Bemidji

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 22-2
Section 6-0
Conference 0-0
Away 4-0
Neutral 10-2
Home 8-0
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Thu - Dec 01 7:00 PM gameid: 1667354 8AAA St. Cloud Tech W 42-21 F Buffalo
Thu - Dec 01 7:00 PM gameid: 1667353 8AAA Moorhead W 39-24 F Buffalo
Thu - Dec 01 7:00 PM gameid: 1667355 8AAA at Buffalo W 59-14 F Buffalo
Tue - Dec 06 7:00 PM gameid: 1667537 8AA Perham W 41-26 F Thief River Falls
Tue - Dec 06 7:00 PM gameid: 1667538 8AA at Thief River Falls W 43-21 F Thief River Falls
Sat - Dec 10 7:00 PM gameid: 1683747 Bemidji 212 ½
Becker 210 ½
Royalton/Upsala 154 ½
Brainerd/Pillager 148
Pierz 121 ½
Little Falls 114 ½
Detroit Lakes 107
Frazee 91 ½
Mound Westonka 71
Moorhead 65 ½
Sartell-St. Stephen 54
Staples-Motley 54
Foley 52
White Bear Lake 46
Wadena-Deer Creek 43
Cloquet/Esko 26
Grand Rapids 26
Blackduck/Cass Lake-Bena 23
Cretin-Derham Hall 3
F Brainerd
Fri - Dec 30 7:00 PM gameid: 1684768 New Prague 193 ½
Stillwater Area 146
Jackson County Central 135 ½
Waconia 115
Bemidji 113 ½
Mounds View 113
Albert Lea Area 106
Forest Lake 89 ½
Bismarck 83
Bismarck Legacy 82
Mora 81 ½
West Fargo 78
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 75
Crookston 73 ½
Tri-City United 68
Valley City 62 ½
Big Lake 62
Northfield 60
St. Francis 57
Woodbury 56
Bismarck Century 54 ½
Medford 49 ½
Rapid City Stevens SD 48
Staples-Motley 47
West Fargo Sheyenne 47
Bishop Ryan 44
Minot 43
Howard Lake-Waverly-Winsted 42 ½
Dilworth-Glyndon-Felton 40
Perham 39
Byron 37 ½
Fargo Davies 35
Jamestown 34
Aitkin 33
Ellendale/Edgeley/Kulm/Montpelier 31 ½
Lisbon 30
Canby 27
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 27
United North Central 25
Dassel-Cokato/Litchfield 22
Moorhead 22
Pelican Rapids 22
Rock Ridge 22
Minnetonka 21 ½
Delano 19
Grand Rapids 19
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 13 ½
Pine Island 13
Bismarck St. Mary's 12
Fargo North 10
Carrington 7
Ottertail Central 7
Watford City 6
Oakes 5
Mahnomen/Waubun 4
Mandan 4
Velva/Max 4
Turtle Mountain 3
F Fargodome
Tue - Jan 03 7:00 PM gameid: 1685005 7AA vs Mora W 42-13 Bemidji
Thu - Jan 05 7:00 PM gameid: 1668432 8AA at Alexandria W 54-18 F Alexandria
Thu - Jan 05 7:00 PM gameid: 1668431 8AAA Brainerd/Pillager W 43-24 F Alexandria
Fri - Jan 06 7:00 PM gameid: 1685116 1A Dover-Eyota L 30-29 F La Crosse Center
Fri - Jan 06 7:00 PM gameid: 1685118 Liberty AZ W 39-26 F La Crosse Center
Fri - Jan 06 7:00 PM gameid: 1685115 Bettendorf IA L 43-24 F La Crosse Center
Sat - Jan 07 7:00 PM gameid: 1685240 Marion Central Catholic IL W 53-19 F La Crosse Center
Sat - Jan 07 7:00 PM gameid: 1685241 North Scott IA W 50-27 F La Crosse Center
Sat - Jan 07 7:00 PM gameid: 1685239 Mahomet-Seymour IL W 45-30 F La Crosse Center
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685510 8AA vs Thief River Falls W 45-22 F Bemidji
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685506 8A vs United North Central W 53-21 F Bemidji
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685522 7A vs Holdingford W 32-18 F Bemidji
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685530 8AAA vs Brainerd/Pillager W 55-21 F Bemidji
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685518 8A vs Frazee W 49-30 F Bemidji
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685514 3A vs Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove W 48-22 F Bemidji
Sat - Jan 14 7:00 PM gameid: 1685526 7A vs LP-GE/Browerville W 41-28 F Bemidji
Sat - Jan 21 7:00 PM gameid: 1685772 Bemidji 241 ½
Thief River Falls 191
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 157 ½
Detroit Lakes 123
Crookston 106 ½
United North Central 99 ½
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 42 ½
Blackduck/Cass Lake-Bena 30
Grand Forks Red River 30
Badger/Greenbush-Middle River 28
Fertile-Beltrami 21
Roseau 16
Nashwauk-Keewatin/Greenway 15
F Thief River Falls
Thu - Jan 26 7:00 PM gameid: 1669407 6AA at Sauk Rapids-Rice W 66-8 F Sauk Rapids
Thu - Jan 26 7:00 PM gameid: 1669405 8AA Fergus Falls W 66-15 F Sauk Rapids
Thu - Jan 26 7:00 PM gameid: 1669406 8AAA Little Falls W 40-27 F Sauk Rapids
Tue - Jan 31 7:00 PM gameid: 1669629 8AA Detroit Lakes   Glyndon
Tue - Jan 31 7:00 PM gameid: 1669630 8AA at Dilworth-Glyndon-Felton   Glyndon
Thu - Feb 02 7:00 PM gameid: 1669678 8AAA at St. Cloud Tech   St. Cloud Tech
Thu - Feb 02 7:00 PM gameid: 1669677 8AAA Willmar   St. Cloud Tech
Fri - Feb 03 7:00 PM gameid: 1669875 8AAA vs Sartell-St. Stephen   Bemidji
Fri - Feb 03 7:00 PM gameid: 1669874 6AA vs Rocori   Bemidji
Sat - Feb 04 7:00 PM gameid: 1669885 Badger/Greenbush-Middle River
Bemidji
Blackduck/Cass Lake-Bena
Crookston
Deer River
Fertile-Beltrami
Roseau
Thief River Falls
  Fertile
Tue - Feb 07 7:00 PM gameid: 1669903 6A vs Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie   Bemidji
Fri - Feb 10 7:00 PM gameid: 1671308 6AAA Shakopee   Hastings
Fri - Feb 10 7:00 PM gameid: 1671307 1A Dover-Eyota   Hastings
Fri - Feb 10 7:00 PM gameid: 1671309 3AAA at Hastings   Hastings