Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, February 24, 2022

Time: 4:00 PM
@Washington
St. Paul Highland Park 59
St. Paul Washington 38
Final
Time: 4:30 PM
@Hmong Academy
Metro Schools College Prep 21
Hmong Academy/Sciences and Ag 41
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud Tech
Rocori 44
St. Cloud 54
Final
Time: 5:45 PM
@Albany
Little Falls 29
Albany 60
Final
Time: 5:45 PM
@Upsala
Long Prairie-Grey Eagle 42
Upsala 46
F/OT
Time: 5:45 PM
@Foley
St. Anthony Village 38
Foley 65
Final
Time: 6:00 PM
@New York Mills
Verndale 24
New York Mills 59
Final
Time: 6:00 PM
@Browerville
Pine River-Backus 55
Browerville-Eagle Valley 50
Final
Time: 6:00 PM
@Crosby
Staples-Motley 43
Crosby-Ironton 89
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
Apple Valley 61
Columbia Heights 51
Final
Time: 6:00 PM
@Kelliher
Cass Lake-Bena 101
Kelliher/Northome 65
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
MN Academy for the Deaf 37
Brooklyn Center 57
Final
Time: 6:00 PM
@Fosston
Roseau 52
Fosston 55
Final
Time: 6:00 PM
@Red Lake Falls
Goodridge/Grygla 62
Red Lake Falls 45
Final
Time: 6:00 PM
@Argyle
Fertile-Beltrami 42
Stephen-Argyle 47
Final
Time: 6:30 PM
@Floodwood
Silver Bay 47
Floodwood 72
Final
Time: 6:30 PM
@Breck
Fridley 73
Breck 21
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Belle Plaine 45
Delano 43
Final
Time: 7:00 PM
@Milaca
Pine City 48
Milaca 57
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
New Ulm 49
Kasson-Mantorville 73
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye
Buffalo Lake-Hector-Stewart 53
Sleepy Eye 58
F/OT
Time: 7:00 PM
@Fillmore Central
Randolph 58
Fillmore Central 65
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Southland 46
Kenyon-Wanamingo 77
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Mabel-Canton 37
Lanesboro 52
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Royalton 62
Kimball Area 55
Final
Time: 7:00 PM
@Houston
Bethlehem Academy 50
Houston 62
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Henry 29
Minneapolis South 59
Final
Time: 7:00 PM
@Harding
Hope Academy 35
St. Paul Harding 74
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Paynesville Area 58
Holdingford 72
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Meadow
Lyle/Austin Pacelli 23
Grand Meadow 62
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Valley
Alden-Conger/Glenville-Emmons 41
Kingsland 83
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
United South Central 18
Hayfield 72
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Maple Lake 62
Atwater-Cosmos-Grove City 48
Final
Time: 7:00 PM
@Plainview
Lewiston-Altura 32
Plainview-Elgin-Millville 67
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Triton 26
Winona Cotter 66
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis Southwest 59
Minneapolis Roosevelt 50
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Blooming Prairie 33
Caledonia 63
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Edison 39
Minneapolis North 75
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Howard Lake-Waverly-Winsted 45
Spectrum 49
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Duluth East 64
Osseo 54
Final
Time: 7:00 PM
@Blake
Cristo Rey Jesuit 32
Blake 55
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Spring Lake Park 72
Mahtomedi 55
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Lourdes
Pine Island 38
Rochester Lourdes 72
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Cannon Falls 33
Lake City 66
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Zumbrota-Mazeppa 50
Dover-Eyota 80
Final
Time: 7:00 PM
@Ashby
Rothsay 67
Ashby 34
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
La Crescent-Hokah 44
Chatfield 60
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
St. Charles 21
Goodhue 96
Final
Time: 7:00 PM
@Adrian
Murray County Central 47
Adrian/Ellsworth 56
Final
Time: 7:00 PM
@Cottonwood
Dawson-Boyd 50
Lakeview 56
Final
Time: 7:00 PM
@Mountain Lake
Mankato Loyola 12
Mountain Lake Area/Comfrey 54
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
St. Cloud Cathedral 41
Annandale 63
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Madelia 29
Martin County West 73
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm Cathedral
Janesville-Waldorf-Pemberton 56
New Ulm Cathedral 51
Final
Time: 7:00 PM
@Morgan
Renville County West 31
Cedar Mountain 62
Final
Time: 7:00 PM
@Rushford
Spring Grove 41
Rushford-Peterson 44
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Hill-Murray 47
Hastings 44
