Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, December 3, 2021

Time: 5:00 PM
@Hopkins
Edina 66
Centennial 59
Final
Time: 5:30 PM
@St. John's University
Eagle Ridge Academy 49
St. John's Prep 28
Final
Time: 5:30 PM
@Washington
Twin Cities Academy/Great River 41
St. Paul Washington 40
Final
Time: 5:30 PM
@Hopkins
Minnetonka 60
Rosemount 52
Final
Time: 6:00 PM
@Hawley
Ada-Borup-West 32
Hawley 74
Final
Time: 6:00 PM
@St. Anthony Village
Mounds View 87
St. Anthony Village 79
Final
Time: 6:00 PM
@Hector
New Ulm Cathedral 19
Buffalo Lake-Hector-Stewart 81
Final
Time: 6:00 PM
@Robbinsdale Cooper
St. Paul Humboldt 29
Robbinsdale Cooper 78
Final
Time: 6:00 PM
@Benson
Hancock 68
Browerville-Eagle Valley 46
Final
Time: 6:30 PM
@Grand Marais
North Woods 50
Cook County 34
Final
Time: 6:30 PM
@Hopkins
Farmington 51
Park Center 50
Final
Time: 7:00 PM
@Madelia
Cleveland 60
Madelia 26
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
St. Peter 55
Mound Westonka 42
Final
Time: 7:00 PM
@North St. Paul
St. Paul Harding 45
North St. Paul 58
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
Blake 29
Southwest Christian 57
Final
Time: 7:00 PM
@Woodbury
Mahtomedi 53
Woodbury 52
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Irondale 39
Spring Lake Park 74
Final
Time: 7:00 PM
@St. Croix Prep
Minneapolis Roosevelt 48
St. Croix Prep 34
Final
Time: 7:00 PM
@Richfield
Bloomington Kennedy 62
Richfield 48
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
Holy Family Catholic 74
Maranatha Christian 63
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
St. Clair 68
Alden-Conger/Glenville-Emmons 47
Final
Time: 7:00 PM
@Waconia
Marshall 83
Waconia 74
Final
Time: 7:00 PM
@Mankato Loyola
United Christian Academy 56
Mankato Loyola 13
Final
Time: 7:00 PM
@Pine River
Belgrade-Brooten-Elrosa 77
Pine River-Backus 58
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Fridley 74
Two Rivers 48
Final
Time: 7:00 PM
@Bloomington Jefferson
Minneapolis Southwest 55
Bloomington Jefferson 65
Final
Time: 7:00 PM
@PACT Charter
West Lutheran 69
PACT Charter 17
Final
Time: 7:00 PM
@Buffalo
Monticello 41
Buffalo 63
Final
Time: 7:00 PM
@Anoka
Roseville 61
Anoka 26
Final
Time: 7:00 PM
@Sherburn
Mountain Lake Area/Comfrey 53
Martin County West 61
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Wayzata 80
Becker 52
Final
Time: 7:00 PM
@Delano
New London-Spicer 56
Delano 36
Final
Time: 7:00 PM
@Hastings
Apple Valley 41
Hastings 78
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Burnsville 47
Park of Cottage Grove 46
Final
Time: 7:15 PM
@Waterville
Maple River 57
Waterville-Elysian-Morristown 52
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
Houston 52
Lanesboro 57
Final
Time: 7:15 PM
@Minneota
Southwest MN Christian 34
Minneota 62
Final
Time: 7:15 PM
@Upsala
Atwater-Cosmos-Grove City 53
Upsala 66
Final
Time: 7:15 PM
@St. Cloud Cathedral
Rush City 40
St. Cloud Cathedral 56
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Randolph 61
Kenyon-Wanamingo 58
F/OT
Time: 7:15 PM
@Cherry
Mesabi East 55
Cherry 49
F/OT
Time: 7:15 PM
@Deer River
Littlefork-Big Falls 54
Deer River 64
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Medford 53
Janesville-Waldorf-Pemberton 42
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Lyle/Austin Pacelli 57
LeRoy-Ostrander 61
Final
Time: 7:15 PM
