Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Friday, January 21, 2022

Time: 5:45 PM
@Rush City
Mille Lacs 36
Rush City 50
Final
Time: 5:45 PM
@Osakis
Minnewaska Area 41
Osakis 35
Final
Time: 6:00 PM
@Moorhead
Fargo Davies 71
Moorhead 43
Final
Time: 6:00 PM
@Cristo Rey Jesuit
Concordia Academy 61
Cristo Rey Jesuit 46
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest MN Christian
Red Rock Central 60
Southwest MN Christian 61
Final
Time: 6:00 PM
@Columbia Heights
St. Anthony Village 82
Columbia Heights 53
Final
Time: 6:00 PM
@Hector
Mayer Lutheran 67
Buffalo Lake-Hector-Stewart 57
Final
Time: 6:00 PM
@Minnesota Valley Lutheran
Wabasso 36
Minnesota Valley Lutheran 61
Final
Time: 6:00 PM
@Lyle
Mankato Loyola 30
Lyle/Austin Pacelli 54
Final
Time: 6:00 PM
@Madison
Yellow Medicine East 56
Lac qui Parle Valley 66
Final
Time: 6:00 PM
@Sauk Centre
BOLD 26
Sauk Centre 60
Final
Time: 6:00 PM
@Adrian
Murray County Central 44
Adrian/Ellsworth 52
Final
Time: 6:00 PM
@Hills
Mountain Lake Area/Comfrey 45
Hills-Beaver Creek 54
Final
Time: 6:00 PM
@Westbrook
Heron Lake-Okabena/Fulda 40
Westbrook-Walnut Grove 36
Final
Time: 6:00 PM
@Southwest Christian
Mound Westonka 56
Southwest Christian 50
Final
Time: 6:30 PM
@Culver
Cook County 22
South Ridge 88
Final
Time: 6:30 PM
@Heritage Christian
West Lutheran 39
Heritage Christian 35
Final
Time: 7:00 PM
@Two Rivers
Hastings 72
Two Rivers 57
Final
Time: 7:00 PM
@TBD
Sidwell Friends 67
Hopkins 55
Final
Time: 7:00 PM
@Grove City
Paynesville Area 68
Atwater-Cosmos-Grove City 39
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis North
Bloomington Kennedy 61
Minneapolis North 31
Final
Time: 7:00 PM
@Nova Classical
North Lakes Academy 56
Nova Classical Academy 28
Final
Time: 7:00 PM
@Washington
St. Paul Central 60
St. Paul Washington 26
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Orono 57
Chanhassen 60
Final
Time: 7:00 PM
@Rogers
Robbinsdale Armstrong 35
Rogers 72
Final
Time: 7:00 PM
@Champlin Park
Osseo 48
Champlin Park 67
Final
Time: 7:00 PM
@Coon Rapids
Blaine 52
Coon Rapids 30
Final
Time: 7:00 PM
@Centennial
Maple Grove 48
Centennial 46
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
Forest Lake 29
Park of Cottage Grove 52
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
North St. Paul 52
Tartan 64
Final
Time: 7:00 PM
@Eagan
Rosemount 63
Eagan 41
Final
Time: 7:00 PM
@Roseville
Cretin-Derham Hall 41
Roseville 76
Final
Time: 7:00 PM
@Eastview
Prior Lake 49
Eastview 46
Final
Time: 7:00 PM
@Spring Lake Park
Elk River 46
Spring Lake Park 42
Final
Time: 7:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Waconia 45
Benilde-St. Margaret's 61
Final
Time: 7:00 PM
@Hill-Murray
Mahtomedi 82
Hill-Murray 63
Final
Time: 7:00 PM
@Humboldt
St. Paul Highland Park 28
St. Paul Humboldt 61
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Simley 46
South St. Paul 29
Final
Time: 7:00 PM
@Farmington
Lakeville South 58
Farmington 55
Final
Time: 7:00 PM
@Red Wing
Albert Lea 41
Red Wing 51
Final
Time: 7:00 PM
@Holdingford
Belgrade-Brooten-Elrosa 58
Holdingford 75
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Rockford 53
Dassel-Cokato 52
Final
Time: 7:00 PM
@Visitation
Fridley 35
Visitation 60
Final
Time: 7:00 PM
@DeLaSalle
Richfield 59
DeLaSalle 84
Final
Time: 7:00 PM
@Andover
Anoka 41
Andover 53
Final
Time: 7:00 PM
@Eden Valley
Kimball Area 26
Eden Valley-Watkins 54
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Holy Family Catholic 58
Hutchinson 55
Final
Time: 7:00 PM
@Stillwater
Irondale 29
Stillwater Area 82
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Center
Avail Academy 43
Brooklyn Center 51
Final
Time: 7:00 PM
@East Ridge
Woodbury 46
East Ridge 64
