High School Volleyball Scores for Tuesday, October 3, 2023

Time: 1:30 PM
@Onamia
Ogilvie 1
Mille Lacs 3
Final
Time: 4:45 PM
@Lamberton
Adrian/Ellsworth 3
Red Rock Central 1
Final
Time: 4:45 PM
@Westbrook
Murray County Central 1
Westbrook-Walnut Grove 3
Final
Time: 5:00 PM
@Nevis
Browerville-Eagle Valley 0
Nevis 3
Final
Time: 6:00 PM
@Brooklyn Center
DeLaSalle 3
Brooklyn Center 0
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Richfield 1
St. Anthony Village 3
Final
Time: 6:15 PM
@Community of Peace
Avail Academy 3
Community of Peace Academy 0
Final
Time: 6:30 PM
@Concordia Academy
Trinity School 0
Concordia Academy 3
Final
Time: 6:30 PM
@Math and Science Academy
Hmong Academy 0
Math and Science Academy 3
Final
Time: 6:30 PM
@Cook County
Silver Bay 3
Cook County 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cromwell-Wright
Moose Lake-Willow River 0
Cromwell-Wright 3
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Gibbon-Fairfax-Winthrop 3
Lester Prairie 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
Stillwater Area 3
Cretin-Derham Hall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Atwater-Cosmos-Grove City
Dassel-Cokato 0
Atwater-Cosmos-Grove City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Hermantown 2
Grand Rapids 3
Final
Time: 7:00 PM
@Martin County West
St. Clair 2
Martin County West 3
Final
Time: 7:00 PM
@Fond du Lac Ojibwe
White Earth 0
Fond du Lac Ojibwe 3
Final
Time: 7:00 PM
@Littlefork-Big Falls
Cherry 3
Littlefork-Big Falls 1
Final
Time: 7:00 PM
@Rock Ridge
Deer River 0
Rock Ridge 3
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Marshall
Northeast Range 1
Duluth Marshall 3
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Visitation 3
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Alexandria 3
Fergus Falls 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Croix Prep 3
Cristo Rey Jesuit 0
Final
Time: 7:00 PM
@Chatfield
Rushford-Peterson 1
Chatfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@Ely
North Woods 0
Ely 3
Final
Time: 7:00 PM
@Carlton
Esko 3
Carlton/Wrenshall 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bigfork
Hill City 0
Bigfork 3
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Hinckley-Finlayson 0
Rush City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Nicollet 0
Madelia 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Paul Harding
St. Louis Park 3
St. Paul Harding 0
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Mound Westonka 3
Orono 2
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Maple Grove 3
Elk River 1
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Hopkins 3
Edina 1
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Columbia Heights 0
Bloomington Kennedy 3
Final
Time: 7:00 PM
@Superior
Duluth East 1
Superior 3
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Irondale 3
Woodbury 2
Final
Time: 7:00 PM
@Sleepy Eye St. Mary's
New Ulm Cathedral 3
Sleepy Eye Saint Mary's 1
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Sauk Rapids-Rice 1
Sartell-St. Stephen 3
Final
Time: 7:00 PM
@Prior Lake
Waconia 3
Prior Lake 1
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
North Branch 3
Princeton 1
Final
Time: 7:00 PM
@International Falls
Lake of the Woods 3
International Falls 2
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge-Isanti
Becker 1
Cambridge-Isanti 3
Final
Time: 7:00 PM
@Chisago Lakes
Zimmerman 3
Chisago Lakes Area 1
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Mankato Loyola 0
Cleveland 3
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley-Watkins
Litchfield 3
Eden Valley-Watkins 0
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
St. Croix Lutheran 3
Maranatha Christian 1
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Eden Prairie 1
Minnetonka 3
