Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, February 17, 2022

Time: 4:30 PM
@Farmington
Shakopee 64
Farmington 32
Final
Time: 4:45 PM
@Albert Lea
Fairmont 46
Albert Lea 43
Final
Time: 5:00 PM
@Crookston
NCE/U-H 45
Crookston 73
Final
Time: 5:30 PM
@Community of Peace
Math and Science Academy 28
Community of Peace Academy 16
Final
Time: 5:30 PM
@Twin Cities Academy
Hiawatha Collegiate 16
Twin Cities Academy/Great River 52
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Morris Area/Chokio-Alberta 39
Sauk Centre 47
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
Holy Angels 98
Columbia Heights 35
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Southwest MN Christian 66
Red Rock Central 58
F/OT
Time: 6:00 PM
@Hallock
Fertile-Beltrami 80
Kittson County Central 69
Final
Time: 6:00 PM
@Bagley
Roseau 77
Bagley 12
Final
Time: 6:00 PM
@Babbitt
Nashwauk-Keewatin 35
Northeast Range 44
Final
Time: 6:00 PM
@Blake
Brooklyn Center 19
Blake 68
Final
Time: 6:00 PM
@Pillager
Long Prairie-Grey Eagle 22
Pillager 63
Final
Time: 6:00 PM
@Glenwood
BOLD 46
Minnewaska Area 48
Final
Time: 6:00 PM
@Greenbush
Red Lake 45
Badger/Greenbush-Middle River 88
Final
Time: 6:00 PM
@Cass Lake
Pine River-Backus 42
Cass Lake-Bena 61
Final
Time: 6:00 PM
@Montevideo
Benson 30
Montevideo 58
Final
Time: 6:00 PM
@Lester Prairie
Gibbon-Fairfax-Winthrop 42
Lester Prairie 78
Final
Time: 6:00 PM
@Mountain Lake
Hills-Beaver Creek 45
Mountain Lake Area/Comfrey 52
Final
Time: 6:00 PM
@Slayton
Adrian/Ellsworth 34
Murray County Central 58
Final
Time: 6:00 PM
@Okabena
Westbrook-Walnut Grove 53
Heron Lake-Okabena/Fulda 71
Final
Time: 6:00 PM
@Mankato Loyola
Cedar Mountain 65
Mankato Loyola 21
Final
Time: 6:00 PM
@Harding
Avail Academy 23
St. Paul Harding 59
Final
Time: 6:30 PM
@Breck
Nova Classical Academy 28
Breck 67
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Thompson 63
East Grand Forks 35
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Concordia Academy 24
St. Croix Lutheran 76
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Prior Lake 61
Eagan 69
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Robbinsdale Armstrong 77
Minneapolis Washburn 20
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Royalton 64
Eden Valley-Watkins 55
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Rosemount 71
Burnsville 32
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Delano 47
Mound Westonka 32
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Monticello 65
Zimmerman 71
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Lake of the Woods 52
Warroad 48
Final
Time: 7:00 PM
@Cherry
Walker-Hackensack-Akeley 48
Cherry 36
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
St. Louis Park 53
Waconia 65
Final
Time: 7:00 PM
@Providence Academy
Mayer Lutheran 58
Providence Academy 66
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Apple Valley 17
Lakeville North 58
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Rockford 43
Glencoe-Silver Lake 61
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
West Lutheran 24
Spectrum 50
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
Robbinsdale Cooper 77
Maranatha Christian 63
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville South
New Prague 41
Lakeville South 72
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Centennial 65
Champlin Park 42
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
Cromwell-Wright 48
Carlton 18
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Barnum 41
Moose Lake-Willow River 80
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
Floodwood 38
Wrenshall 29
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Cannon Falls 29
Stewartville 74
Final
Time: 7:15 PM
@PACT Charter
North Lakes Academy 48
PACT Charter 36
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Upsala 28
Pierz 60
Final
Time: 7:15 PM
@Kelliher
Littlefork-Big Falls 31
Kelliher/Northome 99
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Park Rapids Area 69
Crosby-Ironton 66
F/OT
Time: 7:15 PM
@Brainerd
St. Cloud 38
Brainerd 68
Final
Time: 7:15 PM
@Alexandria
Sartell-St. Stephen 49
Alexandria 56
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Houston 45
Pine Island 61
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
Pine City 57
Ogilvie 50
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Southland 35
Kenyon-Wanamingo 53
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Battle Lake 64
Hillcrest Lutheran Academy 60
Final
Time: 7:15 PM
@Hill City
Nevis 71
Hill City/Northland 43
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Duluth Marshall 63
Mesabi East 57
Final
Time: 7:15 PM
@Lyle
Mabel-Canton 34
Lyle/Austin Pacelli 32
Final
Time: 7:15 PM
@Cold Spring
Sauk Rapids-Rice 63
Rocori 73
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Goodhue 54
Rochester Lourdes 56
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Rothsay 35
Parkers Prairie 44
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Alden-Conger/Glenville-Emmons 30
Grand Meadow 64
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Albany 54
Foley 43
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Plainview-Elgin-Millville 34
Byron 44
Final
Time: 7:15 PM
@Bigfork
Mountain Iron-Buhl 95
Bigfork 36
Final
Time: 7:15 PM
@Ashby
Brandon/Evansville 65
Ashby 49
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth East
Hibbing 35
Duluth East 78
Final
Time: 7:15 PM
@DeLaSalle
St. Anthony Village 58
DeLaSalle 78
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Detroit Lakes 76
Aitkin 42
Final
Time: 7:15 PM
@Braham
Mille Lacs 42
Braham 57
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Proctor 76
Greenway 30
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
Hayfield 73
Randolph 47
Final
Time: 7:15 PM
@Cook
Ely 76
North Woods 55
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
South Ridge 72
Two Harbors 50
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Hermantown 23
Esko 54
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Swanville 31
Osakis 69
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Fergus Falls 66
Willmar 57
Final
Time: 7:30 PM
@Hancock
Canby 37
Hancock 67
Final
Time: 7:30 PM
@Verndale
Browerville-Eagle Valley 59
Verndale 21
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
New York Mills 71
Lake Park-Audubon 47
Final
Time: 7:30 PM
@Wells
GHEC/T/ML 64
United South Central 51
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Paynesville Area 53
Yellow Medicine East 56
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Hawley 61
Perham 71
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Springfield 64
New Ulm 56
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Dilworth-Glyndon-Felton 28
Thief River Falls 30
Final
Time: 7:30 PM
@Argyle
Northern Freeze 32
Stephen-Argyle 55
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
La Crescent-Hokah 56
Fillmore Central 48
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Wheaton/Herman-Norcross 70
Ortonville 34
Final
Time: 7:30 PM
@Clearbrook
Red Lake County Central 45
Clearbrook-Gonvick 57
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Pequot Lakes 83
Staples-Motley 46
Final
Time: 7:30 PM
@Laporte
Blackduck 63
Laporte 23
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Pelican Rapids 21
Breckenridge 51
Final
Time: 7:30 PM
@Bemidji
Moorhead 52
Bemidji 51
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Frazee 46
Henning 65
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato East
Mankato West 41
Mankato East 52
Final
Time: 7:30 PM
@Melrose
Milaca 54
Melrose 46
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Clinton-Graceville-Beardsley 24
West Central Area 90
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Red Wing 46
Rochester John Marshall 48
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Minnesota Valley Lutheran 52
Sleepy Eye Saint Mary's 82
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Pipestone Area 72
Russell-Tyler-Ruthton 77
Final
Time: 7:30 PM
@Edgerton
Windom Area 55
Edgerton 43
Final