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Shakopee 51
Lakeville North 41
Final
Time: 7:00 PM
@Mounds View
White Bear Lake 62
Mounds View 46
Final
Time: 7:00 PM
@Chaska
New Prague 38
Chaska 66
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Wayzata 62
Edina 46
Final
Time: 7:00 PM
@Burnsville
Apple Valley 27
Burnsville 64
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Southwest
Minneapolis Roosevelt 50
Minneapolis Southwest 57
Final
Time: 7:00 PM
@Brooklyn Park
Totino-Grace 80
Park Center 57
Final
Time: 7:00 PM
@Watertown
Litchfield 48
Watertown-Mayer 37
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Lake
Royalton 49
Maple Lake 31
Final
Time: 7:00 PM
@East Chain
Cleveland 50
GHEC/T/ML 66
Final
Time: 7:00 PM
@Minneapolis Washburn
Holy Angels 64
Minneapolis Washburn 24
Final
Time: 7:15 PM
@Pine Island
Zumbrota-Mazeppa 58
Pine Island 51
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Janesville-Waldorf-Pemberton 17
Blooming Prairie 53
Final
Time: 7:15 PM
@Bethlehem Academy
Medford 57
Bethlehem Academy 62
Final
Time: 7:15 PM
@Sauk Rapids
Little Falls 53
Sauk Rapids-Rice 71
Final
Time: 7:15 PM
@Ogilvie
East Central 31
Ogilvie 65
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Lake City 55
Goodhue 67
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Pequot Lakes 75
Virginia 36
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
Hinckley-Finlayson 42
Pine City 75
Final
Time: 7:15 PM
@Pierz
Albany 66
Pierz 15
Final
Time: 7:15 PM
@LeRoy
Mabel-Canton 44
LeRoy-Ostrander 42
Final
Time: 7:15 PM
@Evansville
Hillcrest Lutheran Academy 49
Brandon/Evansville 52
Final
Time: 7:15 PM
@Randolph
New Richland-H-E-G 71
Randolph 63
Final
Time: 7:15 PM
@St. Francis
Big Lake 45
St. Francis 56
Final
Time: 7:15 PM
@Cannon Falls
Kasson-Mantorville 74
Cannon Falls 55
Final
Time: 7:15 PM
Houston 45
Cochrane-Fountain City 56
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Cambridge-Isanti 73
Monticello 35
Final
Time: 7:15 PM
@Blue Earth
St. Peter 71
Blue Earth Area 22
Final
Time: 7:15 PM
@Becker
Princeton 52
Becker 92
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Braham 44
Foley 64
Final
Time: 7:15 PM
@Norwood
Sibley East 46
Norwood-Young America 59
Final
Time: 7:15 PM
@Dodge Center
United South Central 23
Triton 75
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
Waterville-Elysian-Morristown 50
Kenyon-Wanamingo 46
Final
Time: 7:30 PM
@Springfield
Nicollet 72
Springfield 45
Final
Time: 7:30 PM
@Bertha
Pillager 70
Bertha-Hewitt 32
Final
Time: 7:30 PM
@Wadena
Verndale 33
Wadena-Deer Creek 36
Final
Time: 7:30 PM
@Prinsburg
Tracy-Milroy-Balaton 43
Central MN Christian 40
Final
Time: 7:30 PM
@Clara City
Minneota 71
MACCRAY 49
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
Russell-Tyler-Ruthton 68
Renville County West 33
Final
Time: 7:30 PM
@Dawson
Lakeview 47
Dawson-Boyd 31
Final
Time: 7:30 PM
@Winona
Lewiston-Altura 32
Winona Cotter 65
Final
Time: 7:30 PM
@Fairmont
New Ulm 38
Fairmont 45
Final
Time: 7:30 PM
@Waseca
St. James Area 40
Waseca 56
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester Mayo
Winona 19
Rochester Mayo 60
Final
Time: 7:30 PM
@Rochester John Marshall
Austin 60
Rochester John Marshall 51
Final
Time: 7:30 PM
@New Life Academy
St. Croix Prep 67
New Life Academy 68
Final
Time: 7:30 PM
@Sebeka
New York Mills 67
Sebeka 42
Final
Time: 7:30 PM
@Luverne
Marshall 56
Luverne 53
Final
Time: 7:30 PM
@Rushford
Dover-Eyota 78
Rushford-Peterson 53
Final
Time: 7:30 PM
@Henning
Menahga 50
Henning 33
Final
Time: 7:30 PM
@Worthington
Pipestone Area 43
Worthington 63
Final
Time: 7:30 PM
@Winthrop
Cedar Mountain 57
Gibbon-Fairfax-Winthrop 63
Final
Time: 8:00 PM
@Fillmore Central
St. Charles 32
Fillmore Central 63
Final