Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, January 27, 2022

Time: 5:00 PM
@Janesville
LeRoy-Ostrander 30
Janesville-Waldorf-Pemberton 59
Final
Time: 5:30 PM
@Washington
St. Paul Humboldt 51
St. Paul Washington 29
Final
Time: 5:30 PM
@Lindstrom
Cambridge-Isanti 42
Chisago Lakes Area 54
Final
Time: 5:30 PM
@MN Academy for the Deaf
Wabasha-Kellogg 49
MN Academy for the Deaf 28
Final
Time: 5:45 PM
@Deer River
Mountain Iron-Buhl 113
Deer River 17
Final
Time: 5:45 PM
@Browerville
Upsala 45
Browerville-Eagle Valley 62
Final
Time: 6:00 PM
@Madison
Central MN Christian 45
Lac qui Parle Valley 26
Final
Time: 6:00 PM
@West Lutheran
Metro Schools College Prep 27
West Lutheran 60
Final
Time: 6:00 PM
@Cherry
Northeast Range 15
Cherry 51
Final
Time: 6:00 PM
@Laporte
Clearbrook-Gonvick 86
Laporte 11
Final
Time: 6:00 PM
@Rothsay
Hillcrest Lutheran Academy 42
Rothsay 39
Final
Time: 6:00 PM
@Springfield
Wabasso 35
Springfield 38
Final
Time: 6:00 PM
@Liberty Classical Academy
Avail Academy 29
Liberty Classical Academy 47
Final
Time: 6:00 PM
@Waubun
Bagley 30
Mahnomen/Waubun 54
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest MN Christian
Adrian/Ellsworth 19
Southwest MN Christian 72
Final
Time: 6:30 PM
@Bemidji
Duluth East 52
Bemidji 46
Final
Time: 6:30 PM
@Alden
Madelia 32
Alden-Conger/Glenville-Emmons 88
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Robbinsdale Cooper 38
Benilde-St. Margaret's 61
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Centennial 58
Anoka 48
Final
Time: 7:00 PM
@East Grand Forks
Grafton/St. Thomas 65
East Grand Forks 39
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
St. Paul Harding 45
St. Paul Highland Park 63
Final
Time: 7:00 PM
@Belgrade
Eden Valley-Watkins 47
Belgrade-Brooten-Elrosa 44
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Lake Crystal-Wellcome Memorial 81
Nicollet 71
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Bloomington Jefferson 50
Orono 75
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Park Center 29
Rogers 74
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Atwater-Cosmos-Grove City 49
Holdingford 81
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Apple Valley 30
Rosemount 72
Final
Time: 7:00 PM
@Lester Prairie
Mound Westonka 53
Lester Prairie 64
Final
Time: 7:00 PM
@Northrop
Martin County West 40
GHEC/T/ML 59
Final
Time: 7:00 PM
@Minneota
Yellow Medicine East 58
Minneota 72
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Royalton 56
Paynesville Area 34
Final
Time: 7:00 PM
@Jackson
Windom Area 72
Jackson County Central 89
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Annandale 53
Dassel-Cokato 25
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Coon Rapids 66
Andover 71
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Robbinsdale Armstrong 64
Spring Lake Park 55
Final
Time: 7:00 PM
@Long Prairie
Osakis 48
Long Prairie-Grey Eagle 17
Final
Time: 7:00 PM
@Central
Minneapolis South 35
St. Paul Central 48
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Stephen-Argyle 56
Warroad 21
Final
Time: 7:00 PM
@Kimball
Maple Lake 26
Kimball Area 65
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Henry
Minneapolis Roosevelt 68
Minneapolis Henry 20
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
Eden Prairie 79
Maranatha Christian 38
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Totino-Grace 59
Maple Grove 70
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
Eagle Ridge Academy 60
Brooklyn Center 37
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Howard Lake-Waverly-Winsted 26
Glencoe-Silver Lake 67
Final
Time: 7:00 PM
@Elk River
Osseo 43
Elk River 57
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis North 30
Minneapolis Southwest 71
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Shakopee 58
Eastview 23
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Blaine 56
Champlin Park 67
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
South Ridge 77
Moose Lake-Willow River 52
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Houston 45
Kingsland 73
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
New Richland-H-E-G 48
Waterville-Elysian-Morristown 58
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