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Fridley 0
Holy Angels 3
Final
Time: 7:00 PM
@Northfield
Albert Lea 0
Northfield 3
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Rogers 3
Andover 0
Final
Time: 7:00 PM
@Pine City
East Central 1
Pine City 3
Final
Time: 7:00 PM
@Hibbing
Cloquet 3
Hibbing 0
Final
Time: 7:00 PM
@Martin Luther
Alden-Conger 3
Martin Luther/Gran-Hunt-EC/T 1
Final
Time: 7:00 PM
@Blackduck
Red Lake 0
Blackduck 3
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Delano 3
Benilde-St. Margaret's 0
Final
Time: 7:00 PM
@Norwood-Young America
West Lutheran 1
Norwood-Young America 3
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
New Life Academy 3
St. Agnes 0
Final
Time: 7:00 PM
@Braham
Maple Lake 3
Braham 0
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
St. Francis 0
Monticello 3
Final
Time: 7:00 PM
@McGregor
McGregor 0
Barnum 3
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown-Mayer
Southwest Christian 3
Watertown-Mayer 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Wayzata 3
St. Michael-Albertville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Springfield
Wabasso 3
Springfield 0
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
East Ridge 3
Roseville 0
Final
Time: 7:00 PM
@New London-Spicer
Willmar 3
New London-Spicer 1
Final
Time: 7:00 PM
@Belle Plaine
Jordan 0
Belle Plaine 3
Final
Time: 7:00 PM
@Tri-City United
Glencoe-Silver Lake 3
Tri-City United 0
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Buffalo 3
Spring Lake Park 0
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Coon Rapids 0
Osseo 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
White Bear Lake 0
Mounds View 3
Final
Time: 7:00 PM
@Mayer Lutheran
LeSueur-Henderson 0
Mayer Lutheran 3
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake-Waverly-Winsted
Kimball Area 0
Howard Lake-Waverly-Winsted 3
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Park of Cottage Grove 0
Forest Lake 3
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade-Brooten-Elrosa
Hancock 0
Belgrade-Brooten-Elrosa 3
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Menahga 0
Barnesville 3
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Robbinsdale Armstrong 0
Anoka 3
Final
Time: 7:15 PM
@Breckenridge
Clinton-Graceville-Beardsley 0
Breckenridge 3
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Mora 0
Albany 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hillcrest Lutheran Academy
Lake Park-Audubon 0
Hillcrest Lutheran Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Warroad
Crookston 0
Warroad 3
Final
Time: 7:15 PM
@Faribault
Rochester Century 3
Faribault 1
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota-Mazeppa
Caledonia 3
Zumbrota-Mazeppa 2
Final
Time: 7:15 PM
@Bertha-Hewitt
Parkers Prairie 3
Bertha-Hewitt 1
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Randolph 3
Blooming Prairie 0
Final
Time: 7:15 PM
@Stephen-Argyle
Kittson County Central 3
Stephen-Argyle 0
Final
Time: 7:15 PM
@Swanville
Long Prairie-Grey Eagle 0
Swanville 3
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville-Waldorf-Pemberton
Kenyon-Wanamingo 3
Janesville-Waldorf-Pemberton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest MN Christian
Mountain Lake Area/Comfrey 0
Southwest MN Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Twin Cities Academy
Hiawatha Collegiate 1
Twin Cities Academy/Great River 3
Final
Time: 7:15 PM
@Cedar Mountain
Sleepy Eye 3
Cedar Mountain 1
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
United South Central 1
Medford 3
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Two Harbors 1
Floodwood 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Waseca 0
St. Peter 3
Final
Time: 7:15 PM
@La Crescent
Plainview-Elgin-Millville 3
La Crescent-Hokah 2
Final
