Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, January 13, 2022

Time: 4:45 PM
@Dawson
Yellow Medicine East 71
Dawson-Boyd 27
Final
Time: 5:30 PM
@St. Croix Prep
Concordia Academy 66
St. Croix Prep 33
Final
Time: 5:45 PM
@Janesville
Sibley East 39
Janesville-Waldorf-Pemberton 44
Final
Time: 5:45 PM
@Hermantown
Cloquet 57
Hermantown 49
Final
Time: 6:00 PM
@Windom
Worthington 92
Windom Area 57
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest MN Christian
Mountain Lake Area/Comfrey 44
Southwest MN Christian 59
Final
Time: 6:00 PM
@Olivia
Minnewaska Area 46
BOLD 59
Final
Time: 6:00 PM
@Mabel
Postville 42
Mabel-Canton 46
F/OT
Time: 6:00 PM
@Adrian
Westbrook-Walnut Grove 49
Adrian/Ellsworth 38
Final
Time: 6:00 PM
@Lamberton
Murray County Central 48
Red Rock Central 70
Final
Time: 6:00 PM
@Edgerton
Hills-Beaver Creek 44
Edgerton 39
Final
Time: 6:00 PM
@LeRoy
Schaeffer Academy 40
LeRoy-Ostrander 65
Final
Time: 6:00 PM
@Blue Earth
St. James Area 51
Blue Earth Area 33
Final
Time: 6:00 PM
@Lake Park
Win-E-Mac 26
Lake Park-Audubon 64
Final
Time: 6:00 PM
@Pipestone
Redwood Valley 46
Pipestone Area 54
Final
Time: 6:30 PM
@Evansville
Melrose 47
Brandon/Evansville 33
Final
Time: 7:00 PM
@Blaine
Elk River 62
Blaine 31
Final
Time: 7:00 PM
@Park River
Stephen-Argyle 68
Park River/Fordville-Lankin 26
Final
Time: 7:00 PM
Avail Academy 21
Eagle Ridge Academy 46
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Heron Lake-Okabena/Fulda 72
Madelia 40
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Maple Grove 63
Anoka 34
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Champlin Park 57
Coon Rapids 51
Final
Time: 7:00 PM
@Osseo
Spring Lake Park 56
Osseo 50
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Andover 52
Centennial 59
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Park Center 57
Robbinsdale Armstrong 51
Final
Time: 7:00 PM
@Lindstrom
Zimmerman 53
Chisago Lakes Area 60
Final
Time: 7:00 PM
@Shakopee
Waconia 36
Shakopee 58
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
Nova Classical Academy 65
Brooklyn Center 36
Final
Time: 7:00 PM
@Howard Lake
Rockford 70
Howard Lake-Waverly-Winsted 49
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
Cleveland 56
Alden-Conger/Glenville-Emmons 35
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Eden Valley-Watkins 50
Atwater-Cosmos-Grove City 39
Final
Time: 7:00 PM
@Totino-Grace
Rogers 87
Totino-Grace 65
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Maple Lake 23
Holdingford 45
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
St. Louis Park 63
Chaska 90
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
New London-Spicer 66
Watertown-Mayer 38
Final
Time: 7:00 PM
@Colfax
Wheaton/Herman-Norcross 60
Richland 43
Final
Time: 7:00 PM
@Legacy Christian
Heritage Christian 41
Legacy Christian 54
Final
Time: 7:00 PM
@Nicollet
St. Clair 79
Nicollet 64
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Roosevelt 73
Minneapolis Washburn 18
Final
Time: 7:00 PM
@Paynesville
Belgrade-Brooten-Elrosa 37
Paynesville Area 30
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Bloomington Kennedy 41
Chanhassen 56
Final
Time: 7:15 PM
@Byron
Zumbrota-Mazeppa 36
Byron 58
Final
Time: 7:15 PM
@Culver
Floodwood 25
South Ridge 53
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Randolph 38
Hayfield 67
Final
Time: 7:15 PM
@St. Peter
New Ulm 30
St. Peter 71
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Mesabi East 70
Moose Lake-Willow River 62
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
Caledonia 64
