Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Wrestling Scores for Saturday, January 22, 2022

Time: 7:00 PM
@Fargo Davies ND
Bismarck Century ND 63
Moorhead 18
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Rush City/Braham 54
St. Croix Lutheran 27
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
South St. Paul 38
St. Agnes 39
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
South St. Paul 58
Rush City/Braham 24
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
St. Croix Lutheran 12
St. Agnes 68
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Simley 66
Cannon Falls 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Cannon Falls 66
St. Croix Lutheran 10
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Cannon Falls 45
South St. Paul 33
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Cannon Falls 55
St. Agnes 24
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Cannon Falls 56
Rush City/Braham 18
Final
Time: 7:00 PM
@Parkston SD
Jackson County Central 302 ½
Parkston SD 163
Mount Vernon/Plankinton SD 139 ½
Miller SD 129 ½
McCook Central SD 126 ½
Central Lyon IA 117
Clark/Willow Lake SD 116
Howard SD 112
Rock Valley IA 91
Wessington Springs/Woonsocket SD 79
Webster SD 71
Bennett County SD 28
Chester SD 10
Andes Central SD 9
Final
Time: 7:00 PM
@Lisbon
Lisbon ND 234 ½
South Border ND 201 ½
Valley City ND 187 ½
Lakeville North 178
Bismarck St.Mary's ND 148 ½
Carrington ND 141
Central Cass ND 112 ½
LaMoure ND 106 ½
Oakes ND 96
Border West 88
Ellendale/Edgeley ND 71
Grafton ND 69
Kindred ND 64
Napoleon ND 35
Bismarck St. Mary's JV ND 19 ½
Lisbon JV ND 17
Mayville-Portland ND 17
Linton ND 15
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Zumbrota-Mazeppa 72
Hopkins 10
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Champlin Park 61
Hopkins 9
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Zumbrota-Mazeppa 78
Champlin Park 6
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Hopkins 30
Bloomington Kennedy 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Champlin Park 45
Bloomington Kennedy 36
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Fridley 18
Bloomington Kennedy 47
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Centennial 45
Fridley 30
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Centennial 42
Minneapolis Washburn 34
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Fridley 36
Minneapolis Washburn 30
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Hastings 37
Zumbrota-Mazeppa 30
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Hastings 81
Centennial 0
Final
Time: 7:00 PM
@Arlington SD
Redfield SD 267
Brookings SD 209
Kingsbury SD 183
Canby 132
Lyman SD 126
Sioux Falls Washington SD 124
Sisseton SD 109
Flandreau SD 105
Hamlin SD 90 ½
Groton SD 88
Faulkton SD 57 ½
Sioux Valley SD 49 ½
Warner/Northwestern SD 40
Ipswich SD 38
Viborg-Hurley SD 7
Tiopsa Zina SD 0
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Becker 224
Watertown Mayer/ Mayer Luth. 211 ½
Willmar 191
MAHACA 124 ½
Hutchinson 121
Minneota 114
Hudson WI 110
Waseca 95
Marshall/Lakeview 67 ½
Eden Prairie 33
Somerset WI 15 ½
Minneapolis North 4
Final
Time: 7:00 PM
@Grand Rapids
Royalton/Upsala 185 ½
Grand Rapids 171
Jamestown ND 166
Brainerd/Pillager 156
Aitkin 150
Edina 140
Deer River 121
Hibbing 111 ½
Grand Rapids JV 78
Proctor/Hermantown 52 ½
Superior WI 47
Fosston/Bagley 37
North Branch 19
Wadena-Deer Creek 18
Nashwauk-Keewatin/Greenway 16
Final
Time: 7:00 PM
@Fargo Davies ND
Minot ND 66
Moorhead 9
Final
Time: 7:00 PM
@Fargo Davies ND
Bismarck ND 72
Moorhead 9
Final
Time: 7:00 PM
@Fargo Davies ND
Moorhead 42
Mandan ND 33
Final
Time: 7:00 PM
@Fargo Davies ND
Williston ND 51
Moorhead 21
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
St. Cloud Tech 30
Mounds View 27
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Forest Lake 62
Sartell-St. Stephen 12
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Forest Lake 43
