Minnesota-Scores.Net LOADING

Coon Rapids

High School Wrestling
Season:
Records QRF
Overall 9-8
Section 1-4
Conference 3-3
Away 2-3
Neutral 4-3
Home 3-2
Average 0.0
Class Rank (TBD)
State Rank (TBD)
Opp Average (TBD)
Class SOS (TBD)
State SOS (TBD)

Regular Season

Date Time Section Opponent Result Location
Fri - Dec 03 7:00 PM C gameid: 1626393 5AAA vs Maple Grove W 52-24 F Coon Rapids
Fri - Dec 03 7:00 PM gameid: 1626394 6AA vs Zimmerman W 60-23 F Coon Rapids
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1635985 6AA vs Annandale-Maple Lake L 54-29 F Coon Rapids
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1635987 4AA vs North Branch W 57-19 F Coon Rapids
Sat - Dec 04 7:00 PM gameid: 1635988 6AA vs Princeton L 52-15 F Coon Rapids
Thu - Dec 09 7:00 PM C gameid: 1626756 4AAA Centennial W 45-36 F Blaine
Thu - Dec 09 7:00 PM C gameid: 1626758 7AAA at Blaine L 43-36 F Blaine
Fri - Dec 10 7:00 PM C gameid: 1626872 7AAA at Andover L 54-19 F Andover
Fri - Dec 10 7:00 PM gameid: 1626870 7AAA Cambridge-Isanti L 50-22 F Andover
Sat - Dec 18 7:00 PM gameid: 1627745 Faribault 229 ½
Mounds View 219 ½
Coon Rapids 125
Benson 108
Zimmerman 107
Park Center 98
Edina 85
South St. Paul 71
Austin 56 ½
Two Rivers 54
Norwood-Young America 33
Monticello 25
Minneapolis Henry 11
Spectrum 5
Brooklyn Center/Concordia Acad
New Century Academy
Rockford
F Monticello
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Thu - Dec 30 7:00 PM gameid: 1628959 Jackson County Central 156 ½
Stillwater Area 145 ½
Bismarck ND 111 ½
Waconia 110 ½
Big Lake 107
Royalton/Upsala 96 ½
New Prague 95 ½
Rapid City Stevens SD 79 ½
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 76 ½
Wayzata 76 ½
Forest Lake 75
Albert Lea Area 73 ½
Prior Lake 71 ½
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 68 ½
Dassel-Cokato/Litchfield 68
St. Thomas Academy 65 ½
Aitkin 64
Thief River Falls 62 ½
St. Francis 62
Kimball Area 60
Jamestown ND 56
Mounds View 51 ½
Perham 49
Minot ND 48 ½
New Salem-Altmont ND 48
Valley City ND 48
Woodbury 48
United North Central 47 ½
Bismarck Legacy ND 47
Byron 46 ½
Foley 46 ½
Tri-City United 46
Lakeville North 44 ½
Faribault 43 ½
Crookston 41
Grand Island NE 39
Medford 36 ½
Howard Lake-Waverly-Winsted 36
West Fargo ND 36
Bismarck Century ND 35
Dilworth-Glyndon-Felton 31
West Fargo Sheyenne ND 30
Sartell-St. Stephen 29
Carrington ND 28 ½
Delano 21
Bishop Ryan ND 19
Bismarck St. Mary's ND 17
Kindred ND 17
Mankato West 17
Dickinson ND 15
Coon Rapids 14
Fargo Davies ND 12 ½
Fargo North ND 11
Mahnomen/Waubun 10
Minnetonka 7
Rugby ND 7
Eagan 6
Pine Island 5
Watford City ND 5
Fargo South ND 3
Ellendale-Edgeley ND 2
Coon Rapids
Dickinson ND
Eagan
Ellendale-Edgeley ND
Fargo Davies ND
Fargo North ND
Fargo South ND
Kindred ND
Mahnomen/Waubun
Mankato West
Minnetonka
Pine Island
Rugby ND
Watford City ND
F Fargodome
Fri - Jan 14 7:00 PM C gameid: 1629746 7AAA at Anoka L 78-0 F Anoka
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643164 6AA St. Francis L 58-24 F Champlin Park
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643156 7AA Rush City/Braham W 42-39 F Champlin Park
Sat - Jan 15 7:00 PM gameid: 1643162 4AAA White Bear Lake L 39-30 F Champlin Park
Sat - Jan 15 7:00 PM C gameid: 1643163 7AAA at Champlin Park W 46-30 F Champlin Park
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1629927 3AAA Eagan W 58-20 F Woodbury
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1629929 3AAA at Woodbury W 57-9 F Woodbury
Thu - Jan 20 7:00 PM gameid: 1629928 3AAA East Ridge W 63-15 F Woodbury
Sat - Jan 22 7:00 PM gameid: 1630686 Wayzata 190
Scott West 158
Farmington 147
Faribault 141 ½
Eastview 104 ½
Woodbury 90 ½
Rosemount 83 ½
Coon Rapids 63
St. Thomas Academy 62
Two Rivers 49 ½
Sauk Rapids-Rice 39
Winona/Winona Cotter 24
Roseville 12
F Eastview
Fri - Jan 28 7:00 PM gameid: 1631874 3AAA vs East Ridge   Coon Rapids
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632062 5AA Robbinsdale Cooper   Chaska
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632064 6AAA at Chaska/Chanhassen   Chaska
Thu - Feb 03 7:00 PM gameid: 1632063 4AAA North St. Paul   Chaska
Sat - Feb 05 7:00 PM gameid: 1632247 Benson
Blaine
Coon Rapids
Eagan
Elk River
Foley
Rosemount
  Blaine
Thu - Feb 10 7:00 PM gameid: 1632381 2AA Watertown Mayer/ Mayer Luth.   Hutchinson
Thu - Feb 10 7:00 PM gameid: 1632382 3AA at Hutchinson   Hutchinson
Thu - Feb 10 7:00 PM gameid: 1632380 3AA New London-Spicer   Hutchinson