Kingsland 28
Final
Time: 7:15 PM
@Hinckley
East Central 42
Hinckley-Finlayson 58
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
LeSueur-Henderson 21
Norwood-Young America 60
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Tri-City United 28
Mayer Lutheran 65
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Braham 67
Mille Lacs 33
Final
Time: 7:15 PM
@Oklee
Warren-Alvarado-Oslo 55
Red Lake County Central 45
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
Kenyon-Wanamingo 30
Triton 38
Final
Time: 7:15 PM
@St. Francis
Monticello 63
St. Francis 50
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Pine Island 54
Grand Meadow 61
Final
Time: 7:15 PM
@Princeton
North Branch 40
Princeton 45
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Lanesboro 54
Houston 47
Final
Time: 7:15 PM
@Nevis
Kelliher/Northome 50
Nevis 56
Final
Time: 7:15 PM
@McGregor
Barnum 76
McGregor 38
Final
Time: 7:15 PM
@Two Harbors
Cromwell-Wright 66
Two Harbors 45
Final
Time: 7:15 PM
@Red Lake
Pine River-Backus 53
Red Lake 57
Final
Time: 7:15 PM
@Nashwauk
Hill City/Northland 63
Nashwauk-Keewatin 23
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Deer River 54
Littlefork-Big Falls 46
Final
Time: 7:15 PM
@Marshall
Mankato West 51
Marshall 38
Final
Time: 7:15 PM
@Eveleth
International Falls 49
Eveleth-Gilbert 22
Final
Time: 7:15 PM
@Prinsburg
Canby 31
Central MN Christian 43
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Willmar 67
Fergus Falls 52
Final
Time: 7:15 PM
@Lester Prairie
Belle Plaine 77
Lester Prairie 47
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
Pillager 72
Sebeka 38
Final
Time: 7:30 PM
@Mountain Iron
North Woods 46
Mountain Iron-Buhl 102
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Chatfield 76
Rushford-Peterson 57
Final
Time: 7:30 PM
@Goodridge
Badger/Greenbush-Middle River 37
Goodridge/Grygla 39
Final
Time: 7:30 PM
@Oak Grove
Park Christian 36
Oak Grove 49
Final
Time: 7:30 PM
@Osakis
Barnesville 54
Osakis 46
Final
Time: 7:30 PM
@Bagley
Warroad 36
Bagley 45
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Laporte 2
Walker-Hackensack-Akeley 88
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Dilworth-Glyndon-Felton 37
East Grand Forks 42
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Tracy-Milroy-Balaton 44
MACCRAY 35
Final
Time: 7:30 PM
@Ortonville
Hankinson 74
Ortonville 42
Final
Time: 7:30 PM
@New York Mills
Bertha-Hewitt 37
New York Mills 75
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Lakeview 46
Renville County West 50
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Russell-Tyler-Ruthton 55
Lac qui Parle Valley 64
Final
Time: 7:30 PM
@Ada
Climax/Fisher 46
Ada-Borup-West 73
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye
New Ulm Cathedral 25
Sleepy Eye 78
Final
Time: 7:30 PM
@Fillmore Central
Plainview-Elgin-Millville 63
Fillmore Central 50
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Springfield 56
Gibbon-Fairfax-Winthrop 52
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Verndale 32
Henning 44
Final
Time: 7:30 PM
@Newfolden
Red Lake Falls 51
Northern Freeze 41
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
Waseca 42
Fairmont 61
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Minneota 60
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 26
Final
Time: 7:30 PM
@Menahga
Wadena-Deer Creek 34
Menahga 51
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Kittson County Central 56
Roseau 73
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Mankato East 54
Albert Lea 51
Final