Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Wrestling Scores for Thursday, January 27, 2022

Time: 7:00 PM
@Irondale
Roseville 4
Irondale/Spring Lake Park 74
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Sibley East 41
Eden Valley-Watkins 36
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
BOLD 9
Atwater-Cosmos-Grove City 67
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Sibley East 60
BOLD 11
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Eden Valley-Watkins 53
BOLD 17
Final
Time: 7:00 PM
@Kenyon
Westfield 24
Kenyon-Wanamingo 54
Final
Time: 7:00 PM
@Becker
Big Lake 26
Becker 37
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Benilde-St. Margaret's 6
Waconia 74
Final
Time: 7:00 PM
@Benson
Belgrade-Brooten-Elrosa 61
Benson 15
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Hutchinson 20
Annandale-Maple Lake 45
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Anoka 52
Annandale-Maple Lake 21
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Edina 6
St. Michael-Albertville 68
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Northfield 41
Faribault 26
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Faribault 22
Albert Lea Area 45
Final
Time: 7:00 PM
@Albert Lea
Northfield 42
Albert Lea Area 34
Final
Time: 7:00 PM
@Apple Valley
Farmington 36
Apple Valley 30
Final
Time: 7:00 PM
@Thief River Falls
Fergus Falls 34
United Clay-Becker 33
Final
Time: 7:00 PM
@Thief River Falls
United Clay-Becker 18
Thief River Falls 63
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Forest Lake 82
Roseville 0
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Forest Lake 69
Two Rivers 19
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Forest Lake 48
Irondale/Spring Lake Park 27
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Two Rivers 72
Roseville 6
Final
Time: 7:00 PM
@Annandale
Anoka 47
Hutchinson 18
Final
Time: 7:00 PM
@Irondale
Two Rivers 38
Irondale/Spring Lake Park 42
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Frazee 69
Wadena-Deer Creek 6
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Frazee 54
Barnesville 28
Final
Time: 7:00 PM
@Barnesville
Wadena-Deer Creek 30
Barnesville 48
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Fulda/Murray County Central 42
Red Rock Central 32
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Fulda/Murray County Central 56
Luverne 16
Final
Time: 7:00 PM
@Fulda
Springfield 45
Luverne 36
Final
Time: 7:00 PM
@Stewartville
Goodhue 60
Stewartville 9
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Plainview-Elgin-Millville 45
GMLOS 31
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
GMLOS 12
Dover-Eyota 65
Final
Time: 7:00 PM
@Eyota
Plainview-Elgin-Millville 8
Dover-Eyota 67
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Little Falls 72
Hopkins 6
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Hopkins 5
Buffalo 66
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Little Falls 53
Buffalo 18
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Kimball Area 57
Howard Lake-Waverly-Winsted 6
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Kimball Area 13
Watertown Mayer/ Mayer Luth. 45
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Jackson County Central 56
Pipestone Area 18
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Lakeville South 30
Burnsville 49
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Mankato East 57
Rochester Century 13
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Mankato East 43
Austin 19
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Rochester Century 36
Austin 32
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Mille Lacs 57
Trinity School 21
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Mille Lacs 66
Spectrum 18
Final
Time: 7:00 PM
@Spectrum
Trinity School 44
Spectrum 33
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
New London-Spicer 69
Rockford 12
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
New London-Spicer 32
Dassel-Cokato/Litchfield 39
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Rockford 66
Dassel-Cokato/Litchfield 6
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
New Prague 61
Tri-City United 12
Final
Time: 7:00 PM
@Lake Crystal
New Ulm 12
Lake Crystal-Wellcome Memorial Area 57
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Sauk Rapids-Rice 57
North Branch 18
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
North Branch 18
Monticello 60
Final
Time: 7:00 PM
@Monticello
Sauk Rapids-Rice 30
Monticello 50
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
St. Agnes 42
Ogilvie 39
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
Ogilvie 51
Columbia Heights 15
Final
Time: 7:00 PM
@Columbia Heights
St. Agnes 72
Columbia Heights 6
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
South St. Paul 45
Orono 24
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
