Minnesota-Scores.Net LOADING

High School Basketball (G) Scores for Thursday, December 9, 2021

Time: 5:00 PM
@Avail Academy
Twin Cities Academy/Great River 44
Avail Academy 41
Final
Time: 5:30 PM
@Minneapolis Henry
St. Paul Harding 75
Minneapolis Henry 51
Final
Time: 5:30 PM
@St. John's University
Cambridge Christian 30
St. John's Prep 52
Final
Time: 5:30 PM
@Henning
Pillager 50
Henning 54
Final
Time: 5:45 PM
@Nicollet
Sleepy Eye Saint Mary's 78
Nicollet 56
Final
Time: 6:00 PM
@Schaeffer Academy
Mankato Loyola 55
Schaeffer Academy 61
Final
Time: 6:00 PM
@Fridley
Duluth East 70
Fridley 80
Final
Time: 6:15 PM
@McGregor
Floodwood 42
McGregor 38
Final
Time: 6:30 PM
@Como Park
Providence Academy 72
St. Paul Como Park 74
Final
Time: 6:30 PM
@Sartell
Moorhead 21
Sartell-St. Stephen 53
Final
Time: 6:30 PM
@Silver Bay
Carlton 50
Silver Bay 38
Final
Time: 7:00 PM
@St. Agnes
Spectrum 64
St. Agnes 42
Final
Time: 7:00 PM
@Simley
St. Peter 63
Simley 35
Final
Time: 7:00 PM
@Liberty Classical Academy
MN Academy for the Deaf 25
Liberty Classical Academy 38
Final
Time: 7:00 PM
@North Branch
North St. Paul 54
North Branch 59
Final
Time: 7:00 PM
@Cleveland
Lester Prairie 63
Cleveland 29
Final
Time: 7:00 PM
@Cokato
Hope Academy 23
Dassel-Cokato 85
Final
Time: 7:00 PM
Madelia 44
Immanuel Lutheran 23
Final
Time: 7:00 PM
@Hopkins
Eastview 29
Hopkins 83
Final
Time: 7:00 PM
@Tartan
Woodbury 59
Tartan 30
Final
Time: 7:00 PM
@Greenbush
Thompson 47
Badger/Greenbush-Middle River 43
Final
Time: 7:00 PM
@Holy Angels
Benilde-St. Margaret's 67
Holy Angels 78
Final
Time: 7:00 PM
@Chanhassen
Buffalo 54
Chanhassen 73
Final
Time: 7:00 PM
@North Lakes Academy
St. Croix Prep 62
North Lakes Academy 30
Final
Time: 7:00 PM
@Edina
Burnsville 57
Edina 70
Final
Time: 7:00 PM
@Cottage Grove
White Bear Lake 47
Park of Cottage Grove 49
Final
Time: 7:00 PM
@Southwest Christian
New Life Academy 35
Southwest Christian 50
Final
Time: 7:00 PM
@Robbinsdale Armstrong
Bloomington Jefferson 51
Robbinsdale Armstrong 52
Final
Time: 7:00 PM
@Mound
St. Anthony Village 62
Mound Westonka 67
Final
Time: 7:00 PM
@Alden
GHEC/T/ML 70
Alden-Conger/Glenville-Emmons 43
Final
Time: 7:00 PM
@Hutchinson
Big Lake 41
Hutchinson 72
Final
Time: 7:00 PM
@Jordan
Bloomington Kennedy 54
Jordan 49
Final
Time: 7:00 PM
@Lakeville North
Wayzata 49
Lakeville North 45
Final
Time: 7:00 PM
@Maple Grove
Shakopee 54
Maple Grove 56
Final
Time: 7:00 PM
@Maranatha Christian
St. Paul Central 31
Maranatha Christian 71
Final
Time: 7:00 PM
@Rosemount
Stillwater Area 65
Rosemount 68
Final
Time: 7:15 PM
@Mayer Lutheran
Concordia Academy 50
Mayer Lutheran 88
Final
Time: 7:15 PM
@Fergus Falls
Rothsay 39
Hillcrest Lutheran Academy 60
Final
Time: 7:15 PM
@Osakis
Upsala 37
Osakis 55
Final
Time: 7:15 PM
@Blooming Prairie
Chatfield 53
Blooming Prairie 37
Final
Time: 7:15 PM
@Willmar
Morris Area/Chokio-Alberta 30
Willmar 57
Final
Time: 7:15 PM
@Long Prairie
Little Falls 47
Long Prairie-Grey Eagle 12
Final
Time: 7:15 PM
@Kenyon
New Richland-H-E-G 74
Kenyon-Wanamingo 46
Final
Time: 7:15 PM
@Staples
Pierz 74
Staples-Motley 30
Final
Time: 7:15 PM
@Lanesboro
United Christian Academy 29
Lanesboro 45
Final
Time: 7:15 PM
@Rush City
Braham 47
Rush City 44
