Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Wrestling Scores for Thursday, January 20, 2022

Time: 7:00 PM
@Two Rivers
North St. Paul 12
Two Rivers 71
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Andover 27
Blaine 43
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
St. Cloud Tech 44
Rocori 18
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Byron 20
Zumbrota-Mazeppa 51
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Albert Lea Area 15
Zumbrota-Mazeppa 51
Final
Time: 7:00 PM
@Zumbrota
Albert Lea Area 40
Byron 33
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Aitkin 76
Cloquet/Esko 4
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Aitkin 48
Deer River 13
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Redwood Valley 35
Red Rock Central 28
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Adrian Area 57
Red Rock Central 24
Final
Time: 7:00 PM
@Lamberton
Adrian Area 42
Redwood Valley 24
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Watertown Mayer/ Mayer Luth. 52
Tri-City United 12
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Stillwater Area 80
Roseville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Simley 35
Hastings 30
Final
Time: 7:00 PM
@Fairmont
St. Peter 31
Fairmont/Martin County West 32
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
St. Michael-Albertville 81
Hopkins 0
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
St. Agnes 66
Richfield 15
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Rockford 18
Delano 66
Final
Time: 7:00 PM
@Winona
Rochester Mayo 66
Winona/Winona Cotter 9
Final
Time: 7:00 PM
@Cannon Falls
Pine Island 15
Cannon Falls 49
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Pine City/Hinckley-Finlayson 35
Virginia Area 42
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
South St. Paul 60
Two Rivers 24
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Deer River 48
Cloquet/Esko 29
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
United Clay-Becker 24
New York Mills 46
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Stillwater Area 66
Richfield 17
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Stillwater Area 75
St. Agnes 4
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Roseville 45
Richfield 21
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
St. Agnes 60
Roseville 14
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Park Center 72
Rockford 6
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
Park Center 46
Delano 36
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Ashland WI 19
Virginia Area 66
Final
Time: 7:00 PM
@Virginia
Pine City/Hinckley-Finlayson 54
Ashland WI 24
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Mora 32
Princeton 41
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
Mora 72
North Branch 3
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 65
Triton 18
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 57
Medford 19
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
Madelia/Truman/Martin Luther 25
Ortonville 22
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
St. James Area 58
Ortonville 18
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
Ortonville 4
Fulda/Murray County Central 65
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Willmar 77
Lakeville South 6
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Willmar 69
Eden Prairie 12
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Kasson-Mantorville 68
Dover-Eyota 6
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Dover-Eyota 36
Goodhue 42
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Elk River 58
Robbinsdale Armstrong 12
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Robbinsdale Armstrong 12
Totino-Grace 68
Final
Time: 7:00 PM
@Marshall
Worthington 12
Marshall/Lakeview 65
Final
Time: 7:00 PM
@Marshall
Dawson-Boyd/LQPV/Montevideo 28
Marshall/Lakeview 41
Final
Time: 7:00 PM
@Fosston
Crookston 45
Fosston/Bagley 24
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
MAHACA 38
Lakeville North 37
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
Lakeville North 18
New Ulm 48
Final
Time: 7:00 PM
@New Ulm
MAHACA 34
New Ulm 27
Final
Time: 7:00 PM
@Zimmerman
Milaca/Faith Christian 51
Zimmerman 21
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Holdingford 70
Osakis 6
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Osakis 55
Wadena-Deer Creek 16
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Pequot Lakes/Pine River-Backus 55
Albany 9
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
North St. Paul 9
South St. Paul 72
Final
Time: 7:00 PM
@Princeton
North Branch 9
Princeton 70
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
New Prague 66
Orono 6
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Mounds View 38
Park of Cottage Grove 27
Final
Time: 7:00 PM
@St. Francis
Monticello 19
St. Francis 53
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Henry 27
Minneapolis North 50
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Edison 36
Minneapolis North 42
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Minneapolis Edison 51
Minneapolis Henry 30
Final
Time: 7:00 PM
@Dodge Center
Medford 39
Triton 24
