Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, December 17, 2021

Time: 4:00 PM
@Laporte
Nevis 79
Laporte 9
Final
Time: 4:30 PM
@Liberty Classical Academy
St. Paul Washington 27
Liberty Classical Academy 44
Final
Time: 4:30 PM
@Avail Academy
Minneapolis Edison 80
Avail Academy 25
Final
Time: 5:00 PM
@Isle
Spectrum 67
Lake of the Woods 38
Final
Time: 5:30 PM
@Breck
Mounds Park Academy 39
Breck 41
Final
Time: 6:00 PM
@Luverne
Redwood Valley 28
Luverne 87
Final
Time: 6:00 PM
@Nova Classical
Community of Peace Academy 17
Nova Classical Academy 43
Final
Time: 6:00 PM
Hills-Beaver Creek 61
Alcester-Hudson 42
Final
Time: 6:00 PM
@Harding
Twin Cities Academy/Great River 34
St. Paul Harding 66
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Bemidji 63
St. Anthony Village 59
Final
Time: 6:00 PM
@Waubun
Ada-Borup-West 44
Mahnomen/Waubun 62
Final
Time: 6:00 PM
@Highland Park
Two Rivers 57
St. Paul Highland Park 33
Final
Time: 6:00 PM
@Holdingford
Upsala 74
Staples-Motley 53
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Mahtomedi 68
Fridley 63
Final
Time: 6:00 PM
@Fisher
Fosston 68
Climax/Fisher 28
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Wrenshall 67
Silver Bay 31
Final
Time: 6:30 PM
@Hopkins
Minnehaha Academy 46
Hopkins 80
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Jackson County Central 90
Windom Area 81
Final
Time: 7:00 PM
@Forest Lake
Mounds View 58
Forest Lake 65
Final
Time: 7:00 PM
@Litchfield
Kimball Area 37
Litchfield 56
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Moorhead 14
Chaska 78
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Farmington 37
Eastview 53
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
Martin County West 42
Nicollet 56
Final
Time: 7:00 PM
@Isle
North Lakes Academy 35
Mille Lacs 63
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Hastings 55
Richfield 51
Final
Time: 7:00 PM
@Orono
Bloomington Kennedy 41
Orono 72
Final
Time: 7:00 PM
@Concordia Academy
United Christian Academy 82
Concordia Academy 59
Final
Time: 7:00 PM
@St. Clair
Cleveland 60
St. Clair 63
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Mound Westonka 62
South St. Paul 55
Final
Time: 7:00 PM
@Warroad
Roseau 74
Warroad 34
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Cooper
Chanhassen 54
Robbinsdale Cooper 43
F/OT
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Rockford 33
Minneapolis Southwest 39
Final
Time: 7:00 PM
@St. Louis Park
Bloomington Jefferson 63
St. Louis Park 77
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Woodbury 42
Roseville 60
Final
Time: 7:00 PM
@Ashby
Clinton-Graceville-Beardsley 86
Ashby 37
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
Eagle Ridge Academy 68
PACT Charter 29
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Hill-Murray 37
Edina 60
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Irondale 31
East Ridge 60
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Prior Lake 55
Burnsville 41
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
New Prague 26
Benilde-St. Margaret's 64
Final
Time: 7:00 PM
@West Lutheran
Legacy Christian 54
West Lutheran 44
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Totino-Grace 47
Champlin Park 53
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Sauk Rapids-Rice 77
Dassel-Cokato 71
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
St. Michael-Albertville 83
Waconia 67
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Shakopee 62
Apple Valley 21
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Lakeville South 60
Eagan 52
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
White Bear Lake 67
Stillwater Area 66
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Tartan 55
Minneapolis Washburn 41
Final
Time: 7:15 PM
@New Richland
Triton 50
New Richland-H-E-G 78
Final
Time: 7:15 PM
@Kasson
Lake City 83
Kasson-Mantorville 58
Final
Time: 7:15 PM
@Mora
Rush City 32
Mora 43
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Howard Lake-Waverly-Winsted 38
Paynesville Area 47
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
Waseca 45
St. Peter 75
Final
Time: 7:15 PM
@International Falls
North Woods 31
International Falls 70
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Byron 43