Final
Time: 7:15 PM
@Aurora
Eveleth-Gilbert 47
Mesabi East 63
Final
Time: 7:15 PM
@Canby
Tracy-Milroy-Balaton 75
Canby 43
Final
Time: 7:15 PM
@Crosby
Esko 54
Crosby-Ironton 63
Final
Time: 7:15 PM
@Deer River
Greenway 48
Deer River 47
Final
Time: 7:15 PM
@Holdingford
St. Cloud Cathedral 39
Holdingford 59
Final
Time: 7:15 PM
@Plummer
Northern Freeze 40
Red Lake County Central 37
Final
Time: 7:15 PM
@Eden Valley
Litchfield 30
Eden Valley-Watkins 32
Final
Time: 7:15 PM
@Hayfield
Rushford-Peterson 38
Hayfield 60
Final
Time: 7:15 PM
@Babbitt
Chisholm 55
Northeast Range 9
Final
Time: 7:15 PM
@Barnum
Aitkin 43
Barnum 63
Final
Time: 7:15 PM
@Wrenshall
Cromwell-Wright 79
Wrenshall 12
Final
Time: 7:15 PM
@Paynesville
Rocori 63
Paynesville Area 42
Final
Time: 7:15 PM
@Janesville
Waseca 57
Janesville-Waldorf-Pemberton 19
Final
Time: 7:15 PM
@Houston
Spring Grove 33
Houston 58
Final
Time: 7:15 PM
@Grand Meadow
Randolph 27
Grand Meadow 59
Final
Time: 7:15 PM
@Goodhue
Cannon Falls 35
Goodhue 68
Final
Time: 7:15 PM
@Foley
Kimball Area 44
Foley 41
Final
Time: 7:15 PM
@Cloquet
Grand Rapids 60
Cloquet 42
Final
Time: 7:15 PM
@Duluth Marshall
Duluth Denfeld 28
Duluth Marshall 91
Final
Time: 7:15 PM
@Littlefork
Laporte 29
Littlefork-Big Falls 67
Final
Time: 7:15 PM
@Zimmerman
St. Francis 64
Zimmerman 76
Final
Time: 7:15 PM
@Virginia
Cherry 61
Virginia 67
Final
Time: 7:15 PM
@Rochester Lourdes
Kasson-Mantorville 53
Rochester Lourdes 55
Final
Time: 7:15 PM
@Spring Valley
St. Charles 35
Kingsland 63
Final
Time: 7:15 PM
@Pine City
East Central 22
Pine City 66
Final
Time: 7:30 PM
@Lewiston
La Crescent-Hokah 61
Lewiston-Altura 41
Final
Time: 7:30 PM
@Walker
Nevis 53
Walker-Hackensack-Akeley 62
Final
Time: 7:30 PM
@Pelican Rapids
Park Rapids Area 39
Pelican Rapids 45
Final
Time: 7:30 PM
@Barrett
Hancock 72
West Central Area 66
F/OT
Time: 7:30 PM
@Mountain Lake
Heron Lake-Okabena/Fulda 51
Mountain Lake Area/Comfrey 47
Final
Time: 7:30 PM
@Roseau
Goodridge/Grygla 54
Roseau 64
Final
Time: 7:30 PM
@Sauk Centre
Albany 53
Sauk Centre 55
Final
Time: 7:30 PM
@Lamberton
Adrian/Ellsworth 43
Red Rock Central 63
Final
Time: 7:30 PM
@Kerkhoven
Central MN Christian 61
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 24
Final
Time: 7:30 PM
@Glyndon
Barnesville 71
Dilworth-Glyndon-Felton 38
Final
Time: 7:30 PM
@Renville
MACCRAY 74
Renville County West 37
Final
Time: 7:30 PM
@Hills
Murray County Central 16
Hills-Beaver Creek 56
Final
Time: 7:30 PM
@Edgerton
Westbrook-Walnut Grove 52
Edgerton 59
Final
Time: 7:30 PM
@Granite Falls
Russell-Tyler-Ruthton 75
Yellow Medicine East 71
Final
Time: 7:30 PM
@Plainview
Triton 45
Plainview-Elgin-Millville 57
Final
Time: 7:30 PM
@Madison
Dawson-Boyd 24
Lac qui Parle Valley 71
Final
Time: 7:30 PM
@Breckenridge
Hawley 56
Breckenridge 51
Final
Time: 7:30 PM
@Cottonwood
Minneota 82
Lakeview 14
Final
Time: 7:30 PM
@Owatonna
Farmington 48
Owatonna 46
Final
Time: 7:30 PM
@Pine River
Sebeka 57
Pine River-Backus 62
Final
Time: 7:30 PM
@Caledonia
Waukon 56
Caledonia 66
Final
Time: 7:30 PM
@East Grand Forks
Thief River Falls 46
East Grand Forks 34
Final
Time: 7:30 PM
@Perham
Frazee 24
Perham 63
Final
Time: 7:30 PM
@New Ulm
Fairmont 83
New Ulm 62
Final