mabel-Canton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Faribault
Rochester Mayo 3
Faribault 0
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Blooming Prairie 0
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Rothsay 0
Battle Lake 3
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Schaeffer Academy 0
Lanesboro 3
Final
Time: 7:15 PM
@Grygla-Gatzke
Lake of the Woods 3
Goodridge/Grygla 0
Final
Time: 7:15 PM
@Brandon-Evansville
Parkers Prairie 3
Brandon/Evansville 0
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth Area
Waseca 3
Blue Earth Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Wabasha-Kellogg
Fillmore Central 3
Wabasha-Kellogg 0
Final
Time: 7:15 PM
@Staples-Motley
Aitkin 0
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Kasson-Mantorville 3
Goodhue 0
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Rochester Lourdes 0
Cannon Falls 3
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Underwood 3
Ashby 0
Final
Time: 7:15 PM
@Spirit Lake, IA
Jackson County Central 3
Spirit Lake 0
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Glenville-Emmons 0
Grand Meadow 3
Final
Time: 7:15 PM
@Adrian
Pipestone Area 0
Adrian/Ellsworth 3
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Benson 1
Morris Area/Chokio-Alberta 3
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Henning 0
Verndale 3
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Perham 3
Frazee 0
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Wadena-Deer Creek 3
Sebeka 1
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha-Hewitt
New York Mills 3
Bertha-Hewitt 1
Final
Time: 7:30 PM
@Tri-County
Badger/Greenbush-Middle River 3
Northern Freeze 2
Final
Time: 7:30 PM
@Minnewaska Area
West Central Area 3
Minnewaska Area 0
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Kittson County Central 3
East Grand Forks 0
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose Area
Sauk Centre 3
Melrose 0
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile-Beltrami
Park Christian 3
Fertile-Beltrami 2
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Hawley 3
Barnesville 1
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Fairmont 0
New Ulm 3
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Menahga 3
Pillager 2
Final
Time: 7:30 PM
@B.O.L.D.
Montevideo 0
BOLD 3
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Dilworth-Glyndon-Felton 3
Pelican Rapids 1
Final
Time: 7:30 PM
@Plummer
Stephen-Argyle 3
Red Lake County Central 0
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park-Audubon
Breckenridge 3
Lake Park-Audubon 0
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Sleepy Eye 3
Minnesota Valley Lutheran 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Crookston 0
Sacred Heart 3
Final
Time: 7:30 PM
@Mahnomen
Fosston 3
Mahnomen/Waubun 0
Final
Time: 7:30 PM
@Bemidji
Thief River Falls 0
Bemidji 3
Final
Time: 7:00 PM
@Liberty Classical Academy
Twin Cities Academy/Great River 0
Liberty Classical Academy 0
Time: 7:00 PM
@Red Lake Falls
Warren-Alvarado-Oslo 0
Red Lake Falls 0
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
Hiawatha Collegiate 0
North Lakes Academy 0
PPD