Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Tuesday, January 4, 2022

Time: 4:45 PM
@Red Lake Falls
Sacred Heart 35
Red Lake Falls 48
Final
Time: 5:30 PM
@Blaine
St. Michael-Albertville 88
Blaine 57
Final
Time: 5:45 PM
@Hermantown
Duluth East 66
Hermantown 52
Final
Time: 5:45 PM
@St. Clair
Madelia 19
St. Clair 87
Final
Time: 6:00 PM
@Westbrook
Southwest MN Christian 68
Westbrook-Walnut Grove 44
Final
Time: 6:00 PM
@New Life Academy
Maranatha Christian 76
New Life Academy 60
Final
Time: 6:00 PM
@Marshall
Luverne 33
Marshall 41
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
St. Anthony Village 46
Fridley 60
Final
Time: 6:00 PM
@Adrian
Edgerton 53
Adrian/Ellsworth 24
Final
Time: 6:00 PM
@Worthington
Western Christian 76
Worthington 63
Final
Time: 6:00 PM
@Lester Prairie
Heritage Christian 37
Lester Prairie 61
Final
Time: 6:00 PM
@Prinsburg
Minneota 63
Central MN Christian 56
Final
Time: 6:00 PM
@Park Rapids
Frazee 41
Park Rapids Area 48
Final
Time: 6:00 PM
@Detroit Lakes
St. Cloud 58
Detroit Lakes 44
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
Heron Lake-Okabena/Fulda 25
Hills-Beaver Creek 49
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Mountain Lake Area/Comfrey 41
Red Rock Central 51
Final
Time: 6:00 PM
@Humboldt
Minneapolis Roosevelt 57
St. Paul Humboldt 24
Final
Time: 6:00 PM
@Kerkhoven
Tracy-Milroy-Balaton 53
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 13
Final
Time: 6:30 PM
@Clara City
Canby 44
MACCRAY 50
Final
Time: 6:30 PM
@St. Agnes
Concordia Academy 66
St. Agnes 40
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Dassel-Cokato 33
Annandale 35
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Apple Valley 14
Farmington 73
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Eden Valley-Watkins 52
Paynesville Area 35
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Royalton 64
Atwater-Cosmos-Grove City 33
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Rockford 53
Litchfield 55
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Benilde-St. Margaret's 73
Chanhassen 66
F/2OT
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Spring Lake Park 70
Champlin Park 64
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Henning 57
Wadena-Deer Creek 63
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Belgrade-Brooten-Elrosa 59
Maple Lake 43
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Alden-Conger/Glenville-Emmons 40
Nicollet 65
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
PACT Charter 27
Hope Academy 52
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Roseville 78
Irondale 30
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis South 45
Minneapolis North 57
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
St. Louis Park 62
Bloomington Kennedy 63
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Osseo 49
Buffalo 71
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Robbinsdale Cooper 27
Chaska 68
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Eagan 63
Burnsville 34
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Glencoe-Silver Lake 73
Howard Lake-Waverly-Winsted 42
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Eastview 36
Lakeville North 57
Final
Time: 7:00 PM
@Mahtomedi
Chisago Lakes Area 53
Mahtomedi 61
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Edison
Minneapolis Southwest 79
Minneapolis Edison 26
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Rocori 51
Monticello 61
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
Park of Cottage Grove 54
Mounds View 30
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Orono 77
New Prague 54
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Lakeville South 40
Rosemount 58
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Southwest Christian 41
St. Croix Lutheran 63
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
St. John's Prep 27
West Lutheran 63
Final
Time: 7:00 PM
@White Bear Lake
East Ridge 47
White Bear Lake 35
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Cretin-Derham Hall 61
Woodbury 41
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Mounds Park Academy 28
Providence Academy 83
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Byron 56
Jordan 49
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Waconia 65
Bloomington Jefferson 57
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Tartan 43
St. Francis 77
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Mora 24
Spectrum 61
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Stillwater Area 72
Forest Lake 46
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
St. Paul Academy 24
St. Croix Prep 66
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
Pierz 57
Holdingford 63
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Mesabi East 45
Aitkin 31
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
Deer River 50
Bigfork 38
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Chatfield 65
Triton 57
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Southland 44
Bethlehem Academy 41
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Hinckley-Finlayson 27
Rush City 30
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Crosby-Ironton 41
Pequot Lakes 63
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Ely 79
Littlefork-Big Falls 15
Final
Time: 7:15 PM
@Superior
Duluth Denfeld 21
Superior 70
Final
Time: 7:15 PM
@Big Lake
Delano 53
Big Lake 35
Final
Time: 7:15 PM
@Lake Crystal
Medford 55
Lake Crystal-Wellcome Memorial 60
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
LeSueur-Henderson 30
Sibley East 37
Final
Time: 7:15 PM
@Cleveland
Randolph 70
Cleveland 57
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Duluth Marshall 82
Moose Lake-Willow River 42
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Alexandria 49
Bemidji 51
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Grand Rapids 37
Brainerd 42
Final
Time: 7:15 PM
@St. James
Waterville-Elysian-Morristown 55
St. James Area 46
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
East Central 25
Braham 52
Final
Time: 7:15 PM
@DeLaSalle
Holy Angels 63
DeLaSalle 71
Final
Time: 7:15 PM
@Montevideo
Redwood Valley 23
Montevideo 66
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Little Falls 43
North Branch 54
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
Belle Plaine 64
Norwood-Young America 59
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Mille Lacs 18
Pine City 61
Final
Time: 7:15 PM
@Shakopee
Prior Lake 43
Shakopee 68
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Cloquet 68
Proctor 61
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Willmar 74
Becker 64
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Zimmerman 75
Sauk Rapids-Rice 78
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Kenyon-Wanamingo 42
Kingsland 39
Final
Time: 7:15 PM
@Chisholm
Cherry 52
Chisholm 68
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Westby 52
Houston 39
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
South Ridge 94
Hill City/Northland 38
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Pine Island 21
Rochester Lourdes 52
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Barnum 39
Virginia 55
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Carlton 20
North Woods 70
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Lewiston-Altura 60
Fillmore Central 42
Final
Time: 7:30 PM
@Wells
LeRoy-Ostrander 56
United South Central 28
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Jackson County Central 70
Fairmont 74
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Bertha-Hewitt 46
Sebeka 64
Final
Time: 7:30 PM
@Cass Lake
Walker-Hackensack-Akeley 43
Cass Lake-Bena 81
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Rochester Mayo 60
Red Wing 59
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Russell-Tyler-Ruthton 79
Dawson-Boyd 51
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Bagley 10
Fertile-Beltrami 73
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Laporte 13
Blackduck 55
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Yellow Medicine East 83
Renville County West 56
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Menahga 56
Verndale 24
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Faribault 40
Mankato East 70
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Battle Lake 46
Hancock 57
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Cedar Mountain 38
Springfield 64
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Pillager 44
New York Mills 31
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Lakeview 21
Lac qui Parle Valley 50
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Sleepy Eye Saint Mary's 61
Sleepy Eye 47
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Winona 29
Owatonna 63
Final
Time: 7:30 PM
@Pipestone
Murray County Central 48
Pipestone Area 58
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
New Ulm Cathedral 36
Minnesota Valley Lutheran 70
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Northfield 54
Rochester Century 61
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Plainview-Elgin-Millville 51
Winona Cotter 61
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Rochester John Marshall 46
Mankato West 49
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Dover-Eyota 53
Caledonia 61
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Austin 63
Albert Lea 46
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Martin County West 27
Gibbon-Fairfax-Winthrop 46
Final