Time: 7:15 PM
@Fosston
NCE/U-H 1
Fosston 3
Final
Time: 7:15 PM
@Glenville-Emmons
Grand Meadow 3
Glenville-Emmons 0
Final
Time: 7:15 PM
@Park Christian
Rothsay 0
Park Christian 3
Final
Time: 7:15 PM
@Verndale
Crosby-Ironton 0
Verndale 3
Final
Time: 7:15 PM
@Henning
Battle Lake 0
Henning 3
Final
Time: 7:15 PM
@St. Charles
Pine Island 3
St. Charles 0
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Mabel-Canton 3
Spring Grove 2
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Mayo
Mankato East 0
Rochester Mayo 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pipestone
Marshall 3
Pipestone Area 0
Final
Time: 7:15 PM
@Edgerton
Russell-Tyler-Ruthton 3
Edgerton 0
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Yellow Medicine East 0
Canby 3
Final
Time: 7:15 PM
@Tracy
Ortonville 0
Tracy-Milroy-Balaton 3
Final
Time: 7:15 PM
@Maple River
Waterville-Elysian-Morristown 3
Maple River 0
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Milaca 1
Pierz 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pequot Lakes
Foley 0
Pequot Lakes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Triton 0
Bethlehem Academy 3
Final
Time: 7:15 PM
@Owatonna
Rochester John Marshall 2
Owatonna 3
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Lanesboro 3
Schaeffer Academy 1
Final
Time: 7:15 PM
@Red Wing
Austin 0
Red Wing 3
Final
Time: 7:15 PM
@Kingsland
LeRoy-Ostrander 3
Kingsland 1
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Lake City 0
Rochester Lourdes 3
Final
Time: 7:15 PM
@Pacelli
Southland 3
Lyle/Austin Pacelli 0
Final
Time: 7:15 PM
@Walker
Pine River-Backus 3
Walker-Hackensack-Akeley 1
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Cannon Falls 3
Goodhue 1
Final
Time: 7:15 PM
@Proctor
Aitkin 0
Proctor 3
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
New Richland-H-E-G 3
Hayfield 1
Final
Time: 7:15 PM
@Little Falls
St. Cloud Cathedral 3
Little Falls 0
Final
Time: 7:15 PM
@Cottonwood
Minneota 3
Lakeview 0
Final
Time: 7:15 PM
@Lac Qui Parle Valley
MACCRAY 3
Lac qui Parle Valley 0
Final
Time: 7:30 PM
@Brandon-Evansville
New York Mills 3
Brandon/Evansville 1
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
Wadena-Deer Creek 3
Osakis 0
Final
Time: 7:30 PM
@Greenbush-Middle River
Northern Freeze 0
Badger/Greenbush-Middle River 3
Final
Time: 7:30 PM
@Staples-Motley
Pillager 1
Staples-Motley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Moorhead 3
Dilworth-Glyndon-Felton 0
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson-Boyd
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 2
Dawson-Boyd 3
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Win-E-Mac 1
Bagley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile-Beltrami
Ada-Borup-West 3
Fertile-Beltrami 0
Final
Time: 7:30 PM
@West Central Area
BOLD 3
West Central Area 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Warren-Alvarado-Oslo 0
Sacred Heart 3
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Clearbrook-Gonvick 2
Goodridge/Grygla 3
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Detroit Lakes 3
Thief River Falls 0
Final
Time: 7:30 PM
@Buffalo Lake-Hector-Stewart
Minnesota Valley Lutheran 0
Buffalo Lake-Hector-Stewart 3
Final
Time: 7:30 PM
@Waubun
Climax/Fisher 3
Mahnomen/Waubun 0
Final
Time: 7:30 PM
@Hawley
East Grand Forks 2
Hawley 3
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Renville County West 1
Central MN Christian 3
Final
Time: 7:30 PM
@St. James
Fairmont 3
St. James Area 1
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Morris Area/Chokio-Alberta 0
Sauk Centre 3
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Redwood Valley 3
Montevideo 0
Final
Time: 5:00 PM
@MN State Academy for the Deaf
Shattuck-St. Mary's 0
MN Academy for the Deaf 0
Time: 7:15 PM
@Houston
Rushford-Peterson 0
Houston 0