Minnesota-Scores.Net LOADING

Mahnomen/Waubun

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 14-15
Section 2-3
Conference 0-0
Away 7-3
Neutral 4-10
Home 3-2
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636104 Central Cass ND L 54-30 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636119 Pembina County North ND L 54-27 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636118 LaMoure ND L 54-30 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636117 at Hillsboro ND W 42-36 F
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1636116 Grafton ND W 72-12 F Hillsboro ND
Sat - Dec 04 gameid: 1653513 B-District 2 Grafton/St. Thomas/Minto W 72.00-12.00 F TBD
Sat - Dec 04 gameid: 1653502 B-District 2 Central Cass L 54.00-30.00 F TBD
Sat - Dec 04 gameid: 1653518 B-District 2 Pembina County North L 54.00-27.00 F TBD
Sat - Dec 04 gameid: 1653517 A-District 1 LaMoure L 54.00-30.00 F TBD
Sat - Dec 04 gameid: 1653515 B-District 2 at Hillsboro W 42.00-36.00 F Hillsboro
Tue - Dec 07 7:00 PM gameid: 1626688 8A at Badger/Greenbush-Middle River W 42-36 F Middle River
Tue - Dec 07 7:00 PM gameid: 1626686 B-District 2 Pembina County North L 42-40 F Middle River
Tue - Dec 07 gameid: 1653526 B-District 2 vs Pembina County North L 42.00-40.00 F Mahnomen
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1626932 United North Central 213
Crookston 162
Park Rapids Area 142
Mahnomen/Waubun 110
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 106
New York Mills 105
Hillsboro 78
Roseau
F Crookston
Sat - Dec 11 7:30 PM gameid: 1653470 United North Central 213.00
Crookston 162.00
Park Rapids Area 142.00
Mahnomen/Waubun 110.00
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 106.00
New York Mills 105.00
Hillsboro 78.00
Roseau 0.00
F Crookston
Thu - Dec 16 7:00 PM gameid: 1627163 7A Walker-Hackensack-Akeley/Nevis W 39-37 F Blackduck
Thu - Dec 16 7:00 PM gameid: 1627164 7A at Blackduck/Cass Lake-Bena L 42-39 F Blackduck
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1641410 Pembina County North ND 230 ½
Central Cass ND 189 ½
Hillsboro ND 160
Grafton ND 120 ½
Fertile-Beltrami 112 ½
Mahnomen/Waubun 104
Mayville-Portland ND 60
Roseau 36
Lisbon JV 35
Nothwood ND 13
F Grafton ND
Sat - Dec 18 gameid: 1653572 Pembina County North 230 ½0
Central Cass 189 ½0
Hillsboro 160.00
Grafton/St. Thomas/Minto 120 ½0
Fertile-Beltrami 112 ½0
Mahnomen/Waubun 104.00
May-Port-C-G 60.00
Roseau 36.00
Lisbon JV ND 35.00
Northwood ND 13.00
F
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Thu - Dec 30 7:30 PM gameid: 1653579 Jackson County Central 156 ½0
Stillwater Area 145 ½0
Bismarck 111 ½0
Waconia 110 ½0
Big Lake 107.00
Royalton/Upsala 96 ½0
New Prague 95 ½0
Rapid City Stevens SD 79 ½0
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½0
Wayzata 76 ½0
Forest Lake 75.00
Albert Lea Area 73 ½0
Prior Lake 71 ½0
St. Thomas Academy 68 ½0
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½0
Dassel-Cokato/Litchfield 68.00
Aitkin 64.00
Thief River Falls 62 ½0
St. Francis 62.00
Kimball Area 60.00
Jamestown 56.00
Mounds View 51 ½0
Perham 49.00
Minot 48 ½0
New Salem-Almont 48.00
Valley City 48.00
Woodbury 48.00
United North Central 47 ½0
Bismarck Legacy 47.00
Byron 46 ½0
Foley 46 ½0
Tri-City United 46.00
Lakeville North 44 ½0
Faribault 43 ½0
Crookston 41.00
Grand Island NE 39.00
Medford 36 ½0
Howard Lake-Waverly-Winsted 36.00
West Fargo 36.00
Bismarck Century 35.00
Dilworth-Glyndon-Felton 31.00
West Fargo Sheyenne 30.00
Sartell-St. Stephen 29.00
Carrington 28 ½0
Delano 21.00
Bishop Ryan 19.00
Bismarck St. Mary's 17.00
Kindred 17.00
Mankato West 17.00
Dickinson 15.00
Coon Rapids 14.00
Fargo Davies 12 ½0
Fargo North 11.00
Mahnomen/Waubun 10.00
Minnetonka 7.00
Rugby 7.00
Eagan 6.00
Pine Island 5.00
Watford City 5.00
Fargo South 3.00
Ellendale/Edgeley/Kulm/Montpelier 2.00
F TBD
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1642791 6A vs Wadena-Deer Creek W 48-30 F Mahnomen
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1629286 8A vs Crookston L 48-30 F Mahnomen
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1629287 6A vs Pelican Rapids W 46-36 F Mahnomen
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1629723 Pequot Lakes/Pine River-Backus 249 ½
United Clay-Becker 114
Osakis 103
Pelican Rapids 94
Fergus Falls 93 ½
Fertile-Beltrami 75 ½
Mahnomen/Waubun 73
Dilworth-Glyndon-Felton 68
Wadena-Deer Creek 36
F Lake Park
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1630160 at Fargo South ND W 63-12 F
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1630159 Grand Forks Red River ND W 52-23 F Fargo South
Thu - Jan 20 gameid: 1653672 East Region - A vs Grand Forks Red River W 50.00-23.00 F Mahnomen
Thu - Jan 20 gameid: 1653674 East Region - A at Fargo South W 63.00-12.00 F Fargo South
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1631837 8AA Alexandria L 45-22 F Barnesville
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1643536 8A at Barnesville W 43-42 F Barnesville
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1631957 Pembina County North ND 150
Grand Forks Central ND 136
Badger/Greenbush-Middle River 110
Grafton ND 100
Wahpeton ND 83 ½
Devils Lake ND 81
Mahnomen/Waubun 64
Fertile-Beltrami 61
Fargo North ND 57 ½
Larimore ND 35
Grand Forks Red River ND 21
Fargo South ND 18
Northwood ND 10
Central Cass JV ND 9
Mayville-Portland ND 6
F Larimore ND
Sat - Jan 29 7:30 PM gameid: 1653727 Pembina County North 150.00
Grand Forks Central 136.00
Badger/Greenbush-Middle River 110.00
Grafton/St. Thomas/Minto 100.00
Wahpeton 83 ½0
Devils Lake 81.00
Mahnomen/Waubun 64.00
Fertile-Beltrami 61.00
Fargo North 57 ½0
Larimore 35.00
Grand Forks Red River 21.00
Fargo South 18.00
Northwood ND 10.00
Central Cass JV 9.00
May-Port-C-G 6.00
F Larimore
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632100 6A New York Mills L 42-21 F Henning
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632101 6A at Ottertail Central W 47-21 F Battle Lake
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632291 8A Fosston/Bagley L 57-19 F Park Rapids
Tue - Feb 08 7:00 PM gameid: 1632293 8AA at Park Rapids Area L 45-33 F Park Rapids

Playoffs - Section 8A Wrestling

Date Time Section Opponent Result Location
Tue - Feb 15 7:00 PM 8A at Crookston L 54-30 F Crookston