Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, January 28, 2022

Time: 4:30 PM
@Cleveland
Madelia 17
Cleveland 60
Final
Time: 5:15 PM
@Ogilvie
Maple Lake 46
Ogilvie 47
Final
Time: 5:30 PM
@Roseau
Northern Freeze 36
Roseau 65
Final
Time: 5:30 PM
@Spectrum
Heritage Christian 45
Spectrum 63
Final
Time: 5:30 PM
@Concordia Academy
New Life Academy 66
Concordia Academy 37
Final
Time: 5:30 PM
@Avail Academy
Brooklyn Center 66
Avail Academy 48
Final
Time: 5:45 PM
@Nashwauk
Carlton 27
Nashwauk-Keewatin 44
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
Belgrade-Brooten-Elrosa 50
Sauk Centre 65
Final
Time: 6:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
Maranatha Christian 79
Cristo Rey Jesuit 45
Final
Time: 6:00 PM
@Okabena
Hills-Beaver Creek 61
Heron Lake-Okabena/Fulda 45
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest MN Christian
Westbrook-Walnut Grove 41
Southwest MN Christian 72
Final
Time: 6:00 PM
@Ada
NCE/U-H 55
Ada-Borup-West 58
Final
Time: 6:00 PM
@Mountain Lake
Red Rock Central 60
Mountain Lake Area/Comfrey 41
Final
Time: 6:00 PM
@Edgerton
Adrian/Ellsworth 37
Edgerton 62
Final
Time: 6:00 PM
@Grygla
Red Lake Falls 39
Goodridge/Grygla 55
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Montevideo 53
BOLD 41
Final
Time: 6:00 PM
@Lanesboro
Schaeffer Academy 16
Lanesboro 73
Final
Time: 6:00 PM
@Clearbrook
Red Lake 52
Clearbrook-Gonvick 75
Final
Time: 6:00 PM
@Mayer Lutheran
Blake 35
Mayer Lutheran 65
Final
Time: 6:00 PM
@New York Mills
Menahga 54
New York Mills 46
Final
Time: 6:00 PM
@Hillsboro
Climax/Fisher 46
Hillsboro/Central Valley 28
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Fridley 52
St. Anthony Village 45
Final
Time: 6:00 PM
@Redwood Falls
Luverne 67
Redwood Valley 14
Final
Time: 6:00 PM
@Verndale
Pillager 48
Verndale 36
Final
Time: 6:00 PM
@Chisholm
Floodwood 24
Chisholm 75
Final
Time: 6:15 PM
@LeSueur
St. Clair 67
LeSueur-Henderson 35
Final
Time: 6:30 PM
@Breck
Minnehaha Academy 74
Breck 31
Final
Time: 6:30 PM
@Wrenshall
Silver Bay 51
Wrenshall 71
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Stillwater Area 69
Woodbury 28
Final
Time: 7:00 PM
@New London
Watertown-Mayer 36
New London-Spicer 60
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Chaska 72
St. Louis Park 44
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Hill-Murray 70
Tartan 34
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Columbia Heights 47
Minneapolis Southwest 80
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Chanhassen 71
Waconia 76
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
South St. Paul 41
St. Croix Lutheran 69
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Hutchinson 62
Jordan 47
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Minnetonka 60
Wayzata 50
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Delano 56
Southwest Christian 59
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
PACT Charter 20
West Lutheran 58
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
Eagle Ridge Academy 63
North Lakes Academy 41
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Mounds View 53
Irondale 44
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Holdingford 56
Royalton 43
Final
Time: 7:00 PM
@Duluth Denfeld
Ely 61
Duluth Denfeld 39
Final
Time: 7:00 PM
@Rush City
Eveleth-Gilbert 46
Rush City 56
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Laporte 14
Warroad 58
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
United Christian Academy 41
Legacy Christian 33
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
Hope Academy 19
Mankato Loyola 33
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
St. Michael-Albertville 71
Hopkins 84
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Simley 59
Hastings 45
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
White Bear Lake 56
Forest Lake 34
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Prior Lake 55
Lakeville North 77
Final
Time: 7:00 PM
@Cretin-Derham Hall
East Ridge 49
Cretin-Derham Hall 41
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Farmington 47
Eagan 60
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Lakeville South 58
Burnsville 31
Final
Time: 7:00 PM
@Highland Park
St. Paul Central 53
St. Paul Highland Park 34
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Edina 42
