Minnesota-Scores.Net LOADING

United North Central

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 12-7
Section 3-0
Conference 0-0
Away 4-2
Neutral 6-4
Home 2-1
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1626660 Pequot Lakes/Pine River-Backus 199 ½
LP-GE/Browerville 190
Thief River Falls 145
Brainerd/Pillager 138
United North Central 124 ½
Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 124
Badger/Greenbush-Middle River 74
Staples-Motley 73 ½
Wadena-Deer Creek 28
F Wadena
Tue - Dec 07 7:00 PM gameid: 1626674 6A vs Ottertail Central W 66-10 F Menahga
Tue - Dec 07 7:00 PM gameid: 1626673 6A vs Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie W 49-27 F Menahga
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626826 8AA Park Rapids Area W 51-27 F Blackduck
Thu - Dec 09 7:00 PM gameid: 1626828 7A at Blackduck/Cass Lake-Bena W 45-12 F Blackduck
Sat - Dec 11 7:00 PM gameid: 1626932 United North Central 213
Crookston 162
Park Rapids Area 142
Mahnomen/Waubun 110
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 106
New York Mills 105
Hillsboro 78
Roseau
F Crookston
Tue - Dec 14 7:00 PM gameid: 1627001 7A at Walker-Hackensack-Akeley/Nevis W 69-7 F Walker
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1628850 8AAA Bemidji L 66-11 F Deer River
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1628852 8A Fosston/Bagley W 59-21 F Deer River
Tue - Dec 21 7:00 PM gameid: 1628854 7A at Deer River W 57-15 F Deer River
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Tue - Jan 04 7:00 PM gameid: 1629139 8AA at Pequot Lakes/Pine River-Backus L 51-18 F Pequot Lakes
Tue - Jan 04 7:00 PM gameid: 1629137 8AA Thief River Falls L 39-24 F Pequot Lakes
Thu - Jan 06 7:00 PM gameid: 1629227 8A at Crookston W 66-16 F Crookston
Thu - Jan 06 7:00 PM gameid: 1629225 8A Frazee W 51-12 F Crookston
Tue - Jan 11 7:00 PM gameid: 1629575 7A LP-GE/Browerville L 41-27 F Wadena
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643104 3A Tracy-Milroy-BalatonWestbrook-Walnut Grove W 39-33 F Bemidji
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643112 Grand Forks Central ND W 60-12 F Bemidji
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643098 8AAA at Bemidji L 47-15 F Bemidji
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643108 7A LP-GE/Browerville L 30-29 F Bemidji
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643093 8AA Detroit Lakes W 52-13 F Bemidji
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643097 8AA vs Thief River Falls L 36-31 F Bemidji
Tue - Jan 18 7:00 PM gameid: 1629866 6A West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville   New York Mills
Tue - Jan 18 7:00 PM gameid: 1629867 6A at New York Mills   New York Mills
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1631894 6A vs Osakis   Menahga
Sat - Feb 05 7:00 PM gameid: 1632260 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie
LP-GE/Browerville
New York Mills
Osakis
Ottertail Central
United North Central
Wadena-Deer Creek
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville
  Menahga