Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Wednesday, December 29, 2021

Time: 9:30 AM
@Rochester Civic Center
Bloomington Jefferson 53
Rochester John Marshall 48
Final
Time: 9:30 AM
@Winona State
Waseca 45
Lewiston-Altura 37
Final
Time: 10:00 AM
@Perham
Waconia 73
Barnesville 66
Final
Time: 10:00 AM
@St. Ben's
Foley 53
Annandale 42
Final
Time: 11:00 AM
@St. Cloud Tech
Pine City 44
Big Lake 40
Final
Time: 11:15 AM
@Rochester Civic Center
Bloomington Kennedy 48
Rochester Century 36
Final
Time: 11:30 AM
@St. Ben's
Cass Lake-Bena 64
Holdingford 56
Final
Time: 12:00 PM
@Sacred Heart
Climax/Fisher 40
Sacred Heart 16
Final
Time: 12:00 PM
@Hayfield
Kenyon-Wanamingo 45
Grand Meadow 30
Final
Time: 12:01 PM
@Winona State
Kasson-Mantorville 70
Worthington 63
Final
Time: 12:01 PM
@Southwest MN State
Russell-Tyler-Ruthton 50
Springfield 41
Final
Time: 12:01 PM
@Winona State
Winona Cotter 78
Pine Island 49
Final
Time: 12:01 PM
@Winona State
Onalaska Luther 57
Chatfield 52
Final
Time: 12:30 PM
@St. Cloud Tech
Duluth Marshall 49
St. Cloud 56
Final
Time: 12:30 PM
@Roseville
Hawley 65
Coon Rapids 43
Final
Time: 12:30 PM
@Southwest MN State
Lac qui Parle Valley 55
St. Clair 53
Final
Time: 12:45 PM
@Pelican Rapids
New York Mills 37
Lake Park-Audubon 34
Final
Time: 1:00 PM
@St. Cloud Apollo
Rockford 52
Tartan 40
Final
Time: 1:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Paul Humboldt 64
Nova Classical Academy 30
Final
Time: 1:00 PM
@Sartell
Holy Family Catholic 64
Pierz 34
Final
Time: 1:00 PM
@Rochester Civic Center
Totino-Grace 68
Owatonna 62
Final
Time: 1:00 PM
@Rushford
Dover-Eyota 77
Spring Grove 37
Final
Time: 1:15 PM
@St. Ben's
Mountain Iron-Buhl 72
Belgrade-Brooten-Elrosa 18
Final
Time: 1:30 PM
@Ely
Deer River 83
Wrenshall 40
Final
Time: 1:30 PM
@Benilde-St. Margaret's
Visitation 60
St. Paul Central 36
Final
Time: 1:30 PM
@Perham
Sauk Centre 47
Perham 43
Final
Time: 1:30 PM
@Brooklyn Park
St. Louis Park 68
Irondale 34
Final
Time: 1:45 PM
@West Salem
La Crescent-Hokah 44
Mondovi 32
Final
Time: 1:45 PM
@Hayfield
Blooming Prairie 50
Zumbrota-Mazeppa 42
Final
Time: 2:00 PM
@Sacred Heart
Roseau 70
Hillcrest Lutheran Academy 31
Final
Time: 2:00 PM
@Monticello
Proctor 63
Princeton 53
Final
Time: 2:00 PM
@Roseville
Eagan 60
Maranatha Christian 38
Final
Time: 2:30 PM
@St. Cloud Apollo
Anoka 59
Duluth East 56
Final
Time: 2:30 PM
@Pelican Rapids
West Central Area 56
Underwood 47
Final
Time: 2:30 PM
@Cottonwood
Brandon/Evansville 59
Cedar Mountain 56
Final
Time: 2:30 PM
@Sartell
Buffalo 35
Sartell-St. Stephen 50
Final
Time: 2:45 PM
@Rochester Civic Center
Stewartville 76
New Richmond 37
Final
Time: 2:45 PM
@Esko
Cherry 70
Columbia Heights 34
Final
Time: 2:45 PM
@St. Ben's
Champlin Park 53
Lakeville South 48
Final
Time: 3:00 PM
@Ely
South Ridge 69
Ely 38
Final
Time: 3:00 PM
@Benilde-St. Margaret's
Cristo Rey Jesuit 13
Benilde-St. Margaret's 65
Final
Time: 3:00 PM
@Andover
New Prague 59
Andover 64
Final
Time: 3:00 PM
@Mounds Park Academy
St. Croix Prep 61
Mounds Park Academy 53
Final
Time: 3:15 PM
@Warren
Kelliher/Northome 75
Warren-Alvarado-Oslo 67
Final
Time: 3:30 PM
@Hayfield
Lyle/Austin Pacelli 27
Hayfield 79
Final
Time: 3:30 PM
@Roseville
East Ridge 54
Eastview 36
Final
Time: 3:30 PM