Cannon Falls 26
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Worthington 40
Marshall 59
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Hayfield 93
Janesville-Waldorf-Pemberton 31
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Hinckley-Finlayson 41
Aitkin 55
Final
Time: 7:15 PM
@Cambridge
Princeton 16
Cambridge-Isanti 63
Final
Time: 7:15 PM
@Albany
Pequot Lakes 54
Albany 59
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
Kenyon-Wanamingo 51
United South Central 23
Final
Time: 7:15 PM
@Zumbrota
Rochester Lourdes 54
Zumbrota-Mazeppa 37
Final
Time: 7:15 PM
@Medford
Blooming Prairie 47
Medford 33
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Grand Meadow 51
Houston 37
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Lanesboro 47
Kingsland 50
Final
Time: 7:15 PM
@Minneota
Canby 32
Minneota 73
Final
Time: 7:15 PM
@Schaeffer Academy
Lyle/Austin Pacelli 64
Schaeffer Academy 45
Final
Time: 7:15 PM
@Mabel
LeRoy-Ostrander 22
Mabel-Canton 38
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Big Lake 22
Becker 83
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Cook County 41
Moose Lake-Willow River 61
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Southland 45
Spring Grove 54
Final
Time: 7:15 PM
@Mapleton
Bethlehem Academy 37
Maple River 46
Final
Time: 7:30 PM
@Jordan
Blake 29
Jordan 75
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Century
Albert Lea 55
Rochester Century 62
Final
Time: 7:30 PM
@Adrian
Southwest MN Christian 73
Adrian/Ellsworth 32
Final
Time: 7:30 PM
@Ulen
Fertile-Beltrami 57
NCE/U-H 47
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Frazee 39
Dilworth-Glyndon-Felton 44
Final
Time: 7:30 PM
@Thief River Falls
Badger/Greenbush-Middle River 50
Thief River Falls 48
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Faribault 44
Rochester John Marshall 70
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Renville County West 22
Central MN Christian 60
Final
Time: 7:30 PM
@Glenwood
Montevideo 54
Minnewaska Area 51
Final
Time: 7:30 PM
@Chatfield
Plainview-Elgin-Millville 65
Chatfield 60
F/2OT
Time: 7:30 PM
@Perham
Pelican Rapids 44
Perham 56
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Dover-Eyota 71
Lewiston-Altura 51
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Dawson-Boyd 19
MACCRAY 67
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
St. James Area 27
Fairmont 56
Final
Time: 7:30 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Springfield 51
Minnesota Valley Lutheran 66
Final
Time: 7:30 PM
@Edgerton
Mountain Lake Area/Comfrey 47
Edgerton 48
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Benson 34
Sauk Centre 54
Final
Time: 7:30 PM
@Mankato West
Rochester Mayo 76
Mankato West 65
Final
Time: 7:30 PM
@Blue Earth
New Ulm 75
Blue Earth Area 55
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Park Rapids Area 36
Wadena-Deer Creek 37
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Browerville-Eagle Valley 74
Bertha-Hewitt 49
Final
Time: 7:30 PM
@Sartell
Willmar 47
Sartell-St. Stephen 49
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Caledonia 89
Fillmore Central 56
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Red Rock Central 65
Yellow Medicine East 68
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Buffalo Lake-Hector-Stewart 72
Cedar Mountain 40
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Austin 66
Owatonna 53
Final
Time: 7:30 PM
@Okabena
Murray County Central 45
Heron Lake-Okabena/Fulda 60
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
Long Prairie-Grey Eagle 23
Osakis 62
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Lac qui Parle Valley 56
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 41
Final
Time: 7:30 PM
@Tyler
Tracy-Milroy-Balaton 79
Russell-Tyler-Ruthton 47
Final
Time: 7:30 PM
@Red Lake Falls
Clearbrook-Gonvick 54
Red Lake Falls 56
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Rothsay 43
Lake Park-Audubon 49
Final
Time: 7:30 PM
@Red Wing
Northfield 29
Red Wing 65
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
Wabasso 37
Sleepy Eye 70
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
West Central Area 65
Morris Area/Chokio-Alberta 40
Final