Buffalo 44
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Holy Family Catholic 55
Mound Westonka 41
Final
Time: 7:00 PM
@New Prague
Bloomington Kennedy 59
New Prague 48
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
Mahtomedi 64
North St. Paul 50
Final
Time: 7:00 PM
@Rockford
Litchfield 49
Rockford 39
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Park of Cottage Grove 55
Roseville 52
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
Richfield 0
Visitation 62
Final
Time: 7:15 PM
@Detroit Lakes
Park Rapids Area 34
Detroit Lakes 52
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Triton 43
Medford 52
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Tech
Sauk Rapids-Rice 60
St. Cloud 62
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Milaca 43
Pierz 47
Final
Time: 7:15 PM
@Rothsay
Parkers Prairie 51
Rothsay 45
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Kenyon-Wanamingo 43
Janesville-Waldorf-Pemberton 42
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
East Central 37
Moose Lake-Willow River 53
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Cambridge-Isanti 56
Brainerd 63
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Plainview-Elgin-Millville 43
Goodhue 64
Final
Time: 7:15 PM
@Lake City
Cannon Falls 42
Lake City 59
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Southland 65
LeRoy-Ostrander 60
F/OT
Time: 7:15 PM
@Little Falls
Zimmerman 75
Little Falls 46
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Randolph 62
Maple River 63
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Hayfield 48
Waterville-Elysian-Morristown 46
Final
Time: 7:15 PM
La Crescent-Hokah 48
Onalaska Luther 57
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Blooming Prairie 52
United South Central 21
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Foley 33
Albany 71
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Underwood 60
Brandon/Evansville 34
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Kingsland 52
Grand Meadow 45
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Bethlehem Academy 47
New Richland-H-E-G 68
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Mora 32
St. Cloud Cathedral 60
Final
Time: 7:15 PM
@Waseca
St. Peter 50
Waseca 28
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Alexandria 51
Willmar 61
Final
Time: 7:15 PM
@Blackduck
Cass Lake-Bena 68
Blackduck 29
Final
Time: 7:15 PM
@Sartell
Fergus Falls 55
Sartell-St. Stephen 46
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Pequot Lakes 81
Aitkin 27
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Albert Lea 40
Owatonna 61
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Wadena-Deer Creek 28
Perham 54
Final
Time: 7:30 PM
@Wheaton
West Central Area 55
Wheaton/Herman-Norcross 58
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Dilworth-Glyndon-Felton 33
Pelican Rapids 37
Final
Time: 7:30 PM
@Northfield
Mankato West 74
Northfield 33
Final
Time: 7:30 PM
@Staples
Crosby-Ironton 78
Staples-Motley 44
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Red Wing 55
Rochester Century 50
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Rochester John Marshall 42
Winona 26
Final
Time: 7:30 PM
@Cherry
Pine River-Backus 58
Cherry 64
Final
Time: 7:30 PM
@St. Croix Prep
St. Agnes 27
St. Croix Prep 65
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
MACCRAY 44
Lac qui Parle Valley 55
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Faribault 27
Rochester Mayo 86
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Mankato East 62
Austin 59
Final
Time: 7:30 PM
@Slayton
Russell-Tyler-Ruthton 80
Murray County Central 55
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28
Central MN Christian 63
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Melrose 40
Morris Area/Chokio-Alberta 68
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Sleepy Eye 73
Cedar Mountain 37
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Barnesville 41
Breckenridge 50
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Gibbon-Fairfax-Winthrop 35
Minnesota Valley Lutheran 61
Final
Time: 7:30 PM
@Swanville
Paynesville Area 31
Swanville 62
Final
Time: 7:30 PM
@Hector
Springfield 53
Buffalo Lake-Hector-Stewart 68
Final
Time: 7:30 PM
@St. James
Fairmont 58
St. James Area 33
Final