Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, January 7, 2022

Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
Hiawatha Collegiate 6
Liberty Classical Academy 49
Final
Time: 5:30 PM
@Frazee
Bagley 26
Frazee 34
Final
Time: 5:30 PM
@Totino-Grace
Spring Lake Park 58
Totino-Grace 63
Final
Time: 6:00 PM
@Ada
Red Lake Falls 36
Ada-Borup-West 46
Final
Time: 6:00 PM
@Spring Grove
Schaeffer Academy 42
Spring Grove 49
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Richfield 49
St. Anthony Village 58
Final
Time: 6:00 PM
@Hallock
Lake of the Woods 31
Kittson County Central 67
Final
Time: 6:00 PM
@Nashwauk
Eveleth-Gilbert 64
Nashwauk-Keewatin 42
Final
Time: 6:00 PM
@Granite Falls
Central MN Christian 59
Yellow Medicine East 41
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Sauk Centre 44
Montevideo 47
Final
Time: 6:30 PM
@St. Clair
Martin County West 55
St. Clair 83
Final
Time: 6:30 PM
@Heritage Christian
Eagle Ridge Academy 21
Heritage Christian 49
Final
Time: 6:30 PM
@West Lutheran
North Lakes Academy 32
West Lutheran 47
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Barnum 71
Silver Bay 27
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
Twin Cities Academy/Great River 43
Nova Classical Academy 54
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
White Bear Lake 58
Roseville 46
Final
Time: 7:00 PM
@Hope Academy
Fond du Lac Ojibwe 40
Hope Academy 56
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Howard Lake-Waverly-Winsted 26
Litchfield 69
Final
Time: 7:00 PM
@Granada
Lake Crystal-Wellcome Memorial 81
GHEC/T/ML 52
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Watertown-Mayer 59
Dassel-Cokato 47
Final
Time: 7:00 PM
@Minnehaha Academy
St. Paul Academy 17
Minnehaha Academy 121
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Simley 45
North St. Paul 41
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Eastview 73
Apple Valley 28
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Hastings 60
Tartan 47
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Mahtomedi 81
Two Rivers 37
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Breck 19
Providence Academy 91
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Kimball Area 58
Atwater-Cosmos-Grove City 30
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Fridley 63
Holy Angels 74
Final
Time: 7:00 PM
@Lanesboro
Alden-Conger/Glenville-Emmons 32
Lanesboro 69
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Orono 45
Benilde-St. Margaret's 64
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Champlin Park 53
Centennial 70
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Chaska 63
Chanhassen 49
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Lakeville North 46
Eagan 44
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Forest Lake 28
East Ridge 65
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Rosemount 65
Farmington 33
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Annandale 39
Glencoe-Silver Lake 43
F/3OT
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
South St. Paul 40
Hill-Murray 82
Final
Time: 7:00 PM
@Victoria
Belle Plaine 46
Holy Family Catholic 59
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Edina 29
Hopkins 87
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Cretin-Derham Hall 69
Irondale 51
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
Prior Lake 65
Lakeville South 55
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Coon Rapids 22
Maple Grove 76
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Roosevelt
Minneapolis North 28
Minneapolis Roosevelt 48
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis South
Minneapolis Washburn 44
Minneapolis South 20
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Rockford 36
New London-Spicer 68
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Osseo 75
Park Center 50
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Woodbury 33
Park of Cottage Grove 47
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Bloomington Jefferson 51
Robbinsdale Cooper 35
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Elk River 57
Rogers 68
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Burnsville 30
Shakopee 68
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
New Prague 65
St. Louis Park 86
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Bloomington Kennedy 63
Waconia 72
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Holdingford 72
Eden Valley-Watkins 50
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Belgrade-Brooten-Elrosa 62
Royalton 52
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Mounds View 38
Stillwater Area 76
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Anoka 38
Blaine 55
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Nicollet 72
Madelia 35
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Maple River 51
New Richland-H-E-G 59
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Waterville-Elysian-Morristown 45
Medford 50
F/OT
Time: 7:15 PM
@Princeton
Monticello 62
Princeton 71
Final
Time: 7:15 PM
@Southwest Christian
Maranatha Christian 58
Southwest Christian 51
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Duluth Marshall 58
Grand Rapids 74
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Rothsay 29
Brandon/Evansville 61
Final
Time: 7:15 PM
@Montgomery
Norwood-Young America 63
Tri-City United 22
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Cherry 38
Floodwood 27
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Hinckley-Finlayson 62
Mille Lacs 47
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Parkers Prairie 58
Ashby 28
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Randolph 54
Bethlehem Academy 39
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Minnesota Valley Lutheran 76
LeSueur-Henderson 35
Final
Time: 7:15 PM
@Fisher
Red Lake County Central 57
Climax/Fisher 32
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Byron 51
Goodhue 68
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Ogilvie 59
Braham 67
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Hayfield 70
Triton 38
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Cannon Falls 41
Rochester Lourdes 63
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Kenyon-Wanamingo 38
Blooming Prairie 40
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Detroit Lakes 26
Willmar 54
Final
Time: 7:15 PM
@North Branch
Big Lake 41
North Branch 45
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Sibley East 38
Lester Prairie 56
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Pipestone Area 37
Marshall 76
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Swanville 48
Upsala 50
Final
Time: 7:15 PM
@Battle Lake
Underwood 42
Battle Lake 38
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Crosby-Ironton 61
Cloquet 67
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm Cathedral
Springfield 63
New Ulm Cathedral 44
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Hancock 58
Clinton-Graceville-Beardsley 26
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Cass Lake-Bena 65
Pine River-Backus 53
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Mahnomen/Waubun 59
Park Christian 44
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
St. James Area 74
New Ulm 69
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
Waseca 60
Blue Earth Area 16
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Lake Park-Audubon 52
NCE/U-H 45
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Fillmore Central 20
Chatfield 53
Final
Time: 7:30 PM
@Cristo Rey Jesuit
St. Agnes 74
Cristo Rey Jesuit 38
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Windom Area 39
Luverne 88
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Minnewaska Area 60
Melrose 38
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Blackduck 32
Nevis 39
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Menahga 68
Sebeka 33
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Pillager 46
Wadena-Deer Creek 32
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Dilworth-Glyndon-Felton 34
Moorhead 55
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Pequot Lakes 62
Thief River Falls 30
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
MACCRAY 71
Lakeview 24
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Rushford-Peterson 37
Lewiston-Altura 49
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Warren-Alvarado-Oslo 62
Fertile-Beltrami 61
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Kelliher/Northome 63
Clearbrook-Gonvick 60
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Renville County West 23
Canby 61
Final
Time: 7:30 PM
@Tracy
Lac qui Parle Valley 48
Tracy-Milroy-Balaton 67
Final
Time: 7:30 PM
@Minneota
Dawson-Boyd 11
Minneota 86
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
New York Mills 48
Henning 51
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
East Grand Forks 57
Sacred Heart 32
Final
Time: 7:30 PM
@Eyota
Winona Cotter 65
Dover-Eyota 73
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Bertha-Hewitt 40
Verndale 45
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Owatonna 67
Rochester Mayo 77
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Sleepy Eye 58
Gibbon-Fairfax-Winthrop 54
Final