Minnesota-Scores.Net LOADING

St. Thomas Academy

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 5-7
Section 1-2
Conference 3-2
Away 1-2
Neutral 1-4
Home 3-1
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1635992 Stillwater Area 219 ½
Owatonna 186 ½
Northfield 151 ½
St. Thomas Academy 141 ½
Tri-City United 137 ½
Faribault 135
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 81
Sauk Rapids-Rice 49
Kasson-Mantorville JV 26
F Faribault
Thu - Dec 09 7:00 PM C gameid: 1626846 3AAA vs Two Rivers W 64-18 F St. Thomas Academy
Thu - Dec 09 7:00 PM C gameid: 1626845 4AA vs Simley L 64-6 F St. Thomas Academy
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1641202 7AAA Cambridge-Isanti L 43-26 F Cottage Grove
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1641201 7AAA Anoka L 49-22 F Cottage Grove
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1641198 3AAA at Park of Cottage Grove L 31-30 F Cottage Grove
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1641203 River Falls WI L 52-25 F Cottage Grove
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627748 St. Michael-Albertville 199 ½
Kasson-Mantorville 177 ½
Simley 172 ½
Stillwater Area 154
Kaukauna WI 134
Willmar 120
Waconia 113 ½
Wayzata 113 ½
Hastings 113
Anoka 110
Shakopee 106 ½
Luxemburg-Casco WI 101
Albert Lea Area 97
Brandon Valley SD 91
West Bend WI 88 ½
Owatonna 87 ½
St. Francis 87 ½
Farmington 84 ½
Prior Lake 74
St. Thomas Academy 74
Byron 66 ½
New Prague 63 ½
Apple Valley 62 ½
Lake City 62
Forest Lake 61
Oconto Falls WI 59
River Falls WI 58
Park of Cottage Grove 57
Rochester Mayo 56
Scott West 55
Lakeville North 50 ½
Cambridge-Isanti 47 ½
Holmen WI 35
Totino-Grace 33 ½
Minnetonka 26 ½
Plainview-Elgin-Millville 26
F Rochester Civic Center
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Thu - Jan 06 7:00 PM C gameid: 1629236 4AA at South St. Paul W 39-38 F South St. Paul
Thu - Jan 06 7:00 PM C gameid: 1629234 3AAA Hastings L 51-23 F South St. Paul
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1642785 1A at Kenyon-Wanamingo L 51-24 F Kenyon
Fri - Jan 07 7:00 PM gameid: 1642784 1A Wabasha-Kellogg W 49-12 F Kenyon
Thu - Jan 13 7:00 PM C gameid: 1629692 4AAA vs North St. Paul W 60-12 F St. Thomas Academy
Thu - Jan 13 7:00 PM gameid: 1643057 vs Baldwin-Woodville WI W 24-0 F St. Thomas Academy
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643070 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 182
Maple River/United South Central 173
Lake City 161
Plainview-Elgin-Millville 149
St. Thomas Academy 142
FCLMC 130
LaCrosse Logan WI 123 ½
Eau Claire North WI 58
Winona/Winona Cotter 53
Wabasha-Kellogg 44
La Crescent-Hokah 38
Cochrane-Fountain City WI 12
F Plainview
Thu - Jan 20 7:00 PM C gameid: 1630587 4AA Mahtomedi   Tartan
Thu - Jan 20 7:00 PM C gameid: 1630589 4AAA at Tartan   Tartan
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1630685 Anoka
Apple Valley
Baldwin-Woodville WI
Blaine
Buffalo
Chaska/Chanhassen
Eagan
East Ridge
Ellsworth WI
Mahtomedi
Menomonie WI
Minneapolis Southwest
Orono
Osseo
Rochester John Marshall
St. Francis
St. Thomas Academy
Waconia
  East Ridge
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1630686 Coon Rapids
Eastview
Faribault
Farmington
Roseville
Sauk Rapids-Rice
Scott West
St. Thomas Academy
Two Rivers
Wayzata
Winona/Winona Cotter
Woodbury
  Eastview
Thu - Jan 27 7:00 PM gameid: 1631733 3AAA vs East Ridge   St. Thomas Academy
Sat - Jan 29 7:00 PM gameid: 1631958 Austin
Chaska/Chanhassen
Fairmont/Martin County West
LeSueur-Henderson
Madelia/Truman/Martin Luther
Mankato East
Mankato West
Pine Island
Sibley East
St. Thomas Academy
Waconia
Watertown Mayer/ Mayer Luth.
  Mankato East
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632133 6AAA at Edina   Edina
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632132 5AAA Wayzata   Edina