St. Cloud Tech 21
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Mounds View 48
Sartell-St. Stephen 24
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Prior Lake 42
Sartell-St. Stephen 35
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
St. Cloud Tech 43
Prior Lake 30
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Mounds View 42
Prior Lake 32
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Forest Lake 54
Prior Lake 23
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Prior Lake 24
Cambridge-Isanti 48
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Forest Lake 64
Cambridge-Isanti 6
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Mounds View 30
Cambridge-Isanti 27
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
Sartell-St. Stephen 24
Cambridge-Isanti 47
Final
Time: 7:00 PM
@Cambridge
St. Cloud Tech 36
Cambridge-Isanti 27
Final
Time: 7:00 PM
@Arcadia WI
Cadott WI 464
LaCrosse Aquinas WI 450
St. Croix Central WI 446 ½
Gale-Ettrick-Tremp WI 417
Minnetonka 373
Medford WI 348 ½
Arcadia WI 241 ½
Brookwood WI 233 ½
Prescott WI 209
Ladysmith WI 190 ½
Independence/Gilmanton WI 181
Gale-Ettrick-Tremp WI JV 171
Eau Claire Memorial WI 167
Mosinee WI 166
Cochrane-Fountain City WI 63 ½
Onalaska WI 0
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Kennedy
Hastings 84
Minneapolis Washburn 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Simley 84
Rush City/Braham 0
Final
Time: 7:00 PM
@Whitnall WI
New Prague 45
Mukwonago WI 21
Final
Time: 7:00 PM
@Whitnall WI
New Prague 70
Beaver Dam WI 6
Final
Time: 7:00 PM
@Whitnall WI
New Prague 57
Stoughton WI 21
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Park Center 38
Tartan 36
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Virginia Area 42
Irondale/Spring Lake Park 24
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Goodhue 44
Andover 30
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Albert Lea Area 49
Lake City 27
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Lake City 54
Andover 20
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Irondale/Spring Lake Park 30
Park Center 25
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Albert Lea Area 34
Goodhue 33
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Virginia Area 44
Tartan 22
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Albert Lea Area 67
Irondale/Spring Lake Park 12
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Andover 57
Virginia Area 24
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Goodhue 57
Park Center 18
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Lake City 57
Tartan 24
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Lake City 48
Virginia Area 26
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Albert Lea Area 42
Park Center 39
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Goodhue 37
Irondale/Spring Lake Park 18
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Andover 59
Tartan 24
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Falls WI
Amery WI 209 ½
Stillwater Area 185
Princeton 165 ½
West Salem/Bangor WI 151
River Falls WI 123 ½
St. Croix Falls WI 111
Totino-Grace 108
Glenwood City WI 96
Boyceville WI 80
Northwestern WI 70 ½
Cameron WI 61 ½
Abbotsford-Colby WI 61
Osceola WI 59
Pine City/Hinckley-Finlayson 58 ½
Kenosha Christian Life WI 46 ½
Ogilvie 46 ½
Turtle Lake WI 46
Spencer WI 23
Chetek-Weyerhaeuser WI 9
Cornell WI 2
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Simley 84
St. Agnes 0
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Simley 76
St. Croix Lutheran 6
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Rush City/Braham 31
St. Agnes 48
Final
@Fargo Davies
Moorhead 42.00
Mandan 33.00
Final
@Fargo Davies
Williston 51.00
Moorhead 21.00
Final
@Fargo Davies
Bismarck Century 63.00
Moorhead 18.00
Final
@Fargo Davies
Minot 66.00
Moorhead 9.00
Final
@Fargo Davies
Bismarck 72.00
Moorhead 9.00
Final