Orono 18
Chaska/Chanhassen 55
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
South St. Paul 21
Chaska/Chanhassen 43
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Rochester Mayo 39
Owatonna 29
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Owatonna 54
Mankato West 24
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato West
Rochester Mayo 61
Mankato West 18
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
St. Charles 45
Pine Island 34
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
Pine Island 17
Lake City 66
Final
Time: 7:00 PM
@Lake City
St. Charles 0
Lake City 76
Final
Time: 7:00 PM
@Fridley
Rush City/Braham 60
Richfield 17
Final
Time: 7:00 PM
@Fridley
Rush City/Braham 60
Fridley 21
Final
Time: 7:00 PM
@Fridley
Richfield 24
Fridley 46
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
St. Peter 72
St. Clair/Mankato Loyola 11
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
St. Clair/Mankato Loyola 17
WEM/JWP 57
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
St. Peter 67
WEM/JWP 12
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
St. Peter 36
Maple River/United South Central 27
Final
Time: 7:00 PM
@Mapleton
WEM/JWP 12
Maple River/United South Central 60
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Shakopee 51
Lakeville North 25
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Triton 21
New Richland-H-E-G 54
Final
Time: 7:00 PM
@Rochester John Marshall
Winona/Winona Cotter 24
Rochester John Marshall 54
Final
Time: 7:00 PM
@Kasson
Zumbrota-Mazeppa 24
Kasson-Mantorville 40
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
East Ridge 16
St. Thomas Academy 54
Final
Time: 7:00 PM
@St. Thomas Academy
Stillwater Area 49
St. Thomas Academy 20
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Madelia/Truman/Martin Luther 4
New Richland-H-E-G 78
Final
Time: 7:00 PM
@New Richland
Triton 51
Madelia/Truman/Martin Luther 6
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
New Prague 84
Robbinsdale Cooper 0
Final
Time: 7:00 PM
@Montgomery
Robbinsdale Cooper 18
Tri-City United 66
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Coon Rapids 64
Austin 15
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Coon Rapids 66
Rochester Century 18
Final
Time: 7:00 PM
@Austin
Coon Rapids 37
Mankato East 35
Final
Time: 7:00 PM
@Fertile
Park Rapids Area 40
Fertile-Beltrami 28
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Rogers 51
Lakeville South 24
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Rogers 39
Burnsville 33
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Worthington 32
Pipestone Area 45
Final
Time: 7:00 PM
@Pipestone
Jackson County Central 52
Worthington 12
Final
Time: 7:00 PM
@Tracy
Red Rock Central 42
Luverne 30
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Aitkin 46
Osakis 18
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Aitkin 30
United North Central 33
Final
Time: 7:00 PM
@Menahga
Osakis 18
United North Central 49
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
St. Cloud Tech 45
Alexandria 28
Final
Time: 7:00 PM
@Cold Spring
Alexandria 21
Rocori 42
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Minneapolis Henry 24
Minneapolis Washburn 42
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Foley 84
Rockford 0
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Foley 33
Dassel-Cokato/Litchfield 36
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Foley 36
New London-Spicer 29
Final
Time: 7:00 PM
@Glencoe
Delano 36
Mound Westonka 39
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 56
Delano 16
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Centennial 36
Prescott WI 22
Final
Time: 7:00 PM
@Thief River Falls
Fergus Falls 18
Thief River Falls 61
Final
Time: 7:00 PM
@Byron
Cannon Falls 37
Byron 39
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
North St. Paul 21
St. Croix Lutheran 47
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Chisago Lakes Area 48
St. Croix Lutheran 30
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Chisago Lakes Area 48
North St. Paul 16
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Brooklyn Center/Concordia Acad 21
St. Croix Lutheran 48
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
North St. Paul 27
Brooklyn Center/Concordia Acad 15
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Lutheran
Chisago Lakes Area 54
Brooklyn Center/Concordia Acad 12
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Willmar 46
Sartell-St. Stephen 21
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Brainerd/Pillager 28
Sartell-St. Stephen 48
Final
Time: 7:00 PM
@Sartell
Willmar 42
Brainerd/Pillager 27
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Sibley East 26
Atwater-Cosmos-Grove City 46
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Eden Valley-Watkins 3
Atwater-Cosmos-Grove City 57
Final