@Windom
Heron Lake-Okabena/Fulda 59
Windom Area 81
Final
Time: 7:15 PM
@Southland
Kingsland 62
Southland 37
Final
Time: 7:15 PM
@Parkers Prairie
Underwood 56
Parkers Prairie 29
Final
Time: 7:15 PM
@LeSueur
Belle Plaine 70
LeSueur-Henderson 30
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Bethlehem Academy 39
Hayfield 66
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Rapids
Big Lake 22
Grand Rapids 65
Final
Time: 7:15 PM
@Finlayson
Ogilvie 60
East Central 38
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Zumbrota-Mazeppa 45
Cannon Falls 44
Final
Time: 7:15 PM
@Brainerd
Rogers 64
Brainerd 59
Final
Time: 7:15 PM
@Oklee
Clearbrook-Gonvick 72
Red Lake County Central 45
Final
Time: 7:15 PM
@Moose Lake
Hinckley-Finlayson 53
Moose Lake-Willow River 71
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Rochester Lourdes 65
Pine Island 32
Final
Time: 7:15 PM
@Stewartville
Kasson-Mantorville 66
Stewartville 79
Final
Time: 7:15 PM
@Bemidji
Sartell-St. Stephen 63
Bemidji 26
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Grove
Decorah-North Winneshiek 69
Spring Grove 14
Final
Time: 7:15 PM
@Wells
New Richland-H-E-G 83
United South Central 14
Final
Time: 7:15 PM
@Aitkin
Hill City/Northland 32
Aitkin 56
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Fillmore Central 42
Grand Meadow 60
Final
Time: 7:15 PM
@Isle
Brooklyn Center 26
Mille Lacs 61
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Triton 33
Blooming Prairie 46
Final
Time: 7:30 PM
@Blackduck
Fosston 46
Blackduck 15
Final
Time: 7:30 PM
@Lake Park
Henning 55
Lake Park-Audubon 45
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Winona Cotter 73
Rushford-Peterson 42
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Frazee 31
Pelican Rapids 52
Final
Time: 7:30 PM
@Montevideo
Dawson-Boyd 20
Montevideo 67
Final
Time: 7:30 PM
@La Crescent
Caledonia 49
La Crescent-Hokah 53
Final
Time: 7:30 PM
@Albert Lea
Red Wing 56
Albert Lea 62
Final
Time: 7:30 PM
@Graceville
Ortonville 30
Clinton-Graceville-Beardsley 62
Final
Time: 7:30 PM
@Morris
Osakis 48
Morris Area/Chokio-Alberta 54
Final
Time: 7:30 PM
@Coleraine
International Falls 54
Greenway 43
Final
Time: 7:30 PM
@Barnesville
Perham 67
Barnesville 66
Final
Time: 7:30 PM
@Sleepy Eye Saint Mary's
Springfield 49
Sleepy Eye Saint Mary's 83
Final
Time: 7:30 PM
@Morgan
Minnesota Valley Lutheran 64
Cedar Mountain 34
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Cass Lake-Bena 81
Walker-Hackensack-Akeley 55
Final
Time: 7:30 PM
@St. Charles
Dover-Eyota 81
St. Charles 34
Final
Time: 7:30 PM
@Crookston
Thief River Falls 34
Crookston 58
Final
Time: 7:30 PM
@Mabel
Schaeffer Academy 25
Mabel-Canton 59
Final
Time: 7:30 PM
@Austin
Rochester John Marshall 51
Austin 57
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Dilworth-Glyndon-Felton 41
Breckenridge 77
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Rochester Mayo 73
Winona 41
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Brandon/Evansville 57
Bertha-Hewitt 43
Final
Time: 7:30 PM
@Argyle
Warren-Alvarado-Oslo 29
Stephen-Argyle 59
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
Chatfield 68
Lewiston-Altura 46
Final
Time: 8:00 PM
@Hopkins
Eden Prairie 68
Eagan 43
Final
Time: 8:00 PM
@Benson
MACCRAY 40
Benson 20
Final
Time: 8:30 PM
@Hopkins
Appleton East 59
Hopkins 91
Final