Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Wrestling Scores for Saturday, January 15, 2022

Time: 7:00 PM
@Plainview
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 182
Maple River/United South Central 173
Lake City 161
Plainview-Elgin-Millville 149
St. Thomas Academy 142
FCLMC 130
LaCrosse Logan WI 123 ½
Eau Claire North WI 58
Winona/Winona Cotter 53
Wabasha-Kellogg 44
La Crescent-Hokah 38
Cochrane-Fountain City WI 12
Final
Time: 7:00 PM
@Moorhead
Grand Rapids 206
Moorhead 157
Border West 129 ½
Park Rapids Area 117
Wahpeton ND 101
Mandan ND 74 ½
Fargo Davies ND 74
Fargo South ND 38
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
St. Croix Falls WI 191 ½
Prior Lake 182
Andover 150
Elk River 125 ½
Hibbing 117 ½
Hutchinson 111
Osseo 91
Rosemount 62
Eagan 56
Final
Time: 7:00 PM
@Creston IA
Creston IA 238
Atlantic IA 227
Northfield 210
North Polk IA 132
Riverside IA 117
Earlham IA 67
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Northwestern WI 161 ½
Virginia Area 118 ½
Hayward WI 112
Ashland WI 84
Lakeland WI 81
Superior WI 68
Bayfield WI 0
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
St. Francis 58
Coon Rapids 24
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Coon Rapids 46
Champlin Park 30
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
White Bear Lake 39
Coon Rapids 30
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Shakopee 60
White Bear Lake 18
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Shakopee 39
St. Francis 34
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Minneapolis North 18
Champlin Park 52
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
St. Francis 75
Minneapolis North 0
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Rush City/Braham 48
Minneapolis North 24
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Coon Rapids 42
Rush City/Braham 39
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Rush City/Braham 30
Champlin Park 33
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
White Bear Lake 36
Rush City/Braham 33
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
St. Michael-Albertville 62
Lakeville North 9
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Lakeville North 24
Stillwater Area 47
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
St. Michael-Albertville 73
Faribault 3
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Faribault 46
Lakeville North 26
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Faribault 15
Stillwater Area 58
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
St. Michael-Albertville 44
Stillwater Area 29
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Willmar 50
St. Cloud Tech 18
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
New Prague 41
Willmar 23
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
New Prague 72
Sauk Rapids-Rice 10
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Foley 28
St. Cloud Tech 37
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Willmar 47
Foley 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Foley 60
Sauk Rapids-Rice 14
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
New Prague 40
Cambridge-Isanti 28
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Cambridge-Isanti 69
Sauk Rapids-Rice 9
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Tech
Cambridge-Isanti 38
St. Cloud Tech 37
Final
Time: 7:00 PM
@Osage IA
Kasson-Mantorville 48
Ankeny Centennial IA 15
Final
Time: 7:00 PM
Kasson-Mantorville 50
Osage IA 18
Final
Time: 7:00 PM
@Osage IA
Kasson-Mantorville 52
Davenport Assumption IA 19
Final
Time: 7:00 PM
@Osage IA
Kasson-Mantorville 64
Hampton-Dumont-Cal IA 12
Final
Time: 7:00 PM
@Osage IA
Kasson-Mantorville 70
Clear Lake IA 3
Final
Time: 7:00 PM
@New Hampton IA
Albert Lea Area 53
South Winneshiek IA 27
Final
Time: 7:00 PM
@New Hampton IA
Albert Lea Area 35
New Hampton IA 48
Final
Time: 7:00 PM
@New Hampton IA
Clarion-Goldfield-Dows IA 39
Albert Lea Area 32
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Rogers 52
Orono 22
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Blaine 81
Orono 0
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Maple Grove 39
Rogers 36
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Eastview 60
Maple Grove 24
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Blaine 36
Eastview 34
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Eastview 72
Orono 6
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Maple Grove 41
Tartan 21
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Rogers 51
Tartan 25
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Tartan 6
Mounds View 67
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Rogers 29
Mounds View 36
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Maple Grove 22
Mounds View 49
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Blaine 30
Mounds View 35
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Detroit Lakes 42
Blackduck/Cass Lake-Bena 4
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Thief River Falls 45
Brainerd/Pillager 34
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Grand Forks Central ND 3
Bemidji 66
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
United North Central 60
Grand Forks Central ND 12
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Brainerd/Pillager 63
Blackduck/Cass Lake-Bena 15
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
LP-GE/Browerville 27
Bemidji 41
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Thief River Falls 63
Blackduck/Cass Lake-Bena 7
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
LP-GE/Browerville 30
United North Central 29
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Detroit Lakes 52
Grand Forks Central ND 21
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
LP-GE/Browerville 45
Detroit Lakes 23
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Brainerd/Pillager 52
Grand Forks Central ND 18
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Thief River Falls 17
Bemidji 53
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Grand Forks Central ND 54
Blackduck/Cass Lake-Bena 29
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
LP-GE/Browerville 46
Brainerd/Pillager 17
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
United North Central 15
Bemidji 47
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Thief River Falls 36
United North Central 31
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
LP-GE/Browerville 60
Blackduck/Cass Lake-Bena 18
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Detroit Lakes 21
Bemidji 46
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
United North Central 52
Detroit Lakes 13
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Thief River Falls 57
Grand Forks Central ND 18
Final
Time: 7:00 PM
@Bemidji
Brainerd/Pillager 18
Bemidji 57
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Anoka 37
Farmington 23
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Two Rivers 36
Farmington 39
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Anoka 76
Two Rivers 6
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Chatfield 61
Glenwood City WI 15
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Chatfield 51
Goodhue 24
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Goodhue 53
Glenwood City WI 15
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Goodhue 39
Caledonia 29
Final
Time: 7:00 PM
@Caledonia
Glenwood City WI 19
Caledonia 43
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Centennial 9
Zumbrota-Mazeppa 69
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Owatonna 17
Zumbrota-Mazeppa 58
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Owatonna 58
Centennial 22
Final
Time: 7:00 PM
@Hayfield
Dover-Eyota 70
Pine Island 3
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
Pine Island 6
Westfield 54
Final
Time: 7:00 PM
@Blooming Prairie
Dover-Eyota 29
Westfield 38
Final
Time: 7:00 PM
@Tri-Valley SD
Winner SD 239 ½
Canton SD 227
Kimball/White Lake SD 199
Miller SD 139
Parker SD 129
Bon Homme SD 117
Sioux Falls Jefferson SD 114
Flandreau SD 105
Elk Point-Jefferson SD 100
Tri-Valley SD 81 ½
Hamlin SD 62
Lennox SD 52
Fulda/Murray County Central 45
Aberdeen JV SD 40
Garretson SD 29
Chester SD 7
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Grand Rapids 206.00
Moorhead 157.00
Border West 129 ½0
Park Rapids Area 117.00
Wahpeton 101.00
Mandan 74 ½0
Fargo Davies 74.00
Fargo South 38.00
Final
@Bemidji
Grand Forks Central 3.00
Bemidji 66.00
Final
@Bemidji
Detroit Lakes 52.00
Grand Forks Central 21.00
Final