East Central 43
Mille Lacs 60
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
International Falls 38
Mesabi East 56
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Medford 64
United South Central 27
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Lyle/Austin Pacelli 39
Southland 51
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Cloquet 55
Duluth Marshall 58
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Pine Island 25
Goodhue 79
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Kasson-Mantorville 72
Zumbrota-Mazeppa 42
Final
Time: 7:15 PM
@Coleraine
Two Harbors 58
Greenway 49
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Maple River 44
Blooming Prairie 51
Final
Time: 7:15 PM
@Arlington
Tri-City United 43
Sibley East 41
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
Big Lake 47
Princeton 51
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Battle Lake 43
Parkers Prairie 35
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Becker 76
Monticello 45
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Proctor 48
Grand Rapids 60
Final
Time: 7:15 PM
@Carlton
McGregor 51
Carlton 41
Final
Time: 7:15 PM
@Hermantown
Superior 64
Hermantown 50
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
Mayer Lutheran 58
Norwood-Young America 71
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
Spring Grove 30
Mabel-Canton 35
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Pine City 46
Rush City 45
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Hibbing 52
Virginia 74
Final
Time: 7:15 PM
@Sebeka
Hill City/Northland 36
Sebeka 69
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
Braham 61
Hinckley-Finlayson 25
Final
Time: 7:15 PM
@Oklee
Cass Lake-Bena 72
Red Lake County Central 58
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Rocori 80
Aitkin 33
Final
Time: 7:15 PM
@Esko
Barnum 39
Esko 83
Final
Time: 7:15 PM
@Belle Plaine
LeSueur-Henderson 20
Belle Plaine 56
Final
Time: 7:15 PM
@Floodwood
Cromwell-Wright 50
Floodwood 29
Final
Time: 7:30 PM
@Nevis
Walker-Hackensack-Akeley 31
Nevis 33
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Caledonia 54
Rushford-Peterson 41
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Kelliher/Northome 62
Blackduck 20
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Marshall 67
Worthington 61
Final
Time: 7:30 PM
@Pillager
Henning 40
Pillager 54
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Plainview-Elgin-Millville 65
Lewiston-Altura 56
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Blue Earth Area 28
New Ulm 72
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Menahga 70
Bertha-Hewitt 30
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Wadena-Deer Creek 39
New York Mills 45
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Chatfield 59
St. Charles 16
Final
Time: 7:30 PM
@Grygla
Warren-Alvarado-Oslo 32
Goodridge/Grygla 57
Final
Time: 7:30 PM
@Canby
Russell-Tyler-Ruthton 47
Canby 49
Final
Time: 7:30 PM
@Baudette
Roseau 78
Lake of the Woods 37
Final
Time: 7:30 PM
@Moorhead
Win-E-Mac 32
Park Christian 69
Final
Time: 7:30 PM
@Cook
Red Lake 56
North Woods 61
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Climax/Fisher 42
NCE/U-H 78
Final
Time: 7:30 PM
@Faribault
Rochester Century 57
Faribault 15
Final
Time: 7:30 PM
@Alexandria
Detroit Lakes 41
Alexandria 54
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Tracy-Milroy-Balaton 63
Lakeview 20
Final
Time: 7:30 PM
@Fertile
Ada-Borup-West 35
Fertile-Beltrami 51
Final
Time: 7:30 PM
@Sacred Heart
Red Lake Falls 50
Sacred Heart 40
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Winona Cotter 79
Fillmore Central 37
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Pipestone Area 44
Fairmont 75
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Wheaton/Herman-Norcross 60
Clinton-Graceville-Beardsley 28
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Dawson-Boyd 42
Renville County West 46
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
MACCRAY 44
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 47
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Fosston 38
Lake Park-Audubon 44
Final
Time: 7:30 PM
@Frazee
Hawley 65
Frazee 35
Final