@Southwest MN State
Canby 48
Wabasso 28
Final
Time: 3:45 PM
@Monticello
Sauk Rapids-Rice 56
Monticello 73
Final
Time: 4:00 PM
@Aitkin
North Woods 59
McGregor 42
Final
Time: 4:00 PM
@Hill-Murray
Hutchinson 65
Mahtomedi 54
Final
Time: 4:15 PM
@Brooklyn Park
Chaska 65
Eden Prairie 59
Final
Time: 4:15 PM
@Pelican Rapids
Badger/Greenbush-Middle River 74
NCE/U-H 33
Final
Time: 4:15 PM
@St. Ben's
Cambridge-Isanti 57
Alexandria 52
Final
Time: 4:30 PM
@Esko
Hermantown 45
Esko 52
Final
Time: 5:00 PM
@Southwest MN State
Sleepy Eye 53
Minneota 52
Final
Time: 5:00 PM
@Rushford
Randolph 45
Rushford-Peterson 62
Final
Time: 5:00 PM
@South St. Paul
Park of Cottage Grove 68
Two Rivers 35
Final
Time: 5:00 PM
@Rochester Civic Center
Lake City 50
White Bear Lake 42
Final
Time: 5:00 PM
@Roseville
Centennial 52
Roseville 55
Final
Time: 5:00 PM
@Windom
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 63
East Central 38
Final
Time: 5:00 PM
@St. Michael-Albertville
Rogers 60
Edina 48
Final
Time: 5:30 PM
@St. Cloud Cathedral
Melrose 64
Concordia Academy 57
Final
Time: 5:30 PM
@Cottonwood
Ortonville 37
Lakeview 56
Final
Time: 5:30 PM
@Blue Earth
Jackson County Central 90
United South Central 28
Final
Time: 5:30 PM
@Fergus Falls
Breckenridge 43
Fergus Falls 75
Final
Time: 5:30 PM
@Monticello
Orono 50
Chisago Lakes Area 34
Final
Time: 5:30 PM
@Cloquet
Virginia 61
Cloquet 78
Final
Time: 5:45 PM
@Hill-Murray
Wayzata 60
Forest Lake 25
Final
Time: 5:45 PM
@St. Cloud Apollo
Robbinsdale Armstrong 70
Rocori 47
Final
Time: 6:00 PM
@St. Ben's
Providence Academy 55
Albany 32
Final
Time: 6:00 PM
@Norwood
Dassel-Cokato 57
BOLD 51
Final
Time: 6:00 PM
@Pelican Rapids
Battle Lake 53
Pelican Rapids 55
Final
Time: 6:00 PM
@Lake Crystal
Minnesota Valley Lutheran 68
St. James Area 53
Final
Time: 6:00 PM
@Aitkin
Milaca 45
Aitkin 21
Final
Time: 6:00 PM
@Pequot Lakes
Mora 62
Minneapolis North 51
Final
Time: 6:30 PM
@St. Peter
Mankato West 71
St. Peter 56
Final
Time: 6:30 PM
@Legacy Christian
Menahga 54
Ogilvie 39
Final
Time: 6:30 PM
@New Life Academy
Blake 40
New Life Academy 53
Final
Time: 6:45 PM
@Rochester Civic Center
Rochester Mayo 58
Byron 49
Final
Time: 7:00 PM
@Blue Earth
GHEC/T/ML 61
Blue Earth Area 38
Final
Time: 7:00 PM
@St. Michael-Albertville
Chanhassen 55
St. Michael-Albertville 79
Final
Time: 7:00 PM
@South St. Paul
Woodbury 60
South St. Paul 49
Final
Time: 7:00 PM
@Cloquet
Mesabi East 62
Crosby-Ironton 60
Final
Time: 7:00 PM
@Fergus Falls
Crookston 67
Watertown-Mayer 50
Final
Time: 7:00 PM
@Windom
Fairmont 72
Windom Area 27
Final
Time: 7:00 PM
@St. Cloud Cathedral
Litchfield 62
St. Cloud Cathedral 48
Final
Time: 7:15 PM
@Monticello
Grand Rapids 61
St. Francis 26
Final
Time: 7:30 PM
@Legacy Christian
Park Christian 31
Legacy Christian 44
Final
Time: 7:30 PM
@Norwood
Jordan 59
Norwood-Young America 32
Final
Time: 7:30 PM
@Hill-Murray
St. Paul Como Park 73
Fridley 61
Final
Time: 7:30 PM
@St. Ben's
Minnetonka 86
Becker 45
Final
Time: 7:45 PM
@Pequot Lakes
Park Rapids Area 51
Pequot Lakes 65
Final
Time: 7:45 PM
@Lake Crystal
New Richland-H-E-G 48
Lake Crystal-Wellcome Memorial 64
Final
Time: 8:00 PM
@Southwest MN State
Marshall 70
Faribault 19
Final
Time: 8:30 PM
@Rochester Civic Center
Rosemount 61
Rochester Lourdes 42
Final