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Maple Grove 11
Anoka 70
Final
Time: 7:00 PM
@Owatonna
Mankato East 19
Owatonna 53
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
St. Thomas Academy 44
Tartan 26
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Mahtomedi 34
Tartan 43
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
St. Thomas Academy 53
Mahtomedi 22
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
St. James Area 18
Fulda/Murray County Central 61
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
St. James Area 60
Madelia/Truman/Martin Luther 18
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Prairie
Lakeville South 30
Eden Prairie 48
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 39
Springfield 30
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Springfield 12
Pipestone Area 57
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 36
Pipestone Area 44
Final
Time: 7:00 PM
@Waterville
Kenyon-Wanamingo 48
WEM/JWP 32
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Kasson-Mantorville 75
GMLOS 6
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
Kasson-Mantorville 62
Goodhue 10
Final
Time: 7:00 PM
@Goodhue
GMLOS 25
Goodhue 54
Final
Time: 7:00 PM
@Fargo South
Mahnomen/Waubun 52
Grand Forks Red River ND 23
Final
Time: 7:00 PM
Mahnomen/Waubun 63
Fargo South ND 12
Final
Time: 7:00 PM
@Trinity School
Fridley 33
Trinity School 45
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
Frazee 32
New York Mills 25
Final
Time: 7:00 PM
@New York Mills
Frazee 63
United Clay-Becker 18
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Foley 42
Grand Rapids 29
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Foley 29
Pierz 45
Final
Time: 7:00 PM
@Pierz
Grand Rapids 27
Pierz 50
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Pelican Rapids 45
Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 36
Final
Time: 7:00 PM
@Walker
Pelican Rapids 30
Fertile-Beltrami 28
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester Century
Faribault 54
Mankato West 27
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Elk River 24
Totino-Grace 54
Final
Time: 7:00 PM
@Minnetonka
Edina 34
Minnetonka 41
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Cretin-Derham Hall 9
Forest Lake 69
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Minneapolis South 30
Benilde-St. Margaret's 42
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Robbinsdale Cooper 18
Benilde-St. Margaret's 42
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Minneapolis South 36
Robbinsdale Cooper 15
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
East Ridge 18
Woodbury 66
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Eagan 64
East Ridge 13
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Eagan 40
Woodbury 33
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Coon Rapids 57
Woodbury 9
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Coon Rapids 63
East Ridge 15
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Coon Rapids 58
Eagan 20
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Columbia Heights 18
St. Croix Lutheran 66
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
St. Paul Highland Park 36
St. Croix Lutheran 31
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
St. Paul Highland Park 60
Columbia Heights 12
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Dassel-Cokato/Litchfield 72
Chisago Lakes Area 12
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Chisago Lakes Area 6
Big Lake 75
Final
Time: 7:00 PM
@Big Lake
Dassel-Cokato/Litchfield 28
Big Lake 38
Final
Time: 7:00 PM
@Wayzata
Buffalo 12
Wayzata 62
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Champlin Park 51
Spectrum 21
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Brooklyn Center/Concordia Acad 24
Spectrum 54
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Champlin Park 69
Brooklyn Center/Concordia Acad 12
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Champlin Park 57
Proctor/Hermantown 24
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Proctor/Hermantown 24
Spectrum 36
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Proctor/Hermantown 42
Brooklyn Center/Concordia Acad 30
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Paynesville Area 9
Royalton/Upsala 65
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Howard Lake-Waverly-Winsted 22
Royalton/Upsala 49
Final
Time: 7:00 PM
@Royalton
Howard Lake-Waverly-Winsted 58
Paynesville Area 9
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Westfield 48
New Richland-H-E-G 30
Final
Time: 7:00 PM
@Wadena
Holdingford 82
Wadena-Deer Creek 0
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Sauk Rapids-Rice 33
Fergus Falls 48
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Little Falls 71
Sauk Rapids-Rice 6
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Little Falls 46
Fergus Falls 30
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Becker 62
Cambridge-Isanti 6
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Austin 50
Rochester John Marshall 24
Final
Time: 7:00 PM
@Albany
Annandale-Maple Lake 48
Albany 21
Final
@Fargo South
Mahnomen/Waubun 63.00
Fargo South 12.00
Final
@Mahnomen
Grand Forks Red River 23.00
Mahnomen/Waubun 50.00
Final