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Chisago Lakes Area 49
Princeton 54
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Belgrade-Brooten-Elrosa 59
Eden Valley-Watkins 53
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Glencoe-Silver Lake 47
Mound Westonka 52
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
Deer River 49
International Falls 39
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Aitkin 18
Pequot Lakes 89
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Jordan 45
St. Peter 65
Final
Time: 7:15 PM
@Greenbush
Crookston 51
Badger/Greenbush-Middle River 55
F/OT
Time: 7:15 PM
@Eveleth
Cloquet 76
Eveleth-Gilbert 36
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 36
Parkers Prairie 37
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Mesabi East 54
Two Harbors 51
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Mora 51
Ogilvie 56
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Braham 57
Barnum 58
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Waseca 20
Stewartville 67
Final
Time: 7:15 PM
@Ely
Northeast Range 19
Ely 56
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Bemidji 50
Fergus Falls 81
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Crystal
Maple River 38
Lake Crystal-Wellcome Memorial 66
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Cherry 48
Proctor 76
Final
Time: 7:15 PM
@Cleveland
St. Clair 56
Cleveland 43
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
North Branch 27
Cambridge-Isanti 67
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Greenway 61
Nashwauk-Keewatin 45
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
St. Francis 17
Becker 70
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Hill City/Northland 45
Littlefork-Big Falls 55
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Perham 55
Brainerd 65
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Zimmerman 63
Pierz 71
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Roosevelt 46
Marshall 66
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Monticello 57
Big Lake 41
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Sibley East 38
Tri-City United 44
Final
Time: 7:15 PM
@Laporte
Nevis 51
Laporte 14
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
North Lakes Academy 25
Rush City 54
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Wheaton/Herman-Norcross 52
Canby 50
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Mille Lacs 47
McGregor 51
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Duluth Marshall 49
Esko 54
Final
Time: 7:30 PM
@Olivia
Sauk Centre 39
BOLD 42
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Red Lake County Central 45
Blackduck 47
Final
Time: 7:30 PM
@Alexandria
Moorhead 36
Alexandria 50
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Swanville 45
Pillager 65
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Sebeka 41
Menahga 72
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Brandon/Evansville 34
Clinton-Graceville-Beardsley 35
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Clearbrook-Gonvick 62
Walker-Hackensack-Akeley 52
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Dilworth-Glyndon-Felton 73
NCE/U-H 48
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
St. Paul Academy 15
Legacy Christian 56
Final
Time: 7:30 PM
@Norwood
Southwest Christian 46
Norwood-Young America 58
Final
Time: 7:30 PM
@Heritage Christian
New Life Academy 52
Heritage Christian 39
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Underwood 58
MACCRAY 37
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Owatonna 56
Mankato West 64
Final
Time: 7:30 PM
@Warren
Ada-Borup-West 40
Warren-Alvarado-Oslo 58
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Sleepy Eye Saint Mary's 74
Yellow Medicine East 76
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Barnesville 41
Wadena-Deer Creek 43
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Rochester Mayo 55
Austin 71
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Park Christian 57
Sacred Heart 25
Final
Time: 7:30 PM
@Win-E-Mac
Thief River Falls 54
Win-E-Mac 19
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Frazee 30
Breckenridge 60
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
Medford 40
Blue Earth Area 25
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Bertha-Hewitt 33
Henning 71
Final
Time: 7:30 PM
@Warroad
Kittson County Central 78
Warroad 48
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Hillcrest Lutheran Academy 57
Lake Park-Audubon 41
Final